Co robisz, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika twoja partnerka - zwłaszcza gdy jednocześnie musisz porozumieć się z jej nietolerancyjnymi rodzicami, którzy oskarżają cię o zaginięcie córki? Czy się odnajdzie? A jeśli tak, czego będzie potrzebować, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem? Jest to opowieść o lęku, tęsknocie, miłości, niepewnych początkach, romantycznych wspomnieniach i nieoczywistych zakończeniach.
Co robisz, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika twoja partnerka - zwłaszcza gdy jednocześnie musisz porozumieć się z jej nietolerancyjnymi rodzicami, którzy oskarżają cię o zaginięcie córki.? Czy się odnajdzie? A jeśli tak, czego będzie potrzebować, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem? Jest to opowieść o lęku, tęsknocie, miłości, niepewnych początkach, romantycznych wspomnieniach i nieoczywistych zakończeniach.
W ofercie księgarni Woblink posiadamy liczne podręczniki i książki z zakresu prawa karnego w Polsce. Znajdziecie tutaj ebooki, audiobooki lub książki papierowe omawiające europejskie i światowe prawo karne oraz jego historię. To między innymi "Kompetencje Unii Europejskiej w dziedzinie harmonizacji prawa karnego materialnego" Moniki Szwarc-Kuczer, "O początku prawa. Szkic o historii procesu karnego w kontynentalnej Europie i Mezopotamii" Jerzego Skorupki czy "Pojęcie ludobójstwa w kontekście orzecznictwa międzynarodowych trybunałów karnych ad hoc" Karoliny Wierczyńskiej.
Co wchodzi w zakres prawa karnego? Polskie prawo karne jest regulowane przez szereg przepisów, które definiują czyny zabronione zagrożone odpowiedzialnością karną. Zagadnienia dotyczące prawa karnego obejmują między innymi zasady odpowiedzialności karnej, formy popełniania przestępstw i wykroczeń, zakres postępowania karnego, najważniejsze pojęcia prawa karnego czy konsekwencje i kary przypisane danym przestępstwom.
W Polsce źródła prawa karnego wskazuje ustawa z dnia 6 czerwca 1997 roku - są to Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego oraz Kodeks karny wykonawczy. Warto wskazać także na Kodeks karny skarbowy, który zawiera przepisy dotyczące przestępstw i wykroczeń skarbowych. Dokumenty te zawierają ogrom informacji i przepisów - sam kodeks prawa karnego wraz z komentarzem to około dwóch tysięcy stron! Na Woblink znajdziecie wiele cennych opracowań najważniejszych zagadnień prawa karnego. Wśród nich warto wskazać między innymi na takie tytuły jak "Prawo karne. Część ogólna", "Prawo karne skarbowe", "Kodeks karny wykonawczy", "Kodeks karny skarbowy. Komentarz", "Kodeks postępowania karnego. Komentarz" czy "Kodeks postępowania karnego. Kazusy".
Skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa karnego przybliżają liczne, szczegółowe analizy samego kodeksu. Reguluje on kilka dziedzin - prawo karne materialne, prawo karne procesowe, prawo karne wykonawcze, prawo karne skarbowe oraz prawo karne wojskowe. Te z kolei stoją na straży porządku społecznego, gwarantują egzekwowanie sprawiedliwości i odpowiednią odpowiedzialność za czyny, które uznawane są za przestępstwa. Warto przyjrzeć się bliżej przepisom kodeksu karnego, dzięki takim książkom jak "Postępowanie karne. Testy" czy "Kazusy. Prawo karne" Olgi Sitarz. Wyjątkową pozycję stanowi także "Last minute Prawo karne" Bogusława Gąszcza. To syntetyczne opracowanie najważniejszych zagadnień prawa karnego, przedstawione w przejrzystej formie z użyciem wielu tabel, diagramów i przykładów, a także opatrzone pytaniami kontrolnymi. Nauka prawa karnego z pewnością będzie w ten sposób znacznie łatwiejsza! Pomóc może także inna pozycja autora - "Prawo w diagramach. Proces Karny".
Jak już wspomnieliśmy, tematyka prawa karnego obejmuje niezwykle szeroki obszar zagadnień. To właśnie w tej kategorii czekają na Was zarówno "Wzorce osobowe w prawie karnym", "Kodeks wykroczeń. Komentarz" czy "Sprawca niepoczytalny w procesie karnym" Damiana Krakowiaka, jak i ebooki "Prawda w procesie karnym" oraz "Ławnicy jako forma udziału czynnika społecznego w polskim procesie karnym" Jana Kila. W "Whistleblowing. Zgłaszanie nieprawidłowości w stosunkach zatrudnienia" Heleny Szewczyk znajdziecie wszechstronne i ważne omówienie zjawiska sygnalizowania nieprawidłowości w organizacji, a z Brunonem Hołstem przejdziecie przez drzwi oznaczone napisem "Kryminalistyka".