Kicia Kocia wybrała się na spacer po mieście. Jedzie tramwajem do centrum, gdzie jest mnóstwo ludzi i samochodów. Kicia Kocia uczy się poruszać w wielkim mieście, przechodzić przez jednię i uważać na ruch pojazdów. Podobnie jak w poprzednich kolorowankach, dużo tu miejsca do bazgrania i samodzielnego malowania.
Bestsellerowa seria o Kici Koci teraz w języku angielskim! The Polish bestselling series now available in English! Kitty Kotty, the cheeky little kitten, will take you everywhere, even into space! But also to the library, preschool, swimming pool, playground, beach, or on a train journey. With Kitty Kotty children can do some tinkering and recycling, they can cook, play musical instruments and much more! Children will never get bored with Kitty Kotty!
Bestsellerowa seria o Kici Koci teraz w języku angielskim! The Polish bestselling series now available in English! Kitty Kotty, the cheeky little kitten, will take you everywhere, even into space! But also to the library, preschool, swimming pool, playground, beach, or on a train journey. With Kitty Kotty children can do some tinkering and recycling, they can cook, play musical instruments and much more! Children will never get bored with Kitty Kotty!
Kicia Kocia i Nunuś lubią zimę i zabawy na śniegu. Razem z nimi mali czytelnicy zobaczą, jak wygląda zima w mieście, w parku, a także na wsi i w lesie. Co robią zimą zwierzęta? Co jedzą? W co zimą bawią się dzieci? Najmłodsi poznają odpowiedzi na te pytania, otwierając kolejne okienka z Kicią Kocią i Nunusiem.
Gratka dla wielbicieli sympatycznej kotki! W kolejnym tomie Kicia Kocia idzie do przedszkola. Tam spotyka przyjaciół i wspólnie robią dużo ciekawych rzeczy. Dzięki Kici Koci dzieci dowiadują się, jak wygląda typowy dzień przedszkolaka. Książki o Kici Koci są polecane do czytania przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
Kolejna książka z otwieranymi okienkami w uwielbianej przez maluchy serii. Kicia Kocia i Nunuś ubrali się odświętnie i wraz z przyjaciółmi Adelką, Packiem i Juliankiem poszlido teatru. Rozsunęła się kurtyna i zaczęłosię przedstawienie o morskiej wyprawie, które Nunusiowi i pozostałym dzieciom bardzo się spodobało. Wyprawa do teatru to prawdziwa przygoda. Możesz w niej uczestniczyć, otwierając kolejne okienka!
Nunuś, młodszy brat Kici Koci, uczy się korzystać z nocnika. Na początku nie jest to łatwe, ale Kicia Kocia wpada na znakomity pomysł… Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą.
Szósta książeczka o Nunusiu, braciszku popularnej Kici Koci. Nunuś jest mały, dopiero się uczy codziennych czynności. Kicia Kocia pomaga mu przygotować się do snu, sprząta z braciszkiem zabawki, asystuje przy kąpieli, śpiewa kołysankę. Książeczka wydrukowana jest na twardych, kartonowych stronach, idealnych dla najmłodszych czytelników rozpoczynających przygody z literaturą.
Piąta książeczka o Nunusiu, młodszym braciszku popularnej Kici Koci. Kicia Kocia czyta Nunusiowi książeczki, bawi się z nim i rozśmiesza go, a kiedy jest smutny, pociesza. Kicia Kocia i Nunuś się kochają i kiedy są razem, są szczęśliwi. Książeczka wydrukowana jest na twardych, kartonowych stronach, idealnych dla najmłodszych czytelników rozpoczynających przygody z literaturą.
Książki polecamy rodzicom wszystkich maluchów, które uwielbiają rysować, wklejać naklejki oraz powtarzać rymowanki. Anita Głowińska proponuje dzieciom śmieszne wierszyki, odwołujące się do najprostszych skojarzeń, także dźwiękowych. Buju-buju, terku-perku, w wózku ciepło na spacerku. Fiku-miku-fiku migiem i podniosę wszystko dźwigiem. Ęcki-bęcki, hocki-plocki, tak się rozsypały klocki! Podczas tak wesołej zabawy dwulatki wykonują ćwiczenia motoryczne, niezbędne w kolejnych et...
Książki polecamy rodzicom wszystkich maluchów, które uwielbiają rysować, wklejać naklejki oraz powtarzać rymowanki. Anita Głowińska proponuje dzieciom śmieszne wierszyki, odwołujące się do najprostszych skojarzeń, także dźwiękowych. Łap baranka! – Be, be, be. – Baran w berka bawi się. Podczas tak wesołej zabawy dwulatki wykonują ćwiczenia motoryczne, niezbędne w kolejnych etapach nauki pisania, oswajają się z kartką papieru i kredkami. Żeby pozwolić bardzo małemu dziecku odni...
Nunuś, młodszy brat Kici Koci, uczy się korzystać z nocnika. Na początku nie jest to łatwe, ale Kicia Kocia wpada na znakomity pomysł…
Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą.
To książka, ale nie tylko. To także kolorowanka, szkicownik i notatnik, kolejne znakomite narzędzie do zabawy dla małych fanów Kici Koci. Tym razem wraz z rezolutną kotką mały czytelnik poznaje zwierzęta polskich puszcz i lasów. Dziecko może książkę czytać i oglądać, ale i współtworzyć. Może dopisać zdanie od siebie lub dorysować na ilustracji, co tylko zapragnie. Książki o Kici Koci są polecane przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
Kolejna książka o Kici Koci i Nunusiu z otwieranymi okienkami. Sympatyczna kotka i jej młodszy brat wybierają się w odwiedziny do państwa Kwiatków. Po drodze mijają wiele domów. W każdym z nich mieszka jakaś rodzina, a każda jest inna. Rodziny się od siebie różnią, ale wszystkie są fajne. Kicia Kocia i Nunuś muszą otworzyć wiele okienek, żeby je poznać!
Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta to kolejna książka w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. W środku mały czytelnik znajdzie aż 45 otwieranych okienek, które kryją w sobie niejedną (świąteczną!) tajemnicę. To idealna okazja, żeby zapoznać dzieci z bożonarodzeniowymi tradycjami. Zbliżają się święta. Kicia Kocia i Nunuś mają ręce pełne roboty. Czas wykonać ozdoby na choinkę, upiec pierniczki i przygotować się na przyjście specjalnego gościa… Mikołaja przynoszącego prez...
Szósta książeczka o Nunusiu, braciszku popularnej Kici Koci. Nunuś jest mały, dopiero się uczy codziennych czynności. Kicia Kocia pomaga mu przygotować się do snu, sprząta z braciszkiem zabawki, asystuje przy kąpieli, śpiewa kołysankę. Książeczka wydrukowana jest na twardych, kartonowych stronach, idealnych dla najmłodszych czytelników rozpoczynających przygody z literaturą.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.