Opis treści
Historia podzielona na cztery pory roku, która w oryginalny sposób obala stereotypy dotyczące relacji międzypokoleniowych.
Z przebłyskami poważnego humoru i wyczuleniem na przejmujące szczegóły Nanae Aoyama opisuje bolesny proces wyrywania się z więzów młodości.
Miała niejasne wrażenie, że jak się człowiek zestarzeje, to pewnie niewiele już czuje.
Dwudziestoletnia Chizu, zmęczona wiecznym pouczaniem przez matkę, przyjeżdża do Tokio. Zamieszkuje u ekscentrycznej pani Ginko, która ma ponad siedemdziesiąt lat, a wjej domu jest więcej kotów niż ludzi.
Chizu nic nie wie o starszych ludziach. Boi się, że pani Ginko może w każdej chwili umrzeć. Wkrótce przekonuje się, że podczas gdy kobieta żyje pełnią życia, jej codzienność składa się z trudnych emocji, z którymi ledwie sobie radzi. Obie zaczynają mocniej się sobie przyglądać w codzienności, zmieniającej się wraz z porami roku.
„Idealny czas na smuteczek”, Nanae Aoyama – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Idealny czas na smuteczek”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).
Czytelnik 18-08-2024
Czytelnik 18-08-2024
Lektorka (Kim Sayar) źle wymawia japońskie wyrazy (imiona, nazwy stacji, dzielnic), do czego ciężko było mi się przyzwyczaić. To mój jedyny zarzut, stąd o jedną gwiazdkę mniej. Sama historia (w sumie: dwie historie) nie jest może hurra-optymistyczna, a bohaterowie niekoniecznie dają się lubić, ale stanowi pewien obraz współczesnych młodych Japończyków – ilustruje ich problemy i wybory związane z życiem osobistym, pracą, relacjami z innymi ludźmi. Warto poznać.
Opinia potwierdzona zakupem