Czy surowe śledzie chronią przed szkołą? Dlaczego dwa stare kapsle mogą doprowadzić do wojny? Czy babcia może zostać kulinarną szantażystką? Jak katapultą nauczyć ludzi sprzątania po czworonogach? I co takiego widać przez dziurę w gazecie? Kiedy ma się głowę pełną szalonych pomysłów, łatwo wpaść w niezłe tarapaty. Kajetan i jego kumple coś o tym wiedzą. Druga część bestsellerowej książki „Do czego służy kotlet?”, a w niej kolejne zwariowane przygody szkolnej paczki urwisów...
Kicia Kocia bawi się z Nunusiem. Braciszek pokazuje jej różne przybory i narzędzia, a ona zgaduje, co Nunuś robi. Jakie pomysły ma mały kotek?
Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą.
Kicia Kocia przeżyła niesamowitą przygodę: interwencję prawdziwego policjanta. Sprawdź, czy pan policjant chciał aresztować Kicię Kocię!
Kicia Kocia to seria książeczek stworzona z myślą o najmłodszych: 2-6-latkach. Opowiada o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach. Wspólnie z Kicią Kocią dziecko odkrywa świat i uczy się, jak poruszać się w codziennym życiu.
Kicia Kocia bardzo lubi śpiewać. Śpiewa przy myciu zębów, na huśtawce, gdy idzie do przedszkola, a nawet kiedy kładzie się spać. Pewnego razu na spacerze zobaczyła orkiestrę dętą i zapragnęła założyć zespół muzyczny - oczywiście razem ze swoimi przyjaciółmi, Packiem, Juliankiem i Adelką. Wszyscy prędko nauczyli się grać, przy okazji poznając wiele instrumentów muzycznych. Na koniec odbył się wspaniały koncert. Serię polecamy małym czytelnikom począwszy od 2 roku życia....
Kicia Kocia wybrała się na spacer po mieście. Jedzie tramwajem do centrum, gdzie jest mnóstwo ludzi i samochodów. Kicia Kocia uczy się poruszać w wielkim mieście, przechodzić przez jednię i uważać na ruch pojazdów. Podobnie jak w poprzednich kolorowankach, dużo tu miejsca do bazgrania i samodzielnego malowania.
Kicia Kocia bawi się lalkami, potem klockami i wyciąga bardzo dużo rzeczy. Może jeszcze pobawi się w sklep? Ale dzwoni Pacek i proponuje wyjście na plac zabaw. Tata się godzi, tylko przedtem Kicia Kocia musi posprzątać. Nie bardzo wie, od czego zacząć... Kicia Kocia musi nauczyć się sprzątać.
Ulubienica maluchów Kicia Kocia będzie miała braciszka! Mała kotka przygotowuje się na jego przybycie, ścieli mu łóżeczko i podarowuje ulubiona zabawkę. Kiedy jednak Nunuś pojawia się w domu, okazuje się, że mama zajmuje się tylko nim. Kicia Kocia jest zaniepokojona. Czy mama jeszcze ją kocha?
Kolejnym tom ulubionej serii przedszkolaków. Kicia Kocia bawi się w parku z przyjaciółmi - Adelką, Packiem i Juliankiem, a także z nowym kolegą Marcysiem. Marcyś proponuje zabawę w porywanie księżniczek, która ani Kici Koci, ani Adelce w ogóle się nie podoba. Trzeba wytłumaczyć Marcysiowi, że dobra zabawa to taka, która podoba się wszystkim.
Trzeci tytuł w najnowszej serii Akademia Kici Koci z rezolutną kotką w roli głównej. Po "Kolorach" i "Pojazdach", w których Kicia Kocia i Nunuś uczą maluchy nazw szczegółów z bliskiego otoczenia, przyszedł czas na nowość! Tym razem bohaterowie uczą języka angielskiego. Proste i łatwo przyswajalne zwroty wiążą się z pobytem bohaterów na placu zabaw.
Kicia Kocia i Nunuś. W co się ubierzemy? to książka z mnóstwem okienek do odkrywania w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. Kicia Kocia i Nunuś wiedzą, że w każdą pogodę można się dobrze bawić, trzeba się tylko odpowiednio ubrać. Nunuś wkłada kalosze, kiedy pada, ubiera się ciepło, kiedy jest mroźnie. Na plażę natomiast zabiera okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem. Nunuś bowiem wie już wszystko o pogodzie! Wszystkie odpowiednie ubrania i przedmioty ukryte są ...
Bestsellerowa seria o Kici Koci teraz w języku angielskim! The Polish bestselling series now available in English! Kitty Kotty, the cheeky little kitten, will take you everywhere, even into space! But also to the library, preschool, swimming pool, playground, beach, or on a train journey. With Kitty Kotty children can do some tinkering and recycling, they can cook, play musical instruments and much more! Children will never get bored with Kitty Kotty!
To pierwsza pozycja z nowego cyklu ze znaną i popularną Kicią Kocią. W książeczkach dla najmłodszych z logo Akademia Kici Koci i hasłem "Wiem, rozumiem" Kicia Kocia i Nunuś będą teraz uczyć maluchy rozróżniać kolory, poznawać zwierzęta, kształty, przeciwieństwa czy emocje. Książka kartonowa, ze sztywnymi stronami.
Książeczka z okienkami do otwierania – dla wszystkich miłośników Kici Koci i Nunusia. Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na spacer. Nunuś chce zabrać pluszowego szczurka, ale szczurka nigdzie nie ma: ani w łóżeczku, ani w komodzie, ani w żadnym innym miejscu. Dzieci zabierają się do szukania. Mają do otwarcia aż 57 okienek!
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.