Книжка шведської письменниці Гунхільд Зехлін – це розповідь про велику силу любові, яка немічного зцілює, слабкого робить дужим, злодія – щедрим. Це історія про народження Хлопчика, якому судилося в майбутньому стати Спасителем людства, про його Cім'ю, а також про відважного й вірного маленького віслючка, без якого всім персонажам цієї історії нелегко було б витримати випробування, що випали на їхню долю.
Олександр Олесь (справжнє прізвище — Кандиба) поетичний цикл “Княжа Україна” написав у 1920 р. в еміграції, присвятивши його подіям доби Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Та з різних причин збірку не було опубліковано. І лише в 1930 р. у Львові вона вперше побачила світ. Автор у віршованій формі оспівує славну історію українського народу ІХ–ХІІІ століть та розкриває героїку тих часів.
У романі-хроніці «Люборацькі» український письменник Анатолій Свидницький (1834–1871) показав руйнування патріархальних традицій в середовищі духовенства України у 40–60-х роках XIX століття, розкрив разючу несумісність природних нахилів дитини і тодішньої системи навчання, покликаної муштрою витравлювати в дітей будь-яке почуття самоповаги та громадської ініціативи.
Повість Івана Яковича Франка «Для домашнього огнища» спершу побачила світ польською мовою в 1892 році і лише через кілька років – українською. Описані у ній події відбуваються в Галичині і пов’язані з сім’єю капітана Антося Ангаровича, котрий, повернувшись із Боснії додому, пізнає жахливу істину про діяльність його коханої дружини. Автор майстерно будує сюжет, зберігаючи інтригу до кінця.
«Граф Монте-Крісто» Александра Дюма — один із улюблених романів багатьох поколінь читачів. Це розповідь про несправедливо засудженого й ув’язненого в замку Іф юнака Едмона Дантеса. Зумівши утекти з в’язниці й відшукавши скарб, він прагне справедливості та відплати... Що чекає на його кривдників? Чи принесе ця помста задоволення самому Дантесові? Історія добра і зла, кривди й помсти, змальована у книзі, сповнена неабиякої інтриги... До уваги читачів перший том цього захоплюючо...
Казки Гауфа займають чільне місце серед таких шедеврів світового казкарства, як казки братів Ґрімм та «1000 і одна ніч», та належать до абсолютної класики цього жанру. Талановитий та різносторонній оповідник Вільгельм Гауф залишив світові великий літературний спадок. Помер він молодим, від тифу. Уже після смерті письменника вийшло три альманахи казок, романи та поеми. Проте саме казки та романи зробили Гауфа всесвітньо відомим письменником. Чудові містичні, інколи страшні, а ...
Нелегко читати новели В. Стефаника, тому що він, за словами класика, пише «коротко, сильно і страшно». Але їх треба-таки читати, співпереживаючи. Бо лише так, боліючи разом з автором та героями його творів, не даємо загрубіти й зачерствіти нашим душам і серцям, залишаючи їх відкритими для добра, співчуття й милосердя. Книжка для тих, хто не байдужий до світу.
Про пригоди Нільса, невгамовного бешкетника, що кривдив пташок і тварин, розповідає книга відомої шведської письменниці Сельми Лаґерлеф. За свою неслухняність доскочив хлопець лиха — перетворився на карлика. На щастя, пожаліли його гуси, що верталися з вирію, взяли з собою. З ними він подорожує по всій Швеції і, навчений бідою, силкується зробити якомога більше добра і людям, і звірам.
До цієї книжки увійшли вибрані твори видатного українського драматурга Івана Карпенка-Карого — комедії «Мартин Боруля», «Хазяїн» та «Сто тисяч». У них відображено загострення класових протиріч, життя сільської буржуазії та козацтва в Україні в другій половині XIX ст. Ці комедії не втратили своєї цінності й сьогодні, були й залишаються гордістю національної театральної культури.
До видання увійшли вибрані твори видатного українського письменника та поета, чудового драматурга та майстра слова Івана Франка (1856–1916) — новела «Сойчине крило» та найвизначніший його сценічний твір «Украдене щастя». У них письменник порушив не просто проблему нещасної любові чи невдалого життя героїв, а й проблему людського буття взагалі.
Повість Ольги Кобилянської «Земля» (письменниця назвала її оповіданням), вдаючись до сучасної термінології, можна вважати справжнім психологічним трилером. В основу твору лягла подія, що трапилася 1894 р. в селі Димці на Буковині. В одній із тамтешніх селянських родин молодший брат убиває старшого, аби стати єдиним спадкоємцем батьківської землі. Сповнена драматизмом та просто-таки якимись надлюдськими переживаннями оповідь заполонює уяву читача буквально з перших сторінок і ...
Свою лірико-романтичну повість, в якій по вінця драматизму, О. Кобилянська написала за мотивами народної пісні «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці...». Сама письменниця називала свій твір оповіданням. У повісті порушуються такі споконвічні й непроминущі проблеми, як боротьба добра зі злом, любові — з ненавистю, кохання — зі зрадою. Дія твору відбувається в одному з гірських сіл Карпатського регіону. Неквапливе життя верховинців зворохоблює приїзд кочового циганського табору...
У повісті «Золотий Лев» Юліана Опільського (справжнє ім’я — Юрій Львович Рудницький (1884–1937), західноукраїнський письменник, історичний романіст) розповідається про боротьбу Данила Галицького з татаро-монгольською навалою, про ті часи, коли Галицько-Волинське князівство, хоч і пошарпане татарами, протистояло їм. Текст подається за сучасним правописом із збереженням усіх лексичних, фразеологічних та характерних морфологічних особливостей мови письменника.
Ця іронічно-саркастична повість-казка – найвідоміший твір класика світової літератури Е.-Т.-А. Гофмана. Вона являє чудернацьку суміш оповідей про фей і чарівників та основоположних ідей романтизму. Письменник висміює суспільство, котре, втративши ціннісні орієнтири, самозакохано творить собі кумира. Жалюгідні спроби насадити реформи указами, догматизм наукової думки, корумпована влада… Вам це нічого не нагадує? Для широкого кола читачів.
Повість М. Коцюбинського «Дорогою ціною» зображує героїко-романтичну історію двох закоханих. Соломію, яка любила Остапа, пан видав заміж за старого фурмана, а бунтівника Остапа грозився віддати у солдати. Закохані відважуються тікати на вільні землі... У творі оспівуються не лише сила кохання, а й волелюбність та мужність українського народу, що не корився панській неволі.
«Маленькі жінки» Луїзи Мей Олкотт — культовий роман багатьох поколінь американських дівчат. Ним зачитувались до самозабуття; над ним плакали і сміялися; його розбирали на цитати й неодноразово екранізували. Четверо сестер — миловида й пухкенька Меґ, незграбна і схильна до хлопчачих витівок Джо, манірна юна леді Емі та сором’язлива жертовна Бет — усі вони намагаються стати хорошими, зазнаючи невдач та здобуваючи маленькі перемоги на шляху до самовдосконалення. Їм співчуваєш і ...
«Тарас Бульба» — історична повість Миколи Гоголя, в якій художньо узагальнено події, що відбувалися на українських землях за часів існування Запорозької Січі. На прикладах головного героя твору Тараса Бульби та інших персонажів автору вдалося переконливо показати незламність українських козаків у боротьбі за свободу рідного народу.
Дивовижні пригоди Сіріла, Роберта, Антеї, Джейн і малюка Базі здійснюються без перешкод, бо допомагає братам і сестрам фантастичний жароперий птах Фенікс. А з’явився він у їхньому домі разом із чарівним літаючим килимом. Кожна забаганка дітей, окрім захоплення, бо виконана так легко, приносить і чимало клопотів... Як же вони долають перешкоди, чого вчаться, у чому впевнюються, розкаже вам ця захоплююча повість.
Повість «Шхуна “Колумб”», хоч і написана далекого 1940 року, і досі залишається однією з найулюбленіших пригодницьких книжок мільйонів хлопців та дівчат. Герої повісті з маленького рибальського селища викривають шпигуна, котрий має намір завадити науковим дослідженням з видобутку гелію. Юні острів’яни вступають в нерівну боротьбу з ворогом, зазнаючи жорстоких випробувань, що часом межують зі смертю, та жодні перешкоди не можуть встояти перед сміливістю та мужністю цих героїв....
Третя книга Рафаеля Сабатіні про шляхетного пірата капітана Блада — це, як і книга друга, збірка оповідань. Утім, попри сюжетну завершеність кожного оповідання, всі вони поєднані головними героями, часовою послідовністю та причинно-наслідковими зв’язками, тож дану книгу можна вважати романом у новелах. Читач порине в дивовижний світ яскравої природи Карибських островів та витончених вітрильників, побачить строкатий натовп моряків і тубільців у припортових тавернах, уболіватим...
Książki do słuchania to jeden z najchętniej wybieranych formatów, gdy mowa o najmłodszych czytelnikach. Te nagrania dźwiękowe, w których tekst publikacji odczytywany jest przez lektora lub lektorkę, cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. W ten sposób pociechy poznają nie tylko najnowsze bajki dla dzieci, ale także klasyczne pozycje z dzieciństwa swoich rodziców. Audiobooki dla dzieci rozśmieszają, wzruszają i uczą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Specjalnie wyselekcjonowany wybór tytułów, jaki znajdziecie na Woblink, gwarantuje, że odkryjecie tutaj pozycje dostosowane do potrzeb i upodobań najmłodszych. Często znajdziemy w nich jasno zarysowany konflikt pomiędzy dobrem a złem, z którego rozwiązania płyną nie tylko walory rozrywkowe, ale także edukacyjne. Dostępność książek do słuchania dla dzieci w formacie mp3 gwarantuje szeroką kompatybilność z urządzeniami do odtwarzania audiobooków. Dzieła takich autorów jak Kornel Makuszyński, Henryk Sienkiewicz czy Hans Christian Andersen zachwycą w wersji audiobooka nie tylko dzieci, ale także rodziców.
Wybór najlepszego audiobooka dla dzieci może nie być łatwy - czeka tu bowiem wiele ciekawych tytułów. Warto przede wszystkim dostosować tytuł do wieku młodego czytelnika. Dla niektórych ciekawe będą przygody detektywa Sherlocka Holmesa autorstwa Artura Conana Doyle’a czy “Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Nieco młodsze dzieci z pewnością chętnie wysłuchają historii Mikołajka z serii opowiadań René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sampé, czy przygód z Doliny Muminków Tove Jansson. Najmłodsi na pewno będą świetnie bawić się z kotem Cukierkiem w jego przygodach autorstwa Waldemara Cichonia. Najważniejsze, żeby czytelnicy na długo zapamiętali opowieści z danego audiobooka. Każdy dorosły ma przecież jakiś ulubiony tytuł z dzieciństwa - i właśnie taka książka do słuchania jest dla dzieci najlepsza. Może będzie nią, znany z pewnością także rodzicom, Pan Samochodzik Arkadiusza Niemirskiego? Albo seria Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery? Niedawno Wydawnictwo Marginesy opublikowało jej nowe tłumaczenie, bliższą oryginałowi “Anne z Zielonych Szczytów” oraz “Anne z Avonlea”, przełożoną przez Annę Bańkowską.
Niezmiennie wysoką popularnością wśród najmłodszych cieszą się audiobooki z bajkami. Najchętniej czytanymi książkami do słuchania dla dzieci od lat pozostają baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena, takie jak “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Nowe szaty cesarza” czy “Calineczka”. Także bracia Grimm od dawna władają wyobraźnią młodszych czytelników. “Czerwony kapturek”, “Jaś i Małgosia”, “Kopciuszek”, “Śnieżka” - kto z nas nie zna tych historii? Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają klasyczne wiersze Jana Brzechwy, które często są w ogóle jednymi z pierwszych spotkań dzieci z poezją. Brzechwa to także autor chętnie słuchanej książki “Akademia Pana Kleksa”, czytanej między innymi przez Krzysztofa Kolbergera. “Lokomotywa”, “Rzepka”, “Słoń Trąbalski” lub “Ptasie radio” to ponadczasowe bajki wierszowane Juliana Tuwima, które kochają zarówno dzieci, jak i rodzice. Szczególne miejsce wśród audiobooków z bajkami dla dzieci zajmują także dzieła Wandy Chotomskiej. “Tadek Niejadek”, “Kareta z piernika”, “Dzieci Pana Astronoma” czy “Smok ze smoczej jamy” - nie sposób przejść obok nich obojętnie! “Wesołe przedszkole” Marii Kownackiej to także jeden z najchętniej słuchanych audiobooków dla najmłodszych, podobnie jak “Na jagody” Marii Konopnickiej. Tak rodzicom, jak i dzieciom na pewno znana jest seria Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki - jeden z tomów czyta Julia Kamińska, a drugi Marcin Dorociński! Nie da się obojętnie przejść także wobec takich klasyków literatury dziecięcej jak “ Kubuś Puchatek” czy “Chatka Puchatka” Alana Alexandra Milne'a. W polskiej wersji tę książkę do słuchania czyta w dodatku Janusz Gajos. “Doktor Dolittle” Hugh Loftinga ucieszy każdą miłośniczkę i miłośnika zwierząt.
Wybór najlepszego audiobooka dla młodszych czytelników to nie lada wyzwanie. Bez względu na wiek z pewnością dobrym wyborem będzie któraś z książek Kornela Makuszyńskiego. “Przygody Koziołka Matołka” wciągną wszystkich, dużych i małych. Audiobook z powieścią “Szaleństwa Panny Ewy” z pewnością przywoła miłe wspomnienia także u rodziców, a głos Wojciecha Malajkata na wiele godzin zamieszka w głowach dzieci. A może są one zainteresowane greckimi mitami? Nie ma lepszego audiobooka na taką okoliczność jak “Mitologia” Jana Parandowskiego. Zarówno ten tytuł, jak i “Przygody Odyseusza” czyta Wiktor Zborowski, swoim charakterystycznym głosem tworząc niesamowitą atmosferę. Dzieciom marzą się podróże? Juliusz Verne i jego “W 80 dni dookoła świata” tylko czekają na wysłuchanie! W planach jest też wyprawa pozaziemska w “Podróż na księżyc” albo w nieznane zakamarki naszego globu w “20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy “Podróży do wnętrza Ziemi”. Skoro już o nieznanych światach mowa - Terry Pratchett poleca swoje książki do słuchania wszystkim trochę starszym dzieciom! Nie sposób oderwać się od kolejnych powieści z cyklu “Świat Dysku”. Fantastyczne historie wypełniają także jego “Dobry Omen” napisany wspólnie z Neilem Gaimanem. Obok nich melduje się “Banda z Burej” Magdaleny Witkiewicz - seria pełna tajemnic, zagadek i śledztw prowadzonych przez rezolutne dzieci. “ Koszmarny Karolek” to cudowna, zabawna seria opowiadań, której autorką jest Francesca Simon. Przygody niezbyt grzecznego, ciekawskiego i zainteresowanego zawsze nie tym co należy Karolka z miejsca podbijają serca najmłodszych. Seria “Baśniobór” Brandona Mulla oferuje z kolei pełne zwrotów akcji i niesamowitych postaci powieści fantastyczne. Każde dziecko z łatwością znajdzie swoją ulubioną książkę do czytania wśród wielu audiobooków, które znajdziecie na Woblink.