Adrian Velba nie może się już doczekać dorocznych Igrzysk. Jednak jego nadzieje na udział w zawodach rozsypują się w pył, gdy choroba rozkłada jego partnera. Wybawieniem z sytuacji okazuje się tajemniczy przybysz – Richard Aldana – milczący twardziel z na oko zupełnie innego świata. Przypadkowe spotkanie na zawsze odmieni losy obu bohaterów. Jeden z największych francuskich hitów komiksowych ostatnich lat – mangowa ekspresja, europejska wrażliwość, szalona, nieprzewidywalna ...
W ciemnych zakamarkach, gdzieś za nigdy nieodsuwanymi zasłonami istnieje świat potężnych, starożytnych stworzeń. Świat pozostający ze znaną nam rzeczywistością w idealnej, ale chwiejnej równowadze. Co stanie się, gdy równowaga zostanie zakłócona? W zasypanym śniegiem Nowym Jorku zaczyna się właśnie niezwykła przygoda Becky.
Zainspirowani magazynem „Heavy Metal” i filmami Johna Woo, Kevin Eastman i Simon Bisley prezentują mroczniejszą wersję Wojowniczych Żółwi Ninja. Spodziewajcie się krwawej jatki, mistrzowskich rysunków i nieustającego terkotu absurdalnie wielkich karabinów maszynowych. W użyciu będą też noże, miecze, granaty ręczne, nabijane gwoździami pałki i kij hokejowy. Kałabanga!
Druga odsłona nowej autorskiej serii Jeffa Lemire’a.
Tym razem cofamy się do 1993 roku i śledzimy wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Tommmy’ego Pike’a. Poznajemy okoliczności jego tragicznej śmierci, na jaw wychodzą grzechy dręczące rodzinę Pike’ów.
NOMINACJE:
Nagroda Eisnera
Konkurs Główny Festiwalu w Angouleme
Bestsellerowy autor i zdobywca Nagrody Eisnera, Skottie Young („Na szczęście mleko”, „Czarnoksiężnik z Oz”, „Little Marvel”) w kontynuacji popularnej serii „Nienawidzę Baśniowa” – prawdopodobnie najdonioślejszego przykładu fikcji literackiej od czasu wynalezienia języka albo i nawet zarania całej ludzkości. Dołącz do Gert, która wciąż tkwi w Baśniowie. I choć stara się w fuj, by jakoś wrócić do domu, to w jej misji pojawiają się kolejne opóźnienia. Bo na przykład zostaje kró...
Lata osiemdziesiąte widziane oczami Ricka Remendera (Black Science) i Wesa Craiga (Guardians of the Galaxy). Dla jednych bajecznie kolorowe i niezapomniane, dla innych – jak dla nastoletniego Marcusa Lopeza – traumatyczne i przerażające. Marcus ma w życiu jeden cel, jedno marzenie – zabić Ronalda Reagana. Tylko jak ma go zrealizować, skoro jest tylko bezdomnym, uciekającym przed swą mroczną przeszłością oberwańcem? Los jednak potrafi być łaskawy (czyżby?) i Marcus trafia do s...
Trzech wykolejonych braci rządzi społecznością żyjącą poza prawem. Jednemu z nich zginęła córka, co kładzie się cieniem na jego życiu. Staje jednak przed szansą odpokutowania swojego zaniedbania – młoda podróżniczka potrzebuje azylu. Czy mężczyzna udzieli jej pomocy, narażając całe Królestwo?
Do wszystkich członków partii… do wszystkich robotników Związku Radzieckiego…
Serce Józefa Wissarionowicza Stalina, towarzysza broni Lenina i genialnego kontynuatora jego dzieła… mądrego wodza i nauczyciela Partii Komunistycznej i Narodu Radzieckiego…
przestało bić
Fragment oficjalnego komunikatu - 8 marca 1953 roku
Życie Leslie runęło w gruzy. W jej wnętrzu zbudziła się pierwotna moc złowrogiegi wilczego bóstwa. Leslie, ścigana przez tajemniczą organizację, która chce ją wykorzystać do swoich niecnych celów, musi uciekać. Samotna, zrozpaczona i w poczuciu ciągłego zagrożenia wyrusza w podróż w poszukiwaniu siły, która pozwoli jej stawić czoła nieuniknionemu przeznaczeniu.
Polityczne przepychanki i religijne konflikty z niesztampowo ujętym wątkiem powracających do życia zmarłych w tle. Detektyw Dana Cypress na tropie domniemanego mordercy swojej siostry. Em przedzierająca się przez zaśnieżony las w poszukiwaniu zjawy, która nawiedzaokolicę. Trzecia odsłona Odrodzenia to jeszcze więcej zagadek i mrocznych tajemnic.
„Paper Girls” to unikatowa mieszanka kultowego dramatu Roba Reinera, „Stań przy mnie” z „Wojną światów” H.G. Wellsa, której bohaterkami są cztery dwunastoletnie roznosicielki gazet. Brian K. Vaughan (Saga, Lost: Zagubieni) napisał wciągającą, nostalgiczną opowieść zakorzenioną w latach 80., traktującą o trudach dorastania i ostatnich dniach prawdziwego dzieciństwa, a narysował ją Cliff Chiang, który nadał jej unikalnego uroku.
W „Odrodzeniu” Tim Seeley łączy kryminał z fantastyką, rozrywkę z wielowątkową, rozbudowaną fabułą, makabrę z rodzinnym i społecznym dramatem oraz czarnym humorem. Spiętrzające się zagadki i małomiasteczkowa atmosfera niczym z prozy Stephena Kinga i serialu „Twin Peaks”, w połączeniu z galerią nietuzinkowych bohaterów i niecodziennie ogranym motywem zombie, dają piorunujący efekt, który dodatkowo potęgują wyśmienite rysunki Mike’a Nortona. Wiejskie noir z prawdziwego zdarzen...
Twórca ApocaliptiGirl, Andrew McLean, oddaje w Wasze ręce kolejną perełkę komiksu niezależnego. Czeka na Was miks akcji, fantasy i dekapitacji. Dużo dekapitacji. „Head Lopper” to przesycona czarnym humorem opowieść o Norgalu, wyruszającym na misję, która okaże się dużo poważniejszym wyzwaniem niż pierwotnie przypuszczał… Kiedy za towarzyszkę podróży ma się głowę czarownicy nic nie jest takie proste.
Niezawodny duet Ed Brubaker (Fatale, Velvet, Criminal) i Sean Phillips (Fatale, Marvel Zombies) stworzył ponury, intrygujący thriller dekonstruujący motyw samozwańczych mścicieli. “Kill or be killed” opowiada o młodym mężczyźnie zmuszonym do zakładania maski i zabijania co miesiąc jednej przypadkowej osoby. Autorzy dokonują szczegółowej wiwisekcji ludzkiej psychiki zmieniającej się pod wpływem nacisków i niepożądanych działań. Brutalnie szczerej i agresywnie pięknej.
Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.