Majówkowy Maraton Czytelniczy

Anders Hansen Religia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka W zdrowym ciele zdrowy mózg, Książka | Anders Hansen

    Skandynawski bestseller, który odkrywa tajemnice mózgu Już po 6 tygodniach odpowiedniego treningu można odczuć pozytywne oddziaływanie ruchu na mózg. Odpowiednie dawki aktywności fizycznej mogą być lekarstwem na stres i niepokój oraz znacznie poprawiają sprawność i wydolność mózgu. Już 20 minut porannego biegu pozytywnie wpływa na zdolność koncentracji i podnosi poziom dopaminy. Z kolei dobrze zaplanowany trening interwałowy uśmierza lęk i niepokój. Anders Hansen – popular...

Anders Hansen Religia - książki, ebooki i audiobooki

Anders Hansen to szwedzki lekarz i autor książek popularnonaukowych, w których w zrozumiały dla czytelników sposób objaśnia nowe odkrycia neurobiologii i pokazuje, jak można wykorzystać je w codziennym życiu. Jest specjalistą w dziedzinie psychiatrii w Instytucie Karolinska. W ojczystej Szwecji cieszy się bardzo dużą popularnością. Za książkę „Wyloguj swój mózg” został wyróżniony prestiżową nagrodą The Health Award of the Year.

Anders Hansen przyszedł na świat w 1974 roku w Sztokholmie. Ukończył medycynę na Instytucie Karolinska. Uzyskaną na studiach wiedzę wykorzystuje nie tylko w pracy lekarza, ale także przy pisaniu swoich książek. Hansen ma w swoim dorobku teksty o biotechnologii i badaniach medycznych dla British Medical Journal.

Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta. Jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł

Pierwsza książka Hansena została wydana w 2014 roku. Publikacja nosi tytuł „Projekt zdrowie” i powstała we współpracy z Carlem Sudbergiem, lekarzem i profesorem w Instytucie Karolinska. Autorzy, w „Projekcie zdrowie” pokazują niezwykły wpływ ćwiczeń fizycznych na ludzkie ciało i umysł (poprawiają samopoczucie, opóźniają proces starzenia). W oparciu o współczesną medycynę, Hansen i Sudberg pokazują, co tak naprawdę należy zrobić żeby odnieść sukces, a także poczuć się lepiej. Przedstawiają wyniki aktualnych badań dotyczących spalania tłuszczu i udowadniają, że zadbać o zdrowie można także wtedy, gdy nie ma się za wiele czasu na aktywność fizyczną.

W zdrowym ciele zdrowy mózg

Książka ukazała się latem 2016 roku. W samej tylko Szwecji została sprzedana w 500 000 egzemplarzy. W Polsce po raz pierwszy została wydana w 2018 roku, a w marcu 2021 roku na rynku wydawniczym pojawiło się jej wznowienie. W swojej bestsellerowej publikacji Anders Hansen w zrozumiały oraz bardzo praktyczny sposób pokazuje, jak ważna dla mózgu i samopoczucia każdego człowieka jest aktywność fizyczna. Nawet niewielka ilość ruchu redukuje niepokój i stres, poprawia wydajność mózgu, a także poprawia kondycję. W książce „W zdrowym ciele zdrowy mózg” czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania o to, jaka jest optymalna dawka ćwiczeń dla mózgu, jak trening wpływa na starzenie się i pamięć, które ćwiczenia są najlepsze przed ważnym spotkaniem oraz jak można w pełni wykorzystać najnowszą wiedzę o działaniu mózgu. Hansen udowadnia, że ruch pobudza, dobrze wpływa na pamięć, sen, nastrój, odporność na stres, a nawet kreatywność.

Wyloguj swój mózg

„Wyloguj swój mózg” to najpopularniejsza publikacja Andersa Hansena, za którą został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem The Health Award of the Year. Tym razem szwedzki psychiatra i autor badań nad internetem pokazuje, jak najlepiej korzystać z najnowszych technologii, aby nie były źródłem lęku czy frustracji. Autor odkrywa przed czytelnikami tajemnice funkcjonowania mózgu w zderzeniu z najnowszą technologią. Daje także praktyczne wskazówki i odpowiada na pytania o to, dlaczego używanie Instagrama uruchamia w mózgu takie same obszary co kiedyś polowania, na czym polega zazdrość cyfrowa i czy Internet może w przyszłości pozbawić ludzi empatii.

„W zdrowym ciele zdrowy mózg” i „Wyloguj swój mózg” zostały wydane nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Andersa Hansena w formie elektronicznej (ebook) i papierowej.

Źródło zdjęcia: twitter.com/AndersHansen74/photo

Co znajdziesz w kategorii: Religia

Książki z kategorii „Religia” dotyczą wierzeń i praktyk, a także sfery sacrum. Religia wyraża się w wierze, podejmowaniu określonych czynności religijnych, indywidualnej duchowości, a także we wspólnocie religijnej. Naukami poruszającymi temat religii i skupiającymi się na niej są między innymi teologia, filozofia religii, socjologia religii, a także psychologia religii. Na platformie Woblink.com znajdują się głównie pozycje poświęcone chrześcijaństwu, ale nie brakuje również publikacji z zakresu islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, sikhizmu czy bahaizmu. W obręb kategorii „Religia” wchodzą również książki dotyczące mitologii greckiej, rzymskiej, słowiańskiej i wielu innych. Znajdziemy tutaj publikacje Jana Pawła II („Anioły”, „Jan Paweł II. Autobiografia”), papieża Franciszka („Bóg szuka nas na marginesie”, „Bóg jest młody”), księdza Józefa Tischnera („Drogi i bezdroża miłosierdzia”, „Nieszczęsny dar wolności”), księdza Jana Kaczkowskiego („Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica, miłość”, „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”) czy księdza Jana Twardowskiego („Tylko miłość się liczy”, „Życie jak różaniec”). W księgarni internetowej Woblink.com nie zabrakło też książek zmarłej mistyczki Alicji Lenczewskiej: „Świadectwo. Dziennik duchowy” i „Słowo pouczenia”, światowego bestsellera o chłopcu, który odwiedził niebo „Niebo istnieje… Naprawdę!” Todda Burpy, rozmowy siostry Angeli Musolesi z ojcem Gabrielem Amorthem „Egzorcysta Watykanu” czy „Wyznań” św. Augustyna. Znajdują się tu również takie pozycje jak „Ufność. Przeżywaj swoje życie otwarcie i spontanicznie” OSHO, „Wiara. Skarb ukryty w Bogu” Agaty Łucji Bazak, „Różaniec” abp. Grzegorza Rysia, „Modlitewnik” o. Leona Knabita, „Średniowieczne źródła do filozofii mesjanizmu” Władysława Horodyskiego, „U źródeł pobytu św. Piotra w Rzymie. Tradycja i krytyka historyczna” Kazimierza Zakrzewskiego, a także książki „Diabeł. Szkic monografii okultystycznej” Bolesława Wójcickiego.