Opis treści
Czarne owce są wśród nas. Buntują się, łamią stereotypy, znoszą oceniające spojrzenia. Wszystko po to, by być w zgodzie ze sobą.
Znasz jakąś? A może ta historia jest właśnie o tobie?
Dziewiętnastowieczna Warszawa. Emilia nie może się doczekać, kiedy zostanie żoną. Jednak rzeczywistość weryfikuje jej wyobrażenia o idealnym małżeństwie. Czy odważy się na rozwód w czasach, gdy taki krok niesie ze sobą olbrzymie piętno?
Połowa lat siedemdziesiątych. Iwona ucieka sprzed ołtarza. Wie, że nie będzie umiała żyć w małżeństwie, bo jej serce należy do kogoś innego. Cena miłości do drugiej kobiety w czasach PRL będzie jednak bardzo wysoka.
Czasy współczesne. Sandra również musi zmierzyć się z oczekiwaniami rodziny. Bliskim trudno zrozumieć, że nie planuje zostać matką. Czy znajdzie w sobie wystarczająco dużo siły, by pokierować własnym życiem?
Trzy kobiety, trzy historie, trzy rozczarowania i jedno pragnienie: wziąć los w swoje ręce.
Spotykamy je każdego dnia, przyjaźnimy się z nimi, razem pracujemy i często tak samo jak one nie chcemy podporządkowywać się innym. Natasza Socha po wielu rozmowach dołącza też autentyczne wyznania kobiet idących pod prąd. Historie czarnych owiec pokazują, ile może dać nam zburzenie skostniałych zasad. Choć miejscami zaboli, zapewni jedno – prawdę.
AUDIOBOOK CZYTA LENA SCHIMSCHEINER
„Czarne owce”, Natasza Socha – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Czarne owce”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).
Czytelnik 12-11-2024
Czytelnik 12-11-2024
Nie dotrwałam nawet do połowy. Męcząca. Miałam wrażenie, że czytam mało interesujący pamiętnik.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Czytelnik 08-11-2024
Czytelnik 08-11-2024
Mało wartościowa książka
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Czytelnik 06-11-2024
Czytelnik 06-11-2024
świetna, temat ujęty dość ogólnie i trochę brakuje zakończenia np 1 części. ale warto przeczytać, polecam
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Czytelnik 05-11-2024
Czytelnik 05-11-2024
Opowieść niezwykła. Wiwat wolność
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Czytelnik 28-10-2024
Czytelnik 28-10-2024
Trzy niezależne i silne osobowości, trzy trudne, a zarazem interesujące historie. Książka ukazuje nierówności społeczne bazujące na schematach i stereotypach, problemy i zawiłości rodzinne, brak empatii i zrozumienia względem innych osób, sytuację kobiet zależnych od rodziców lub mężów, ale także sytuację mężczyzn zależnych od osób trzecich, wpływów i statusu w XIX-wiecznej Polsce. Książka ciekawa i warta uwagi choćby dla własnej samoświadomości.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem