Wakacyjne Wietrzenie Serwerów! Ponad 5000 tytułów do -65%!

Znak Dark fantasy - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka Ostateczne rozwiązanie, Ebook | Robert J. Szmidt

    Wyobraź sobie świat, w którym III Rzesza może wygrać wojnę 8 listopada 1939 roku bomba skonstruowana przez Georga Elsera zabija większość przywódców Trzeciej Rzeszy, zmieniając nieodwracalnie bieg historii. W nowej rzeczywistości nie dochodzi do podboju Francji, ewakuacji z Dunkierki, Bitwy o Anglię, masakry polskich jeńców w Katyniu, budowy obozu zagłady w Oświęcimiu, ataku na Pearl Harbor oraz tysięcy innych odrażających zbrodni wojennych i podbojów, o których dowiadywaliśm...

Znak Dark fantasy - książki, ebooki i audiobooki

Wydawnictwo Znak, a raczej Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak" to jedno z najstarszych i największych polskich wydawnictw. Oficyna została założona w 1959 roku w Krakowie - obecnie publikuje ponad 500 tytułów rocznie w ramach kilku marek, w tym Znak Horyzont, Znak Literanova, Znak Emotikon czy Wydawnictwa Otwarte. Grupa wydawnicza Znak jest także wydawcą miesięcznika Znak, jednego z najstarszych tego typu czasopism w Polsce - jego pierwszy numer ukazał się w 1946 roku. Znak jest również współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym corocznych Dni Tischnerowskich. W oficynie tej ukazują się zarówno książki związane z filozofią i religią, jak i bestsellerowe powieści, eseje, tomiki poezji, dzieła non-fiction, historyczne czy literatura dziecięca. Do najpopularniejszych autorów Znaku z pewnością należą więc ks. Józef Tischner, ks. Adam Boniecki, Szymon Hołownia, Leszek Kołakowski, Adam Szustak, Umberto Eco, Ryszard Kapuściński, Mario Vargas Llosa, Eric-Emmanuel Schmitt, Zadie Smith, Wisława Szymborska, Virginia Woolf czy Adam Zagajewski. Ebooki tych autorów w formatach epub, mobi lub pdf bez trudu znajdziecie na Woblink!

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w Krakowie w roku 1959 z inicjatywy osób związanych z miesięcznikiem "Znak" oraz "Tygodnikiem Powszechnym". Jednym z ich celów było umożliwienie polskim czytelniczkom i czytelnikom zapoznania się z niepublikowanymi wcześniej w Polsce dziełami - zwłaszcza przekładami współczesnych teologów i filozofów. Pierwszym dyrektorem i jednym z głównych inicjatorów powstania Instytutu był Jacek Woźniakowski. Początkowo siedziba Znaku mieściła się w pokoju przy ulicy Wiślnej 12 w Krakowie, tuż nad redakcją "Tygodnika Powszechnego". W redakcji zasiadali wtedy między innymi Stanisław Stomma, Hanna Malewska, ks. Józef Tischner i Jerzy Turowicz. W okresie PRLu znakiem rozpoznawczym wydawnictwa były dzieła z gatunku literatury katolickiej i filozoficznej. Stosunkowo rzadko ukazywały się wtedy jego nakładem proza, poezja czy eseje. Cenzura skutecznie utrudniała pracę i rozwój wydawnictwa, jednak czytelnicy chętnie sięgali po książki wydane przez Znak. Na dzieła autorstwa Antoniego Gołubiewa, Karola Wojtyły, Władysława Bartoszewskiego, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, Gustawa Herlinga Grudzińskiego i innych twórców prowadzono zapisy. W latach 80. w Znaku zaczęły ukazywać się także tytuły z dziedziny historii, politologii, komentarze polityczne czy pamiętniki. Szybki rozwój wydawnictwa miał miejsce po 1989 roku - mniej więcej od połowy lat 90. w ofercie wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują polska i zagraniczna proza oraz poezja, książki akademickie, literatura faktu, a także literatura dziecięca. Norman Davies, Józef Czapski, J. M. Coetzee, Samuel Beckett czy Wisława Szymborska to tylko kilka z wielu ważnych nazwisk, których dzieła ukazują się nakładem tej oficyny.

Rozwój wydawnictwa Znak

Jeszcze w 1992 roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powołał Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak - jej pierwszym prezesem został Stefan Wilkanowicz, a do celów działalności należy praca na rzecz dobrych stosunków międzywyznaniowych, globalna edukacja oraz relacje z krajami-sąsiadami Polski. W 2009 roku powstała także Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się. W 2006 roku oficyna wydawnicza Znak powołała do życia Wydawnictwo Otwarte, publikujące literaturę popularną. Cztery lata później powstał Woblink, gdzie znajdziecie wiele fantastycznych książek papierowych, audiobooków i ebooków (epub, mobi, pdf). W 2010 roku na rynku pojawiły się trzy osobne marki: Znak, Znak Literanova oraz Znak Emotikon - to ostatnie skupia się przede wszystkim na literaturze dziecięcej oraz młodzieżowej. Cztery lata później na rynku pojawił się został także Znak Horyzont.

Autorzy i autorki domu wydawniczego Znak

Wydawnictwo Znak publikowało i publikuje wiele ważnych dzieł z różnych gatunków literackich, zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Liczbę publikowanych książek szacuje się na 500 tytułów rocznie. Wśród ważnych twórców literatury pięknej, esejów i poezji, których dzieła ukazują się nakładem Znak Kraków z pewnością wymienić należy Samuela Becketta, Sylwię Chutnik, T. S. Eliota, Marka Krajewskiego, Eduardo Mendozę, Adama Zagajewskiego, J. M. Coetzee czy Yanna Martela. Wśród książek historycznych wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują dzieła Normana Daviesa, Rogera Moorhouse'a, Antony'ego Beevora, Diane Ducret, Frances Gies i Josepha Gies, Kamila Janickiego oraz Anny Herbich. Z kolei wśród autorów ebooków non-fiction nie sposób nie wymienić Timothy'ego Gartona Asha, Francisa Fukuyamy, Piotra Sztompki, George'a Sorosa, Małgorzaty Szejnert, Wojciecha Jagielskiego lub Katarzyny Kubisiowskiej. Wyróżnikiem marki Znak są nadal tytuły należące do literatury filozoficznej i religijnej. Tutaj z pewnością wspomnieć należy o ks. Józefie Tischnerze, ks. Adamie Bonieckim, Josephie Ratzingerze (późniejszy papież Benedykt XVI), Barbarze Skardze, Władysławie Stróżewskim, Charlesie Taylorze, Karolu Tarnowskim, prymasie Stefanie Wyszyńskim, Szymonie Hołowni czy Jorge Mario Bergoglio (papież Franciszek). W ofercie wydawnictwa Znak z łatwością znajdą dla siebie coś także młodsi czytelniczy - dzieła Roalda Dahla, René Goscinnego, Teda Hughesa, Andrzeja Maleszki czy Michała Rusinka ukazują się w Polsce właśnie dzięki tej oficynie.

Książki Wydawnictwa Znak

Na Woblink znajdziecie całą masę książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf), które ukazały się nakładem Znaku. Najsłynniejsze książki wydawnictwa to chyba tytuły należące do noblistów - irlandzkiego poety Seamusa Heaney'a, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej. Polecamy zwłaszcza zbiór "Wiersze wszystkie" tej ostatniej poetki. Warto sięgnąć także po ebooki innych laureatów Nagrody Nobla - Mario Vargasa Llosy ("Miasto i psy", "Marzenie Celta", "Dyskretny bohater") lub J. M. Coetzeego ("Żywoty zwierząt"). Wydawnictwo Znak wydaje wiele nowości z różnych gatunków. Wystarczy spojrzeć na kilka tytułów, by przekonać się, jak różnorodną literaturę znajdziecie na półkach oficyny wydawniczej Znak. "Galicja" Normana Daviesa, "Kiedy weszłam w twoje życie" Jojo Moyes, seria kryminałów autorstwa Maryli Szymiczkowej (a właściwie Jacka Denhela i Piotra Tarczyńskiego), "Ostra" Marka Krajewskiego, "Zima w Przytulnej" Katarzyny Michalak, "Szczęście" Daniele Steel, "O tyranii" Timothy'ego Snaydera czy "Inne tonacje ciszy" Remigiusza Mroza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - a wszystkie te tytuły czekają na Was niecierpliwie na Woblink także jako ebooki i audiobooki!

Co znajdziesz w kategorii: Dark fantasy

Powieści dark fantasy to dzieła łączące w sobie elementy dwóch gatunków literackich - horroru oraz fantasy. Na tle innych książek z kategorii fantastyka wyróżniają się one charakterystyczną atmosferą, pełną napięcia, strachu, a nawet brutalności. W powieściach dark fantasy próżno szukać lekkiej rozrywki i zabawy, które cechują niektóre historie młodzieżowe. Mroczne klimaty pełne wyzwań, konfrontacji i walk, niechętnych głównym bohaterom sił nadprzyrodzonych oraz innych elementów, które mają na celu przede wszystkim wywołanie strachu - właśnie to znajdziecie w dziełach, takich jak trylogia Mroczne Materie, seria Dary Anioła, Archiwum Burzowego Światła, czy seria Malazańska Księga Poległych. Ebooki dark fantasy czekają na Was w mrokach księgarni internetowej Woblink!

Najlepsze książki dark fantasy

Podgatunek dark fantasy to wyjątkowe połączenie fantasy i horroru. Znają je świetnie wszyscy miłośnicy cyklu książek "Mroczna wieża" autorstwa Stephena Kinga, uznawaną za jedną z najlepszych serii fantasy. Składa się nią osiem tomów, wypełnionych mrocznymi historiami z elementami westernu, literatury obyczajowej i science-fiction. W tej serii książek fantasy, podążamy śladami Rolanda Deschaina, ostatniego z klanu rewolwerowców, który ma jeden główny cel - dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży. Ten mityczny budynek znajduje się ponoć w centrum wszystkich światów. Wbrew pierwotnym zamiarom, Rolandowi towarzyszy w jego podróży kilka osób, które sprawiają, że będzie musiał on nieraz dokonać trudnego wyboru pomiędzy lojalnością wobec przyjaciół, a realizacją celu. Jeśli dotychczas czytaliście przede wszystkim powieści grozy autorstwa Stephena Kinga, nie zawiedziecie się i tutaj. Deschain i jego towarzysze brną przez pełne przerażających stworzeń tereny, muszą mierzyć się z technologiami rodem z horroru i nigdy, ani na chwilę nie mogą przestać być czujni. Czy ostatecznie dotrą do Mrocznej Wieży? Przekonajcie się, sięgając po dostępne na Woblink audiobooki - czy może być lepsza forma zagłębienia się w te mroczne klimaty? Po jakie inne dark fantasy warto sięgnąć? Polecamy "Cykl Inkwizytorski" Jacka Piekary, propozycję z naszego, polskiego podwórka. To historia równoległa rozgrywająca się w XVI-wiecznej Europie, gdzie Jezus Chrystus zszedł z krzyża i wywarł pomstę na niewiernych. Zdziesiątkowana Jerozolima i zdobyty Rzym - to efekt jego działań. Wiele dziesięcioleci później codzienność naszego głównego bohatera, biskupa Hez-Heronu, inkwizytora Mordimera Madderina, pełna jest czarownic, demonów, złych duchów, a przez to przemocy, tortur i grzechu. Oddany Ekscelencji Madderin to inteligentny i sprytny, a przy tym obdarzony magicznym talentem człowiek o prostej misji: ma zwalczać zło. W kolejnych tomach Cyklu Inkwizytorskiego staje on w szranki z wieloma szalonymi i przerażającymi przeciwnikami. W serii powieści Jacka Piekary znajdziecie między innymi takie ebooki dark fantasy jak "Młot na czarownice", "Łowcy dusz", "Miecz aniołów", "Płomień i krzyż", “Ja, inkwizytor. Przeklęte krainy” czy “Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy”. Na kartach jej kilkunastu tomów możecie spodziewać się mrocznych wątków, pełnych nadprzyrodzonych mocy i brutalnych konfrontacji, które wyróżniają ten gatunek literatury fantastycznej.

Najpopularniejsi autorzy dark fantasy

"Dary Anioła", seria fantasy autorstwa Cassandy Clare, to jedna z czołowych przedstawicielek mrocznego fantasy. Pierwotnie nie była tworzona z myślą o młodzieży, jednak właśnie w tej grupie wiekowej znalazła najwięcej czytelniczek i czytelników. Bohaterami tego cyklu są nastolatkowie, w których już i tak niełatwy okres dojrzewania brutalnie wkraczają nadprzyrodzone siły, nieznane dotychczas magiczne istoty i walka o władzę we wszechświecie. Kolejne części serii "Dary Anioła" dotyczą przede wszystkim walki pomiędzy przedstawicielami rasy Nephilim, powstałymi ze zmieszania krwi Anioła Rajzela i zwykłego mężczyzny, zwanymi Nocnymi Łowcami, a buntownikami pod przywództwem byłego Łowcy, Valentine'a. Seria Dary Anioła stała się podstawą kilku ekranizacji - filmowej (z Lily Collins i Jamie Campbellem Bowerem w rolach głównych) oraz serialu "Shadowhunters". Popularnej ekranizacji doczekała się także inna seria powieści z gatunku dark fantasy, trylogia Mroczne Materie. W pierwszej części serii autorstwa Philipa Pullmana, "Zorza polarna" (lub "Złoty kompas") spotykamy sierotę z równoległego świata, Lyrę Belacque. W tej rzeczywistości nauka, magia i teologia ściśle mieszają się ze sobą, a każdy człowiek ma swojego dajmona, towarzyszącego mu po postacią zwierzęcia. Lyra i jej dajmon mieszkają dość beztrosko wśród akademików oksfordzkiego Kolegium Jordana. Pewnego dnia porwany zostaje przyjaciel Lyry - dziewczyna wyrusza więc na jego poszukiwania, a w ich trakcie odkrywa złowieszczą intrygę, której macki wydają się obejmować cały świat. Lyra i jej dajmon muszą przejść między innymi przez skutą lodem Arktykę, rządzoną przez klany wiedźm, na terenie której niedźwiedzie polarne toczą brutalne bitwy. Podróż dziewczynki będzie miała niespodziewane konsekwencje, które wykroczą daleko poza granice znanego jej świata. Przyjaźń, niesamowite istoty, a nade wszystko walka dobra ze złem - to wszystko wypełnia książki dark fantasy składające się na Mroczne Materie! W trylogii tej znajdziecie tomy: "Zorza polarna" (lub "Złoty kompas"), "Delikatny nóż" (lub "Magiczny nóż", a także "Zaczarowany nóż") oraz "Bursztynowa luneta". Ta seria fantasy autorstwa Philipa Pullmana porównywana jest niekiedy to "Władcy Pierścieni" J. R. R. Tolkiena - nie może jej zabraknąć na Waszych półkach!

Ebooki oraz audiobooki dark fantasy

Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, która z serii zasługuje na tytuł najlepszej serii powieści dark fantasy. Wedle niektórych jest to "Malazańska księga poległych" autorstwa Stevena Eriksona - opowieść o chłopcu, którego największym marzeniem było zostać dowódcą armii imperialnej i niezwyciężonym wojownikiem. Po wielu latach udaje mu się osiągnąć ten cel - i właśnie wtedy umiera, dźgnięty nożem w ciemnym zaułku. Historia toczy się jednak dalej, w kolejnych częściach serii śledzimy losy żołnierzy i świata, w którym bogowie liczą się ze śmiertelnikami i wcale nie są nieomylni, a każdy z czterech kontynentów zamieszkują przedstawiciele licznych wyjątkowych ras. Jeśli szukacie najlepszych książek dark fantasy, koniecznie musicie sięgnąć po "Malazańską księgę poległych"! Polecamy równie gorąco serię "Archiwum burzowego światła" Brandona Sandersona, cykl kolejnych książek tego znanego autora powieści fantastycznych, składający się na Uniwersum Cosmere. Stworzony przez Sandersona świat przemierzamy z kilkoma bohaterami - witajcie na superkontynencie Roshar, wyposażonym w tytułowe Burzowe Światło, magiczną energię, którą można zbierać tylko w trakcie arcyburz, a która służy jako oświetlenie czy waluta. A może uwielbiacie historie o smokach? Przeczytajcie koniecznie cykl Dziedzictwo Christophera Paoliniego, czyli ebooki "Eragon", "Najstarszy", "Brisingr" oraz "Dziedzictwo". Te i wiele innych wyjątkowych dzieł z gatunku dark fantasy znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!