Skrypt w przystępny i przejrzysty sposób przedstawia partie materiału przewidziane programem studiów inżynierskich na kierunku budownictwo. Praca zawiera podstawowe wiadomości i wzory z różnych działów wytrzymałości materiałów oraz liczne przykłady ilustrujące ich zastosowania. Autorzy dobierając odpowiednie zadania starali się wyeksponować zagadnienia, które sprawiają studentom pewne trudności. Zakres zadań dostosowano jest do wymagań stawianych obecnie na egzaminach z przed...
Publikacja jest analizą literatury dotyczącej wybranych zagadnień współczesnego rolnictwa, takich jak: agronomia, inżynieria rolnicza, utylizacja odpadów czy energetyka niekonwencjonalna. Szczególną uwagę autor zwraca na zagadnienia energetyczne. Książka napisana jest przystępnym językiem i stanowi doskonały materiał dydaktyczny. Idealnie sprawdzi się w procesie nauczania studentów na kierunkach związanych z szeroko pojętym rolnictwem.
Kategoria „Technika / Inżynieria / Rolnictwo” zawiera publikacje dotyczące różnych tematów, w głównej mierze są to podręczniki i poradniki przeznaczone dla osób poszukujących konkretnej wiedzy. Znajdują się tu teksty z zakresu architektury i budownictwa, jak „Akustyka w budownictwie” Jacka Nurzyńskiego traktująca nie tylko o salach koncertowych i wnętrzach przeznaczonych do słuchania muzyki, ale także o ochronie przed hałasem, o jego dokuczliwości, szkodliwości oraz środkach zapobiegawczych. Poza tym w tej kategorii znaleźć można teksty z dziedziny informatyki i robotyki, np. książkę „To żyje! Sztuczna inteligencja”, w której autor Toby Walsh przedstawia historię sztucznej inteligencji i pokazuje, jak do tej pory zdążyła już zmienić nasze społeczeństwo, gospodarkę i nas samych. Nie brakuje także tytułów z sektora automatyki, m.in. książki Andrzeja Dębowskiego „Automatyka. Podstawy teorii”, która stanowi wprowadzenie do podstawowych pojęć z zakresu automatyki, a także zaznajamia czytelnika z analizowaniem, działaniem i projektowaniem różnych układów dynamicznych. Wydawnictwo Naukowe PWN proponuje natomiast publikację z zakresu technologii w piekarni – „Zakwas” pod redakcją Marcusa Brandta i Michaela Ganzlego, traktujący o tym, jak zakwas wpływa na jakość pieczywa i jego właściwości odżywcze, oraz „Chłodnictwo” pod redakcją Klausa Löscha, gdzie możemy znaleźć informacje na temat istotnych zagadnień technologicznych związanych z procesami chłodzenia i mrożenia różnych typów produktów spożywczych.