Agnieszka Frączek Literatura - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka A to feler O tym jak Brzechwa został bajkopisarzem., Książka | Agnieszka Frączek

    A to feler! jest opowieścią o dzieciństwie Brzechwy. O tropieniu żab w błocie, fascynacji parowozami i o mrożącym krew w żyłach skarbie, znalezionym pod śniegiem. O teatrze z walizki, leniwym aeroplanie i sukcesie, jaki przyniosła Jankowi rola robaczka świętojańskiego. Oraz o innych szurkach i firkach. Słowem: o tym, jak Jan Brzechwa został bajkopisarzem.

    Promocja
    okładka A to feler !, Ebook | Agnieszka Frączek

    A to feler! jest opowieścią o dzieciństwie Brzechwy. O tropieniu żab w błocie, fascynacji parowozami i o mrożącym krew w żyłach skarbie, znalezionym pod śniegiem. O teatrze z walizki, leniwym aeroplanie i sukcesie, jaki przyniosła Jankowi rola robaczka świętojańskiego. Oraz o innych szurkach i firkach. Słowem: o tym, jak Jan Brzechwa został bajkopisarzem.

Agnieszka Frączek Literatura - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Frączek to polska językoznawczyni, germanistka, leksykografka, a także autorka książek dla dzieci, w których przede wszystkim popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest autorką wielu opowiadań oraz wierszy dla najmłodszych czytelników. W swoich utworach często wykorzystuje gry słowne oraz wprowadza terminy z zakresu językoznawstwa, takie jak idiomy czy homonimy, często pisze także o przysłowiach. Frączek jest również autorką serii książek logopedycznych dla dzieci oraz wierszy o kulturze słowa i błędach językowych. W 2017 roku książka jej autorstwa, zatytułowana „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” została umieszczona na liście lektur dla klas I-III.

Osiągnięcia naukowe Agnieszki Frączek

Agnieszka Frączek urodziła się w 1969 roku w Warszawie, gdzie w roku 1998 na tamtejszym Uniwersytecie uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych na Wydziale Neofilologii. W 2012 roku została doktor habilitowaną nauk humanistycznych na podstawie rozprawy zatytułowanej „Słowniki polsko-niemieckie i niemiecko-polskie z przełomu XVII i XVIII wieku. Analiza leksykograficzna”. Pracuje obecnie na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Seria „Legendy polskie”

Agnieszka Frączek jest autorką między innymi książeczek z serii „Legendy polskie”. Wierszami opowiadają one znane historie z polskich legend, w przyjazny i zabawny sposób przybliżając je najmłodszym. W cyklu tym znajdziemy takie opowieści jak: „Poznańskie koziołki”, „Syrenka warszawska”, „Bałtycka flądra”, „Toruńskie pierniki, „Kwiat paproci” czy „Smok wawelski”, wszystkie wydane nakładem Wydawnictwa Mamania. Znajdziecie je na Woblink jako książki papierowe.

Agnieszki Frączek opowieści o Brzechwie oraz Tuwimie

Agnieszka Frączek jest także autorką dwóch książek dotyczących polskich autorów wierszy dla dzieci: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” to napisana żywo i przystępnie historia o dzieciństwie tego wielkiego pisarza. Wiele wydarzeń z jego życia przeplatanych jest wierszami oraz żartami. W „Rany Julek!” można przeczytać o hodowli zaskrońców w pudełku, budowaniu niesłużących do niczego konkretnego maszyn i urządzeń, a także o pewnym nieudanym wysadzeniu w powietrze łódzkiej kamienicy. Z kolei „A to feler! O tym, jak Brzechwa został bajkopisarzem” to opowieść o dzieciństwie Jana Brzechwy. Tym razem dowiadujemy się dużo o fascynacji parowozami, tropieniu żab w błocie, teatrze z walizki oraz o fantastycznym odegraniu przez Janka roli robaczka świętojańskiego. Zarówno „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”, jak i „A to feler! O tym, jak Brzechwa został bajkopisarzem” Agnieszki Frączek znajdziecie na Woblink w formie książek papierowych oraz ebooków.

Inne książki Agnieszki Frączek w księgarni internetowej Woblink

Oprócz historii o polskich bajkopisarzach oraz legendach Agnieszka Frączek jest także autorką opowiadań i wierszy dla dzieci zajmujących się kulturą słowa czy grami słownymi. Wśród nich znajdziecie „Berek literek, czyli psoty od A do Z”, „Psotnego Franka” czy „Po co komu mamut?”. „Rymowane dranie, czyli wiersze trudne niesłychanie” to audiobook złożony z czterech opublikowanych wcześniej tomików wierszy logopedycznych Agnieszki Frączyk. Mają one na celu zachęcić rodziców i dzieci do wspólnej zabawy słowem, a przy tym pomóc prawidłowo rozwijać mowę dziecka. Wiersze te czytają studenci Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Te i wiele innych książek dla najmłodszych czytelniczek i czytelników znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura

„Literatura” jest bardzo obszerną kategorią zawierającą w sobie książki z licznych podkategorii, dlatego możemy tu znaleźć zarówno literaturę piękną, poezję i dramat, jak i powieść obyczajową i historyczną, a także fantastykę, horror, kryminał i romans. Najchętniej czytane pozycje w księgarni internetowej Woblink.com należą do jednego z najpopularniejszych pisarzy młodego pokolenia Remigiusza Mroza, którego powieści od razu zdobywają rzesze wiernych fanów („Hashtag”, „Testament”, „Zerwa”), znanego na całym świecie, niekwestionowanego króla horrorów Stephena Kinga („Outsider”, „To”), a także brytyjskiej pisarki, jednej z najpopularniejszych autorek powieści dla kobiet Jojo Mojes („Moje serce w dwóch światach”, „Kiedy odszedłeś”, „Zanim się pojawiłeś”). W kategorii „Literatura” nie mogło także zabraknąć takich tytułów jak „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood, która przedstawia przerażającą antyutopię o piekle kobiet zmuszonych do życia w reżimowym państwie, „Kredziarz” C.J. Tudor, czyli pełnego koszmarów thrillera będącego niezwykle udanym debiutem literackim brytyjskiej pisarki czy opartej na motywach mitologicznych „Kirke” Madeleine Miller – opowieści o samotnej kobiecie walczącej z przeciwnościami losu i zmuszonej wybierać między bogami a śmiertelnikami. W ofercie znajdują się również książki tworzące kanon literatury polskiej i europejskiej, utwory cenione i wartościowe. Należą do nich ponadczasowe pozycje pisarzy polskich, jak np. „Bajki robotów” Stanisława Lema, „Lalka” Bolesława Prusa, „Potop” Henryka Sienkiewicza, a także zagranicznych, czyli m.in. „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa, „Wojna i pokój” Lwa Tołstoja, „Nędznicy” Victora Hugo.