Druga część bestsellerowego cyklu, „Mrok”. Para detektywów prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa. Pojawiają się nowe tropy i dowody, które popychają śledztwo w nieoczekiwanym kierunku. W mieście nasilają się zamieszki i porachunki w przestępczym półświatku, w którym prym wiodą skorumpowani stróże prawa. W scenie retrospektywnej, pojawia się element transcendencji, nieobecny w pierwszej części komiksu, który nadaje nowy wymiar opowiadanej fabule. Komiks przeznaczon...
Szesnasty album o przygodach Likwidatora zatytułowany Likwidator kontra Dobra Zmiana, w którym samozwańczy bohater rozprawia się zarówno z wprowadzaczami jak i beneficjentami Dobrej Zmiany.
Autor jak zwykle piętnuje patologiczne zachowania naszej "klasy" politycznej, wyśmiewa ciemnotę kleru i zacofanie intelektualne prowincjonalnej Polski B.
"Komiksy na NIE - część 2" autorstwa Ryszarda Dąbrowskiego. Tym razem tytuł może być nieco mylący, bowiem z 64 stronicowego albumu około 20 stron było pierwotnie drukowane nie w tygodniku NIE, lecz portalu fakt.pl, z którym Dąbrowski rozpoczął w międzyczasie współpracę.
Zapraszamy do lektury komiksu, którym twórca "Likwidatora" udowodnił po raz kolejny, że jest mistrzem publicystyki komiksowej ubranej w krótkie, jednoplanszowe shorty.?
Dąbrowski bardzo sprawnie i z przytupem kpi sobie z narodowych kompleksów i wiary, że Euro 2012 przyniesie nam skok cywilizacyjny. Mamy tu karykaturę naszego romantyzmu w wersji prowincjonalnej i spsiałej, a także jawne szyderstwo z pogrywania sobie symbolami narodowymi. Trzeba oddać autorowi, że potrafi świetnie łączyć ze sobą różne motywy i medialne wydarzenia, celowo wyolbrzymiając i przerysowując problem do tego stopnia, by w końcu ukłuł nas w oczy. W komiksie polski ruc...
Na antologię shortów Ryszarda Dąbrowskiego zatytułowaną Likwidator - Starter, składają się najciekawsze opowiadania komiksowe opublikowane na przestrzeni 25 lat w dotychczasowych albumach Likwidatora. Zbiór tent adresowany jest przede wszystkim do tych miłośników komiksu, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z tym niezwykłym superbohaterem lub mieli z nim kontakt sporadyczny. Teraz, dzięki bogatemu wyborowi komiksów, mają możliwość to niedopatrzenie nadrobić. Li...
Wreszcie, po długich perturbacjach, do dystrybucji trafił zbiór komiksów Zygmunta Similaka, pt. „Shorty”. Dla kolekcjonera komiksów i fana „Strefy Komiksu” jest to zbiór wyjątkowy. Wszystkie zawarte w nim komiksy miały ukazać się w formie osobnych albumów, a część z nich będzie miała swoje albumowe kontynuacje.?
Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.