Andy Weir Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Andy Weir Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Andy Weir to amerykański pisarz, autor książek science fiction. Zadebiutował głośnym „Marsjaninem”, który doczekał się adaptacji filmowej w reżyserii Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej. Weir urodził się 16 czerwca 1972 roku w Davies w Kalifornii i od dzieciństwa lubował w klasyce literackiej science fiction. Studiował informatykę na Uniwersytecie w San Diego, nie skończył jednak studiów. Pracował jako programista, a działalność rozpoczął już w wieku 15 lat. Obecnie mieszka w posiadłości w Kalifornii. Andy Weir jest autorem takich powieści jak „Artemis” czy „Projekt Hail Mary”.

Andy Weir – „Marsjanin”

Debiutancką powieścią Andy’ego Weira jestMarsjanin”. To historia Marka Watney’a, który stał się jednym z pierwszych ludzi, jacy stanęli na Marsie. A teraz może być pierwszym, który zostanie tam już na zawsze. Niespodziewana burza piaskowa zmusza ekspedycję do ucieczki z Marsa. Ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność już po tym, jak wszyscy inni odlecieli. Jest sam w zniszczonym przez wiatr obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i brakiem łączności z Ziemią. W dodatku wszyscy uważają go za martwego, nie może więc liczyć na wyprawę ratunkową. Watney rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, wykorzystując wszystkie swoje zdolności, pomysłowość i wiedzę, a także ogromną determinację… „Marsjanin” stał się hitem, a na jego podstawie powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej. Literacki pierwowzór, wydany w Polsce przez Wydawnictwo Akurat, znajdziecie na Woblink w formie książki papierowej lub ebooka.

„Projekt Hail Mary” Andy’ego Weira

Najnowszą wydaną w Polsce książką autorstwa Andy’ego Weira jest powieśćProjekt Hail Mary”. To historia Rylanda Grace’a, jedynego ocalałego członka załogi, która wyruszyła z Ziemi na straceńczą misję ostatniej szansy, by ocalić ludzkość. Problem polega na tym, że Ryland nic nie pamięta, łącznie z tym, kim jest. Czy Ziemia jest już zatem skazana na zagładę? Czy wybudzony ze śpiączki astronauta jest w stanie ją uratować? I czy na pewno jest samotny i zdany tylko na siebie? „Projekt Hail Mary” czeka na Was niecierpliwie na Woblink razem z pozostałymi powieściami Andy’ego Weira. Te i inne książki science fiction znajdziecie tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).