Wirtualne Targi

Andrzej Kozicki Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Cesarz Bolesław Chrobry, Książka | Andrzej Kozicki

    Na kogo koronował się Bolesław Chrobry? I po co? "Cesarz Bolesław Chrobry. Reinterpretacja i rekonfiguracja źródeł" to trochę biografia, a trochę esej z historii instytucji politycznych i myśli politycznej. Esej pełen swady, żonglerki źródłami i skrzących się anegdot. Skąd Chrobry miał złoty tron cesarza Karola Wielkiego, na którym zasiadł? Czemu cesarze Rzeszy - jeden po drugim - nakładali na skroń koronę Chrobrego? To tylko niektóre zadane w nim pytania. Andrzej Kozicki ...

    Promocja
    okładka Dwu cesarzy zachodnich jako zasada ustrojowa w czasach Chrobrego, Książka | Andrzej Kozicki

    Pokolenia mediewistów nie umiały rozwikłać tajemnicy podwójnej koronacji Chrobrego w 1000 roku i 1025 roku. Potrzebny był do tego politolog. Czyli kolejna fascynująca książka Andrzeja Kozickiego, odsłaniająca tajemnice wyobrażeń politycznych i gier instytucjonalnych. Czu Chrobry był tetrarchą? Czy Polska była suwerenna? Jak to możliwe, że historycy źle odczytywali źródła? Jak wymyślano ideologie i czy rzeczywiście zdobywały umysły? I wiele innych pytań w historii, którą czyt...

    Promocja
    okładka Ziemie Odzyskane Jak zdobywano polski Dziki Zachód, Książka | Andrzej Kozicki

    Przyszedł czas podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu, spakować życie na Kresach i wyruszyć w nieznane. Zacząć zupełnie od zera na Ziemiach Odzyskanych. Jak oszukać przeznaczenie? Jak wychować dzieci, by były zdolne do miłości? Zbudować nowy dom? Niezwykła historia zamkniętych do dziś archiwów, walki autora książki o ich otwarcie. Rozwikływanie zagadek i odkrywanie tajemnic. Co kryją archiwa? Dlaczego są wybrakowane? To też opowieść o ludziach, którzy naprawdę zmienili Polskę,...

    Promocja
    okładka Smok i korona, Książka | Andrzej Kozicki

    Zbiór pism i esejów z historii myśli politycznej. Co ma wspólnego Smok Wawelski z Komunią świętą? Co łączy kapcie legendarnego Przemysła z Kroniki Kosmasa z kapciowym Lecha Wałęsy? Kto wymyślił, że Krak został wybrany w wolnej elekcji? Dlaczego król Popiel i generał Jaruzelski byli do siebie tak podobni? Czy historia liberum veto jest przekłamana i dlaczego? Jaka była ideologia polityczna, wyrażona przez Polaków przy wyborze Władysława Łokietka na króla? Te tematy, oraz wiel...

    Promocja
    okładka Odbudowa Warszawy opowiedziana na nowo, Książka | Andrzej Kozicki

    Nieznane fakty i nowe interpretacje opisane lekko, ale erudycyjnie.
    Kozicki to były radny śródmiejski, współzałożyciel Miasto Jest Nasze, autor książek.

    Promocja
    okładka Instytucjonalizacja symboliczna w Izraelu, Książka | Andrzej Kozicki

    Ściana Płaczu, Jad wa-Szem, gwiazda Dawida czy wzięte z Biblii hebrajskie nazwy - to wszystko symbole, które organizują współczesny Izrael. To książka o zarządzaniu symbolami.

    Andrzej Kozicki (ur.1982) jest również autorem książki "Listy z Jerozolimy".

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.