Majówkowy Maraton Czytelniczy

Agnieszka Janiszewska Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Janiszewska Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Janiszewska to polska autorka powieści obyczajowych. Całe życie związana jest z Warszawą, gdzie ukończyła historię na tamtejszym uniwersytecie. Pracuje jako nauczycielka historii w liceum ogólnokształcącym i mieszka w jednej z podwarszawskich miejscowości. Fascynacja przeszłością nie jest jedynie zgodna z jej wykształceniem i zawodem, ale także jest jej pasją. Janiszewska jest autorką wielu różnych cykli powieści obyczajowych, a także sag rodzinnych. Wszystkie historie charakteryzuje świetnie zarysowane tło historyczne. Wśród cykli powieści Agnieszki Janiszewskiej wyróżnić można między innymi posiadające po dwa tomy “Kuzynkę Marie”, “Podróż do Carcassone”, “Urok późnego lata”, “Aleję starych topoli”, czy “Szepty i tajemnice”.

“Czwarta powieść” cykl książek Agnieszki Janiszewskiej

Jedną z najnowszych, bo wydanych w 2020 roku, cykli autorstwa Agnieszki Janiszewskiej jest “Czwarta powieść”. Dwa tomy opowiadają historię Reginy, absolwentki polonistyki oraz bibliotekoznawstwa, marzącej nocami o karierze i sławie pisarki. Wydaje się, że jej sny mają szansę się spełnić - właśnie skończyła studia i wydała swoją trzecią powieść. Teraz tylko trzeba znaleźć pomysł na kolejną intrygującą historię. Jedna z czytelniczek Reginy przynosi jej pewnego dnia przedwojenny maszynopis powieści, do którego kobieta miałaby dopisać zakończenie. Choć z początku bez większego przekonania, w końcu jednak Regina podejmuje wyzwanie. Z czasem okazuje się, że ta spisana historia wcale nie trafiła do niej przypadkowo … Odkrywana stopniowo przeszłość staje w coraz większej sprzeczności ze wspomnieniami Reginy i wciąga kobietę coraz mocniej, utrudniając optymistyczne spojrzenie w przyszłość oraz spokój ducha w teraźniejszości.

“Pamiętam”

Agnieszka Janiszewska znana jest z kreślenia szczegółowego, wiernego faktom tła historycznego w swoich książkach. Jednym ze świetnych przykładów jest pozycja “Pamiętam”. Opowiada ona historię młodej kobiety, Izabelli Seigner, która w dwadzieścia lat po zakończeniu II wojny światowej przyjeżdża do Warszawy z Paryża, by znaleźć i poznać rodzinę swojej zmarłej matki. “Pamiętam” odmalowuje portret rodziny, w której pomimo wojennej zawieruchy ludzie próbują kochać, realizować swoje pragnienia, dokonywać właściwych wyborów, a nade wszystko się nie poddawać. Janiszewska przedstawia losy czterech związanych ze sobą kobiet, których życie toczy się w dramatycznych okolicznościach XX-wiecznych wydarzeń. Piękna i mądra historia o miłości, nienawiści oraz o braniu losu w swoje własne ręce toczy się w Prowansji, Paryżu, Londynie, Bolesławicach oraz Warszawie.

Książki Agnieszki Janiszewskiej, a także inne polskie powieści obyczajowo-historyczne znajdziesz na Woblinku - wybierz najlepszy dla siebie format, książki papierowej, ebooka lub audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).