Andrzej Muszyński Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Dom ojców, Ebook | Andrzej Muszyński

    Ta opowieść to podróż w czasie i przestrzeni do świata naszych przodków – tych, których pamiętamy, i tych sprzed setek tysięcy lat. Bo choć szkolne podręczniki o tym milczą, historia ziem, na których dziś żyjemy, nie zaczęła się od Mieszka. W południowej Polsce odnaleziono liczące nawet do pół miliona lat ślady protoplastów współczesnego człowieka, a w jednej z jaskiń Jury Krakowsko-Częstochowskiej pozostałości po grupie przedstawicieli kultury magdaleńskiej, być może zabit...

    Promocja
    okładka Bez, Ebook | Andrzej Muszyński

    Rodzinny dramat w krajobrazie podkrakowskiej wsi, skrytej w cieniu mrocznej jurajskiej doliny Ona i on. Niespełnione marzenia, wciąż żywe tęsknoty i wspólna pamięć codziennie zasypująca ich furą niesegregowanych śmieci. Przejmująco autentyczna opowieść o bezpłodności, współczesności i pokoleniu dzisiejszych trzydziesto-, czterdziestolatków. „– Zmiany w psychice bezpłodnych porównuje się do następstw stresu bojowego, choroby nowotworowej. A wie pani, jakie są następstw...

Andrzej Muszyński Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Andrzej Muszyński to polski pisarz, autor powieści i reportaży, podróżnik i poeta. Urodził się w Krzykawie. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie ukończył prawo. Muszyński jest laureatem wielu prestiżowych nagród dziennikarskich, podróżniczych i literackich, otrzymał też wiele nominacji. Muszyński ma na swoim koncie sześć książek: „Południe”, „Miedza”, „Cyklon”, „Podkrzywdzie”, „Fajrant” i „Dom ojców”.

Debiut literacki Andrzeja Muszyński

Andrzej Muszyński debiutował w 2013 roku reportażem „Południe”, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Czarne. W tym samym roku ukazała się jego pierwsza powieść pt. „Miedza”. W 2015 roku również nakładem Wydawnictwa Czarne ukazał się drugi reportaż Muszyńskiego pt. „Cyklon”. W tym samym roku swoją premierę miała również druga powieść Muszyńskiego – „Podkrzywdzie”. Za tę powieść pisarz otrzymał nominacje do Nagrody literackiej Gdynia oraz Paszportu Polityki w dziedzinie literatura.

Dwa lata później Muszyński napisał „Fajrant”. Najnowszą książką Andrzeja Muszyńskiego jest „Dom ojców”, który ukazał się na początku 2022 roku nakładem Wydawnictwa Czarne.

Książki Andrzeja Muszyńskiego w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Andrzeja Muszyńskiego w formie ebooka, audiobooka i papierowej. Dostępne są takie tytuły jak „Dom ojców”, „Bez” i „Triada”.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).