Majówkowy Maraton Czytelniczy

Anna Ciarkowska Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Ciarkowska Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Anna Ciarkowska to polska powieściopisarka, literaturoznawczyni i poetka. Zaczynała swoją karierę twórczą jako instapoetka, a więc autorka publikująca swoje wiersze na Instagramie. W styczniu 2018 roku ukazał się jej pierwszy tomik, wydany przez Wydawnictwo Otwarte, zatytułowany „Chłopcy, których kocham”, który został okraszony własnymi ilustracjami Ciarkowskiej. Jest ona także autorką powieści „Pestki” oraz „Dewocje”.

Anna Ciarkowska – kariera

Anna Ludwika Ciarkowska urodziła się 4 października 1986 roku. Ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie Łódzkim, a także kulturoznawstwo spec. kultura literacka. Na tej samej uczelni w 2017 uzyskała roku tytuł doktora nauk humanistycznych w specjalności literaturoznawstwo za swoją rozprawę „Francuskojęzyczna literatura świadectwa pisarzy o polsko-żydowskich korzeniach: Anna Langfus i Piotr Rawicz”. Otrzymała za nią nagrodę za najlepszą rozprawę doktorską o polskiej emigracji w XX wieku przyznawaną przez Senat Rzeczpospolitej, Archiwum Emigracji oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2018 roku Anna Ciarkowska jest pracowniczką Katedry Teorii Literatury w Instytucie Kultury Współczesnej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Debiuty Anny Ciarkowskiej – „Chłopcy, których kocham” oraz „Pestki”

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa Otwarte ukazała się pierwsza książka autorstwa Anny Ciarkowskiej, czyli tomik wierszy zatytułowanyChłopcy, których kocham”. Te krótkie historie z życia codziennego, stopklatki z życia zebrały skrajne recenzje, od dalece krytycznych po entuzjastyczne. Z kolei pierwsza książka beletrystyczna Ciarkowskiej ukazała się rok po „Chłopcach…”. Były to „Pestki” poświęcone kwestii dojrzewania młodej kobiety. Powieść to zapis intymnych rozmyślań o powinnościach, koniecznościach, o tym, co należy, a czego się chce. Młoda dziewczyna próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie utkanym dla niej przez innych. Wydaje się, że klatka, w której się znalazła, jest wyjątkowo ciasna, nie ma tu miejsca na sprzeciw, negocjacje czy inność. Czy bohaterka „Pestek” ma szansę na szczęście? Sprawdźcie! Tom poezji oraz powieść Anny Ciarkowskiej wydane przez Wydawnictwo Otwarte czekają na Was na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Najnowsza książka, czyli „Dewocje” 

Najnowszą powieścią Anny Ciarkowskiej sąDewocjewydane przez Wydawnictwo W.A.B. w roku 2021. To swoista spowiedź głównej bohaterki, którą w zasadzie może być dowolna osoba. Kto bowiem nie zna sportretowanych w tej książce matek i ojców, sprzedawczyń, listonoszek i ciotek, katechetek i proboszczów? Wydaje się, że tej dziewczyny nic nie wyróżnia. A jednak to właśnie jej wydarza się cud, choć mieszka na wsi jak wszyscy i jak każdy modliła się o szczęście, wierząc, że człowiek może być święty. Nie każda spowiedź przynosi całkowitą ulgę, nie każdy grzech i winę można zapomnieć, ale zawsze ważnym jest, że cud może się wydarzyć. „Dewocje” Anny Ciarkowskiej czekają na Was na Woblink jako książka papierowa.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).