Ajahn Brahm Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Opowieści buddyjskie dla małych i dużych Otwierając wrota Twojego serca, Książka | Ajahn Brahm

    Niezwykle inspirujące opowieści dla małych i dużych. Umiejętnie łączą starożytną mądrość z tematami współczesnego życia. Uczą miłości, dobroci, a także wzmacniają poczucie własnej wartości. Opowiadane z dozą inteligentnego humoru czasem bawią, jak również skłaniają do refleksji i zadumy. Rozkoszuj się ich czytaniem i otwórz wrota swojego serca. Naucz się żyć we współczesnym świecie Oto przed Tobą wspaniały zbiór inspirujących legend. Opierają się one na naukach Buddy i ukazu...

    Promocja
    okładka Opowieści buddyjskie dla małych i dużych Otwierając wrota Twojego serca, Książka | Ajahn Brahm

    Oto przed Tobą wspaniały zbiór inspirujących legend. Opierają się one na naukach Buddy i ukazują drogę do prawdziwego szczęścia. Znajdziesz tu zarówno przypowieści o nadziei, miłości, przebaczeniu jak również o wolności od strachu i przezwyciężeniu bólu. Napisana została przez australijskiego, buddyjskiego mnicha, który podczas wielu lat praktyki zebrał usłyszane opowieści i anegdoty w jedną całość przytaczając je na kartkach tej publikacji. Mimo, że u podstaw każdego z t...

Ajahn Brahm Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Ajahn Brahm, czy raczej Ajahn Brahmavamso Mahathera, a właściwie Peter Betts, to opat klasztoru Bodhinyana w Serpentine w Australii Zachodniej, a także Dyrektor ds. Duchowych Buddyjskiego Towarzystwa Stanu Australia Zachodnia, Doradca ds. Duchowych przy Buddyjskim Towarzystwie Stanu Wiktoria i Stanu Australii Zachodniej, jak również Patron Duchowy Bractwa Buddyjskiego w Singapurze i ośrodka Bodhikusuma Centre w Sydnej. Urodził się w Londynie, po ukończeniu studiów wyjechał jednak do Tajlandii, a potem został w Bangkoku wyświęcony na mnicha. Brahm jest autorem licznych książek dotyczących duchowości buddyjskiej, takich jak „Sekretne techniki medytacji buddyjskiego mnicha. Poradnik dla każdego” czy „Buddyjska sztuka znikania. Jak wznieść się ponad problemy”.

Ajahn Brahm – życiorys

Peter Betts, późniejszy mnich Ajahn Brahm, urodził się 7 sierpnia 1951 roku w Londynie w rodzinie robotniczej. Pod koniec lat 60. otrzymał stypendium i zaczął studia na Uniwersytecie Cambridge na wydziale fizyki teoretycznej. Po ich ukończeniu przez rok pracował jeszcze w szkole średniej, a potem wyjechał do Tajlandii, gdzie został uczniem Ajahna Chaha Bodhinyany Mahathery. W wieku 23 lat Ajahn Brahm został wyświęcony w Bangkoku na mnicha i przez kolejne dziewięć lat studiował oraz praktykował w tradycji pustelników leśnych.

Ajahn Brahm przeniósł się do Australii po tym, jak Buddyjskie Towarzystwo Stanu Australia Zachodnia poprosiło go o przyjazd do Perth, by pomóc w nauczaniu Ajahnowi Jagaro. Po pewnym czasie, pod koniec 1983 roku, obydwu mnichom udało się zakupić dużą połać ziemi rolnej (97 akrów), gdzie później powstał klasztor Bodhinyana, pierwszy ściśle buddyjski ośrodek tego typu na półkuli południowej. To tam do dziś mieszka największe zgromadzenie mnichów buddyjskich w Australii. Mnisi sami wznieśli zabudowania, a Ajahn Brahm przy okazji nauczył się instalatorstwa oraz murarstwa.

W 1995 roku Ajahn Jagaro zrzucił mnisie szaty, a wszystkie obowiązki związane z ośrodkiem w Perth spadły na Ajahna Brahma. Z czasem zdobył on uznanie na wielu forach publicznych, występując na konferencjach buddyjskich oraz przyjmując zaproszenia, zwłaszcza od ośrodków a Australii oraz Azji Południowo-Wschodniej. Brahm ceniony jest nie tylko za swoją mądrość i nauki, ale także za duże poczucie humoru. Jest autorem licznych książek dotyczących duchowości buddyjskiej i przybliżających jej mądrości czy przypowieści.

Książki Ajahna Brahma w księgarni internetowej Woblink

W Polsce książki Ajahna Brahma ukazują się nakładem Wydawnictwa Studio Astropsychologii. Wśród dostępnych na Woblink tytułów znajdziecie takie jak „Medytacja buddyjskiego mnicha. Życzliwość, która powraca”, „Opowieści buddyjskiego mnicha. Licencja na szczęście”, „Opowieści buddyjskie dla małych i dużych. Otwierając wrota Twojego serca” czy „Mądrość buddyjskiego mnicha”. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli”. Te i inne dzieła dotyczące duchowości czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.