Andrzej Muszyński Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Andrzej Muszyński Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Andrzej Muszyński to polski pisarz, autor powieści i reportaży, podróżnik i poeta. Urodził się w Krzykawie. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie ukończył prawo. Muszyński jest laureatem wielu prestiżowych nagród dziennikarskich, podróżniczych i literackich, otrzymał też wiele nominacji. Muszyński ma na swoim koncie sześć książek: „Południe”, „Miedza”, „Cyklon”, „Podkrzywdzie”, „Fajrant” i „Dom ojców”.

Debiut literacki Andrzeja Muszyński

Andrzej Muszyński debiutował w 2013 roku reportażem „Południe”, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Czarne. W tym samym roku ukazała się jego pierwsza powieść pt. „Miedza”. W 2015 roku również nakładem Wydawnictwa Czarne ukazał się drugi reportaż Muszyńskiego pt. „Cyklon”. W tym samym roku swoją premierę miała również druga powieść Muszyńskiego – „Podkrzywdzie”. Za tę powieść pisarz otrzymał nominacje do Nagrody literackiej Gdynia oraz Paszportu Polityki w dziedzinie literatura.

Dwa lata później Muszyński napisał „Fajrant”. Najnowszą książką Andrzeja Muszyńskiego jest „Dom ojców”, który ukazał się na początku 2022 roku nakładem Wydawnictwa Czarne.

Książki Andrzeja Muszyńskiego w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Andrzeja Muszyńskiego w formie ebooka, audiobooka i papierowej. Dostępne są takie tytuły jak „Dom ojców”, „Bez” i „Triada”.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.