Majówkowy Maraton Czytelniczy

Agnieszka Stelmaszyk II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Stelmaszyk II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Stelmaszyk to polska autorka książek dla dzieci i młodzieży, a także podróżniczka. Jej najpopularniejszą serią pozostają „Kroniki Archeo”, które sprzedały się w nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Powieści Stelmaszyk zostały przetłumaczone na język azerski, czeski, estoński, fiński, litewski, niemiecki, rosyjski oraz ukraiński.

Życie prywatne Agnieszki Stelmaszyk

Agnieszka Stelmaszy urodziła się 6 stycznia 1976 roku w Wielkopolsce. Z wykształcenia jest nauczycielką języka polskiego, nigdy jednak nie pracowała w zawodzie. Interesowała się wieloma dziedzinami. Po mamie, nauczycielce biologii, przejęła fascynację tą nauką, przez co przez jakiś czas rozważała karierę lekarki. Pasjonowały ją także archeologia oraz kryminały. Prywatnie Agnieszka Stelmaszyk mieszka obecnie wraz z rodziną w Bydgoszczy.

Kariera literacka Agnieszki Stelmaszyk – „Kroniki Archeo”

Debiutancką książką Agnieszki Stelmaszyk był zbiór „Opowiadania z morałem” wydany nakładem Wydawnictwa Papilon w 2007 roku. W tym samym roku na rynku pojawiła się także pierwsza powieść dla dzieci, „Mali agenci”. Później wydane zostały także dwanaście opowiadań „Już czytam”, „Niezwykłe święta Kornelii” czy „Hinkul na bezkociej wyspie”. Trzy lata później ukazał się pierwszy tom najpopularniejszej serii autorki, „Kroniki Archeo”. Do 2020 roku w ramach tego cyklu wydanych zostało dwanaście pozycji. Są to: „Tajemnica Klejnotu Nefertiti” (2010), „Skarb Atlantów” (2011), „Sekret Wielkiego Mistrza” (2011), „Klątwa Złotego Smoka” (2012), „Zagadka Diamentowej Doliny” (2012), „Zaginiony Klucz do Asgardu” (2013), „Przepowiednia Synów Słońca” (2013), „Szyfr Jazona” (2014), „Komnata Szeptów” (2015), „Oko Węża” (2018), „Złoty szlak” (2019) oraz „Dom Fauna” (2020). Głównymi bohaterami tych powieści są rodzeństwo Ania i Bartek, którzy są dziećmi Adama i Beaty Ostrowskich, archeologów światowego formatu. Wraz ze znajomymi rodziców oraz ich dziećmi mają wiele przygód związanych z zawodem i pasją Ostrowskich. Same Kroniki Archeo to rysunki oraz notatki prowadzone przez Anię i jej przyjaciół, które zawierają informacje o ich przygodach. Ania i Bartek dostali Kroniki na Święta od dziadka – było to siedem pustych książek. Dziadek, który był introligatorem, wiedział o pasji wnuków do archeologii i w ten sposób chciał ich zachęcić do zapełnienia czystych kart własnymi przygodami. Każdy tom Kronik miał kunsztowne zdobienia i był zamknięty na małą kłódkę przypiętą do ozdobnej klamry. Seriia „Kroniki Archeo” Agnieszki Stelmaszyk szybko okazała się być wielkim hitem wśród najmłodszych czytelników oraz ich rodziców. Wszystkie części znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Inne książki Agnieszki Stelmaszyk w księgarni internetowej Woblink

Oprócz „Kronik Archeo” Agnieszka Stelmaszyk ma na swoim koncie także wiele innych popularnych powieści oraz serii książek dla dzieci i młodzieży. Wśród tych ostatnich z pewnością należy wspomnieć o trylogii „Koalicja szpiegów”, na którą składają się: „Luminariusz”, „Baza G-8” oraz „Misja Hexi Pen”. Ważnym cyklem jest także „Klub Poszukiwaczy Przygód”, w ramach którego ukazały się: „Zmora doktora Melchiora”, „Moneta zagłady”, „Ucieczka Szalonego Rumaka”, „Atak zmutowanych Robotów”, „As piątych klas” oraz „Tajemnica starej kamienicy”. Oprócz serii powieści Agnieszka Stelmaszyk napisała także wiele samodzielnych książek, w tym „O smoku, których chciał zostać rycerzem”, „Tata i ja”, „Hotel pod Twarożkiem”, „Opowieści spod czereśni” czy „Buntalki”. Twórczość Agnieszki Stelmaszyk znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).