Agnieszka Krawczyk Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Krawczyk Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Krawczyk jest polską pisarką powieści obyczajowych i kryminalnych. W literackim świecie znana jest również pod pseudonimem Iga Horn. Prywatnie miłośniczka kotów, dobrej kawy i książek. Urodziła się i mieszka w Krakowie – w mieście, do którego, jak sama przyznaje, ma szczególną słabość i nieprzypadkowo poświęciła mu kilka swoich książek. Wśród cieszących się popularnością powieści jej autorstwa znajdują się między innymi takie tytuły jak “Słoneczna przystań”, “Zawsze w porę” czy “Siostry”.

„Napisz na priv” Agnieszki Krawczyk – debiut, który okazał się sukcesem

Pisarka studiowała polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po ukończeniu studiów podejmowała się różnych zawodów – najpierw pracowała jako dziennikarka w gazetach codziennych, następnie jako redaktorka krakowskich wydawnictw. Wiele prób odnalezienia własnej ścieżki zawodowej pomogło jej urzeczywistnić marzenia o karierze pisarskiej. Po latach przyznała, że pisała do szuflady na długo przed oficjalnym debiutem, jednak żadnej z książek nie zdecydowała się wtedy wydać. Przełom nastąpił w 2009 roku, kiedy zadebiutowała powieścią pod tytułem „Napisz na priv”. Szybko okazało się, że książka została ciepło przyjęta przez czytelników, a także krytyków literackich. Wydana nakładem Wydawnictwa Sol powieść opowiada o historyczce sztuki, która ma nieco ponad trzydzieści lat oraz małe dziecko. Ciągle szuka stałej pracy, na razie łapie zlecenia, a także spędza wiele czasu na forach internetowych. Laura niesamowicie łatwo wpada też w różne kłopoty, przez co przeżywa wiele niespodziewanych przygód… Lekka i pełna humoru powieść Krawczyk szybko zdobyła serca czytelniczek.

Malownicze, słoneczne krajobrazy kontra retro kryminały

Przez następnych osiem lat Krawczyk napisała wiele powieści. Wśród książek pisarki znajduje się między innymi seria Czary codzienności, w skład której wchodzą książki „Siostry”, „Przyjaciele i rywale” i „Słoneczna przystań”. Na kolejną serię Magiczne miejsce składają się powieści „Magiczne miejsce”, „Dolina mgieł i róż”, „Ogród księżycowy” oraz „Jezioro szczęścia”. Literatura obyczajowa w wydaniu Krawczyk jest lubiana przede wszystkim za przyjemny i klarowny styl pisarki, którym przedstawia piękną, malowniczą scenerię świata przedstawionego. Kreuje bohaterów uparcie dążących do realizacji długo skrywanych marzeń i poszukujących szczęścia. Dzięki temu odnajdują oni prawdę o sobie, a życie często zaskakuje ich najbardziej nieprawdopodobnymi rozwiązaniami.

Autorka pisze również kryminały osadzone w realiach Krakowa późnych lat 60. Po raz pierwszy spróbowała swoich sił w tym gatunku w 2009 roku, kiedy przesłała opowiadanie na konkurs organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.

Agnieszka Krawczyk - cykl „Leśne ustronie”

Na jesieni 2021 roku ukazała się powieść Agnieszki Krawczyk zatytułowana “Warkocz spleciony z kwiatów”, która stała się równocześnie pierwszym tomem cyklu „Leśne ustronie”. Kolejne tytuły to „Uzdrowicielka” oraz „Wybory serca” wydane przez Wydawnictwo Filia. „Warkocz spleciony z kwiatów” opowiada o Zośce Wichockiej, która próbuje na nowo odnaleźć się w życiu po wypadku samochodowym, coś jednak wciąż nie pozwala jej dojść do równowagi. Zagubionej kobiecie koleżanka proponuje, by wypoczęła w jej domku w maleńkiej górskiej miejscowości Nieznajomka i tam nabrała sił. Zośka spotyka tam wielu niesamowitych ludzi - prowadzącego schronisko dla leśnych zwierząt Mariusza, znachorkę i wróżbiarkę Zazulinę oraz tajemniczego włóczęgę Aleksego. Dzięki nim na nowo odkrywa otaczający ją świat i zaczyna rozumieć, co to znaczy mieć swoje miejsce na ziemi i jak je odnaleźć. „Uzdrowicielka” oraz „Wybory serca” kontynuują historię Zośki Wichockiej i jej przyjaciół w Nieznajomce. Pełne emocji losy każdego z nich toczą się w rytmie płynących niespiesznie pór roku. Zośka, Mariusz, Regina i Teo podejmują kluczowe dla siebie decyzje i robią wszystko, by zabliźnić dawne rany oraz odnaleźć tak ważną życiową równowagę.

Książki Agnieszki Krawczyk w księgarni internetowej Woblink

Jeżeli chcesz zapoznać się z twórczością Agnieszki Krawczyk, zapraszamy do skorzystania z oferty dostępnej na Woblink.com – czeka tam na ciebie szeroki wybór ebooków, audiobooków i książek papierowych. Znajdziesz tutaj takie dzieła jak „Tylko dobre wiadomości”, „Najmilszy prezent”, „Przyjaciele i rywale”, „Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” czy „Magiczny wieczór”.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).