Opis treści
Pierwszy tom pomnikowych „Dziejów Polski”, napisanych przez wybitnego historyka prof. Andrzeja Nowaka, obejmuje okres od początków państwa polskiego do 1202 r. Opisuje fascynujący czas dziesięcioleci i wieków, kiedy rodziła się polskość. Jak wyglądał chrzest Mieszka i jak wpłynął na dalsze losy Polan? Jaki kształt miało imperium Bolesława Chrobrego? Czym był spór między biskupem Stanisławem a Bolesławem Śmiałym? I wreszcie – dlaczego rok 1202 oznacza ważną cezurę w dziejach Polski?
Andrzej Nowak odpowiada na te pytania, zaś dzięki jego wielkiemu talentowi literackiemu historia w „Dziejach Polski” nie stanowi martwego akademickiego przedmiotu, lecz jest autentycznie żywa. Stale coś nowego odkrywa i dopowiada – ubogaca się. Książka prof. Andrzeja Nowaka, uwzględniająca najnowsze dokonania naukowe, wpisuje się w tradycję największych dzieł polskiej historiografii. Stąd też – oprócz oryginalnego postrzegania historii przez autora – dzieło to charakteryzuje nieprzemijająca aktualność. Sprawi ona, że choć przeminie niejedno pokolenie, dzieło to wciąż pozostanie żywe, zaś wybitny krytyk literacki Krzysztof Masłoń stwierdził, że „jest to najważniejsza polska książka po 1989 r.”
Partnerem projektu jest Bank Gospodarstwa Krajowego.
„Dzieje Polski. Tom 1. Skąd nasz ród”, Andrzej Nowak – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Dzieje Polski. Tom 1. Skąd nasz ród”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).
Czytelnik 07-08-2024
Czytelnik 07-08-2024
Pięknie przedstawiona nasza historia, warto wiedzieć skąd pochodzimy i jak powstawało nasze Państwo oraz jakie ma zakorzenione wartości.
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik 21-03-2024
Czytelnik 21-03-2024
Ta książka to nie historia jaka znamy z lekcji, czyta się (słucha) w taki sposób, że człowiek chce się dowiedzieć co było dalej. To nie suche fakty, ale połączenie przyczynowo-skutkowe, odniesienie bieżących wydarzeń (w sensie ówczesnych opisywanych w danym tomie) w Polsce do tego co się działo w innych krajach....
Opinia nie jest potwierdzona zakupem