Andrzej Dragan Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi, Książka | Andrzej Dragan

    Wyobrażenia o wszechświecie formułowane od wieków okazały się zbiorem przybliżeń lub nonsensów. Mówienie z pewnością o czymkolwiek jest więc, jak pisze autor tej książki, nie tylko bezczelnością, ale – co gorsza – nietaktem. Coraz lepiej poznajemy prawa rządzące rzeczywistością – nie przez ustanawianie świętych prawd, ale ich skuteczne podważanie. Wizja świata, która dzięki temu zaczęła się rysować, jest dogłębnie szokująca. By ją nam przybliżyć, Andrzej Dragan w jasny i klar...

    Promocja
    okładka Kwantechizm czyli klatka na ludzi, Książka | Andrzej Dragan

    „Za jakiś czas zostaniemy ewolucyjnie zastąpieni istotami, które dzielić od nas będzie przepaść o wiele większa, niż obecnie dzieli nas od mrówek. Mówienie z jakąkolwiek pewnością o czymkolwiek jest więc nie tylko bezczelnością, ale, co gorsza, nietaktem” pisze Autor. Intelektualna prowokacja? Kokieteria wybitnego fizyka zajmującego się teorią kwantową, laureata kilkudziesięciu nagród za działalność naukową, ale też fotograficzną, filmową i za komponowaną muzykę? Podążając ra...

Andrzej Dragan Książki

Andrzej Dragan jest polskim fizykiem teoretykiem i popularyzatorem nauki, a także artystą - fotografem, kompozytorem i twórcą filmowym. Studiował na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, a także na stypendiach w Amsterdamie, Oksfordzie oraz Lizbonie. Doktoryzował się z fizyki kwantowej - otrzymał ten tytuł na podstawie pracy pt. “Komunikacja przy użyciu pojedynczych fotonów poprzez niedoskonałe kanały kwantowe”. W 2014 roku Dragan został doktorem habilitowanym fizyki, a później profesorem na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz profesorem wizytującym na Narodowym Uniwersytecie Singapuru. Pracował także w Imperial College London oraz na Uniwersytecie Nottingham.

Andrzej Dragan jest autorem około pięćdziesięciu prac związanych z optyką kwantową, relatywistyczną teorię informacji kwantowej, teorią względności czy kwantową teorią pola w zakrzywionych czasoprzestrzeniach. Napisał także popularnonaukową książkę poświęconą między innymi fizyce kwantowej “Kwantechizm, czyli klatka na ludzi”. Popularyzacją wiedzy z zakresu fizyki zajmował się także poprzez liczne artykuły i wykłady, a także wystąpienia na konferencji TEDx.

Andrzej Dragan - kompozytor i fotograf

Andrzej Dragan jest równocześnie uznanym twórcą - zwyciężył w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kompozytorskich. Od 2003 roku związany jest z fotografią, w ramach której stworzył własny styl portretu. Prace Dragana opublikowane zostały w licznych międzynarodowych czasopismach i książkach, między innymi w “200 Best Ad Photographers Worldwide”. Za swoje dzieła był wielokrotnie nominowany oraz wyróżniany w rozlicznych konkursach. W 2014 roku Andrzej Dragan założył własne studio produkcji filmowej, Weird. Jego premierowa produkcja została nagrodzona Złotym Mieczem za najlepszą pracę osobistą na festiwalu reklamy KTR, a także tytułem Best in Show i Best CGI od Creative Review. W 2015 studio Weird wyprodukowało teledysk dla zespołu Behemoth.

“Kwantechizm, czyli klatka na ludzi” Andrzeja Dragana

Na początku 2019 roku nakładem Wydawnictwa Fabuła Fraza ukazała się książka popularnonaukowa autorstwa Andrzeja Dragana zatytułowana “Kwantechizm, czyli klatka na ludzi”. W obliczu coraz większej wiedzy z zakresu funkcjonowania wszechświata coraz większą bezczelnością, jak pisze Dragan, jest mówienie o czymkolwiek z całkowitą pewnością. Kolejne prawa rządzące rzeczywistością zostają podważone, a wyłaniająca się z odkryć nowa wizja świata bywa miejscami po prostu szokująca. Dzieło Andrzeja Dragana przybliża wiedzę przede wszystkim z fizyki, w tym fizyki kwantowej. Przybliża takie kwestie jak czarne dziury, możliwość teleportacji, a także dlaczego wszystko, co człowiek kiedykolwiek zbudował, zmieściłoby się w kostce o boku pięciu kilometrów. W wydanym przez Wydawnictwo Otwarte dziele “Kwantechizm 2.0. Klatka na ludzi” Andrzej Dragan w sposób przystępny i jasny wyjaśnia znaczenie teorii Einsteina, a także najbardziej zaskakujące zasady rządzące mechaniką kwantową. Dodatkowo przedstawia rewolucyjny model, który łączy ze sobą te dwa obszary. Oprócz wiedzy o najbardziej podstawowych prawach rządzących wszechświatem z książki dowiadujemy się także, czemu kury ciągle ruszają głowami, mrówki nie galopują, a doba ma jedynie dwadzieścia cztery godziny.

Książki Andrzeja Dragana w księgarni internetowej Woblink

W Woblinku czeka na Was zarówno “Kwantechizm, czyli klatka na ludzi”, jak i “Kwantechizm 2.0. Klatka na ludzi” wydana nakładem Wydawnictwa Otwarte, obydwie autorstwa Andrzeja Dragana. Te i inne dzieła popularnonaukowe czekają na Was w formatach ebooków, audiobooków oraz książek papierowych.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.