Alexander Lowen Dla dzieci - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Alexander Lowen Dla dzieci - książki, ebooki i audiobooki

Alexander Lowen urodził się w 1910 roku. To amerykański psychiatra i psychoterapeuta. Lowen jest autorem kilkudziesięciu książek o tematyce bioenergoterapeutycznej, terapeutycznej i duchowej. Wśród jego najgłośniejszych książek warto wyróżnić „Głos ciała”, „Duchowość ciała”, „Depresja i ciało”, „Radość”, „Przyjemność” i „Narcyzm”. Większość jego książek ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

Życiorys Alexandra Lowena i kariera literacka

Lowen jest absolwentem City College w Nowym Jorku, gdzie uzyskał stopień licencjata. Następnie z wyróżnieniem ukończył Brooklyn Law School. Po studiach wykładał prawo, a w trakcie wakacji prowadził zajęcia związane z szeroko pojętym sportem. Aktywnością fizyczną Lowen pasjonował się od lat młodości.

Lowen zaczął zgłębiać tajniki jogi. Zaczęły interesować go związki między zdrowiem psychicznym i fizycznym. Oprócz jogi Lowen zainteresował się relaksacją mięśniową, ale nie czuł zadowolenia z osiąganych przez siebie wyników. W 1940 roku Alexander zapisał się na kurs analizy charakteru, który prowadził Wilhelm Reich. Prowadzący warsztaty wyjaśniał zależności między napięciami w mięśniach, charakterem, osobowością neurotyczną i stresem. Reich prezentował również techniki terapeutyczne skupione na ciele. Kolejne trzy lata Lowen spędził na terapii i doszkalaniu się pod okiem Reicha. Ukończenie kursu pozwoliło Lowenowi prowadzić własną praktykę terapeutyczną.

Kolejnym etapem na ścieżce kariery Lowena był wyjazd do Europy. W wieku 36 lat terapeuta rozpoczął studia medyczne na Uniwersytecie w Genewie. Lowen pragnął zgłębić wiedzę na temat najważniejszych z perspektywy jego praktyki zjawisk i kwestii ludzkich emocji i zachowań – honoru, odwagi, piękna, godności oraz seksualności.

Duchowość ciała

Swoje rozważania na temat studiów Lowen opisał w książce „Duchowość ciała”. Terapeuta podkreśla, że dowiedział się w ich trakcie wielu elementarnych rzeczy, jednak wiele kwestii zostało według niego poruszonych bardzo powierzchownie. Lowena oburzył fakt, że seksualność została sprowadzona tylko do funkcji reprodukcyjnej.

Po doświadczeniu studiowania w Europie Lowen wrócił do Stanów Zjednoczonych i zaczął współpracę z Johnem Pierrakosem. Mężczyźni rozwinęli własną ścieżkę terapeutyczną, zwaną bioenergetyką lub analizą bioenergetyczną. W 1956 roku założyli mieszczący się w Nowym Jorku Międzynarodowy Instytut Analizy Bioenergetycznej.

Narcyzm - jedna z najpopularniejszych książek Narcyzm

Jedną z najpopularniejszych książek Lowena jest wydana w 1984 roku „Narcyzm“. Autor tłumaczy, czym jest zjawisko narcyzmu oraz jak się objawia. Według Lowena narcyz nie kocha ani siebie, ani nikogo innego. To osoba, która nie umie zaakceptować siebie, a swoje prawdziwe oblicze i zachowanie kryje pod maską. Psychoanalityk, dzięki swojemu doświadczeniu i niebywałej wiedzy, pokazuje, jak można przywrócić osobie narcystycznej integralność uczuć i emocji. „Narcyzm” to książka, która może pomóc pokonać w sobie negatywne konsekwencje bycia narcyzem.

Głos ciała

Kolejną ważną książką Lowena jest „Głos ciała”, czyli zbiór wykładów, w którym przedstawia bioenergetyczne podejście do różnych zagadnień. Lowen rozwija swoje myśli na temat zależności między stronami fizycznymi i psychicznymi. Autor pisze o teorii przyjemności – opartej na naturalnym cyklu życia i rytmach ciała. Ważnym elementem jego wykładów jest zgłębianie tematu wpływu emocji na mechanizmy ochronne człowieka. Do tego podejmuje temat ewolucyjnego spojrzenia na seksualność. Pisze również o tym, w jaki sposób wola życia i chęć śmierci mogą stanowić przeszkodę w drodze do osiągania przyjemności, sukcesu i spełnienia.

Radość

W książce „Radość” Lowen przekonuje do poddawania się głosowi własnego ciała, co w prostej linii ma doprowadzić do szczęścia i wewnętrznej radości. Autora pisze także o tym, jak odzyskać naturalny, dziecięcy stan radości. Proponuje różnego rodzaju ćwiczenia, które pomogą przywrócić ciału witalność i odzyskanie energii ze stłumionych emocji i uczuć. Książka oparta jest na doświadczeniu Lowena wyciągniętym z blisko czterdziestoletniej praktyki. Ponadto autor pisze o tym, jak traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa mogą wpływać na ludzkie lęki, fobie, ograniczenia i ułomności.

Książki Alexandra Lowena na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Alexandra Lowena w formie ebooka i książki papierowej. Wśród dostępnych tytułów znajdują się: „Głos ciała”, „Duchowość ciała”, „Depresja i ciało”, „Radość”, „Przyjemność” i „Narcyzm”.

Co znajdziesz w kategorii: Dla dzieci

Najlepsze audiobooki dla dzieci

Książki do słuchania to jeden z najchętniej wybieranych formatów, gdy mowa o najmłodszych czytelnikach. Te nagrania dźwiękowe, w których tekst publikacji odczytywany jest przez lektora lub lektorkę, cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. W ten sposób pociechy poznają nie tylko najnowsze bajki dla dzieci, ale także klasyczne pozycje z dzieciństwa swoich rodziców. Audiobooki dla dzieci rozśmieszają, wzruszają i uczą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Specjalnie wyselekcjonowany wybór tytułów, jaki znajdziecie na Woblink, gwarantuje, że odkryjecie tutaj pozycje dostosowane do potrzeb i upodobań najmłodszych. Często znajdziemy w nich jasno zarysowany konflikt pomiędzy dobrem a złem, z którego rozwiązania płyną nie tylko walory rozrywkowe, ale także edukacyjne. Dostępność książek do słuchania dla dzieci w formacie mp3 gwarantuje szeroką kompatybilność z urządzeniami do odtwarzania audiobooków. Dzieła takich autorów jak Kornel Makuszyński, Henryk Sienkiewicz czy Hans Christian Andersen zachwycą w wersji audiobooka nie tylko dzieci, ale także rodziców.

Jakie audiobooki dla dzieci wybrać?

Wybór najlepszego audiobooka dla dzieci może nie być łatwy - czeka tu bowiem wiele ciekawych tytułów. Warto przede wszystkim dostosować tytuł do wieku młodego czytelnika. Dla niektórych ciekawe będą przygody detektywa Sherlocka Holmesa autorstwa Artura Conana Doyle’a czy “Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Nieco młodsze dzieci z pewnością chętnie wysłuchają historii Mikołajka z serii opowiadań René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sampé, czy przygód z Doliny Muminków Tove Jansson. Najmłodsi na pewno będą świetnie bawić się z kotem Cukierkiem w jego przygodach autorstwa Waldemara Cichonia. Najważniejsze, żeby czytelnicy na długo zapamiętali opowieści z danego audiobooka. Każdy dorosły ma przecież jakiś ulubiony tytuł z dzieciństwa - i właśnie taka książka do słuchania jest dla dzieci najlepsza. Może będzie nią, znany z pewnością także rodzicom, Pan Samochodzik Arkadiusza Niemirskiego? Albo seria Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery? Niedawno Wydawnictwo Marginesy opublikowało jej nowe tłumaczenie, bliższą oryginałowi “Anne z Zielonych Szczytów” oraz “Anne z Avonlea”, przełożoną przez Annę Bańkowską.

Audiobooki z bajkami dla dzieci

Niezmiennie wysoką popularnością wśród najmłodszych cieszą się audiobooki z bajkami. Najchętniej czytanymi książkami do słuchania dla dzieci od lat pozostają baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena, takie jak “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Nowe szaty cesarza” czy “Calineczka”. Także bracia Grimm od dawna władają wyobraźnią młodszych czytelników. “Czerwony kapturek”, “Jaś i Małgosia”, “Kopciuszek”, “Śnieżka” - kto z nas nie zna tych historii? Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają klasyczne wiersze Jana Brzechwy, które często są w ogóle jednymi z pierwszych spotkań dzieci z poezją. Brzechwa to także autor chętnie słuchanej książki “Akademia Pana Kleksa”, czytanej między innymi przez Krzysztofa Kolbergera. “Lokomotywa”, “Rzepka”, “Słoń Trąbalski” lub “Ptasie radio” to ponadczasowe bajki wierszowane Juliana Tuwima, które kochają zarówno dzieci, jak i rodzice. Szczególne miejsce wśród audiobooków z bajkami dla dzieci zajmują także dzieła Wandy Chotomskiej. “Tadek Niejadek”, “Kareta z piernika”, “Dzieci Pana Astronoma” czy “Smok ze smoczej jamy” - nie sposób przejść obok nich obojętnie! “Wesołe przedszkole” Marii Kownackiej to także jeden z najchętniej słuchanych audiobooków dla najmłodszych, podobnie jak “Na jagody” Marii Konopnickiej. Tak rodzicom, jak i dzieciom na pewno znana jest seria Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki - jeden z tomów czyta Julia Kamińska, a drugi Marcin Dorociński! Nie da się obojętnie przejść także wobec takich klasyków literatury dziecięcej jak “ Kubuś Puchatek” czy “Chatka Puchatka” Alana Alexandra Milne'a. W polskiej wersji tę książkę do słuchania czyta w dodatku Janusz Gajos. “Doktor Dolittle” Hugh Loftinga ucieszy każdą miłośniczkę i miłośnika zwierząt.

Książki dla dzieci do słuchania - polecane tytuły

Wybór najlepszego audiobooka dla młodszych czytelników to nie lada wyzwanie. Bez względu na wiek z pewnością dobrym wyborem będzie któraś z książek Kornela Makuszyńskiego. “Przygody Koziołka Matołka” wciągną wszystkich, dużych i małych. Audiobook z powieścią “Szaleństwa Panny Ewy” z pewnością przywoła miłe wspomnienia także u rodziców, a głos Wojciecha Malajkata na wiele godzin zamieszka w głowach dzieci. A może są one zainteresowane greckimi mitami? Nie ma lepszego audiobooka na taką okoliczność jak “Mitologia” Jana Parandowskiego. Zarówno ten tytuł, jak i “Przygody Odyseusza” czyta Wiktor Zborowski, swoim charakterystycznym głosem tworząc niesamowitą atmosferę. Dzieciom marzą się podróże? Juliusz Verne i jego “W 80 dni dookoła świata” tylko czekają na wysłuchanie! W planach jest też wyprawa pozaziemska w “Podróż na księżyc” albo w nieznane zakamarki naszego globu w “20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy “Podróży do wnętrza Ziemi”. Skoro już o nieznanych światach mowa - Terry Pratchett poleca swoje książki do słuchania wszystkim trochę starszym dzieciom! Nie sposób oderwać się od kolejnych powieści z cyklu “Świat Dysku”. Fantastyczne historie wypełniają także jego “Dobry Omen” napisany wspólnie z Neilem Gaimanem. Obok nich melduje się “Banda z Burej” Magdaleny Witkiewicz - seria pełna tajemnic, zagadek i śledztw prowadzonych przez rezolutne dzieci. “ Koszmarny Karolek” to cudowna, zabawna seria opowiadań, której autorką jest Francesca Simon. Przygody niezbyt grzecznego, ciekawskiego i zainteresowanego zawsze nie tym co należy Karolka z miejsca podbijają serca najmłodszych. Seria “Baśniobór” Brandona Mulla oferuje z kolei pełne zwrotów akcji i niesamowitych postaci powieści fantastyczne. Każde dziecko z łatwością znajdzie swoją ulubioną książkę do czytania wśród wielu audiobooków, które znajdziecie na Woblink.