Czytam sam. Wierszyki o cyferkach to zbiór zabawnych wierszyków o cyfrach i liczbach. Dzięki nim dowiesz się, że 2 jest łabędziem, 7 ma czapkę z daszkiem, a 9 jest jak haczyk z kółeczkiem. Wesołe historie, w których policzysz piłkarzy, godziny na zegarze, ramiona ośmiornicy, sprawią, że w mig poznasz wszystkie cyferki
Prezentowana książka to zbiór ciepłych i sympatycznych wierszyków o różnych zjawiskach pogodowych. Dzieci dowiedzą się z niej, do czego można porównać przesuwające się po niebie chmurki, dlaczego wietrzyk jest psotny, jak motylek radzi sobie z upałem oraz co namalowało słońce deszczem. Czytanie z pewnością umilą piękne, kolorowe ilustracje.
„Wyliczanki. Wierszyki matematyczne” to kolorowa książeczka z wesołymi wierszykami o cyferkach. W książeczce znajdziesz wierszyki o kolejnych cyfrach od 1 do 12. Poznasz trzy magiczne słowa, siedem dni tygodnia i jedenastu zawodników z najlepszej drużyny piłkarskiej. Dzięki książce utrwalisz liczenie w zakresie 12!
Opowiadanie o przyjaźni niezwykłego smoka z myszką, przygody chłopca, który zbyt szybko dorósł, perypetie małego koziołka, który poszukiwał talentu – te i inne piękne i pouczające historie znalazły się w książce Magiczna noc. Opowieści dla dzieci. Bajki dostarczą każdemu dziecku wiele radości, dużą dawkę wzruszeń, ale też sporo życiowej nauki.
Siostra mamy to ciocia, brat taty to stryjek, córka cioci to kuzynka. Jak się w tym wszystkim połapać? Jak to zrozumieć? Pomoże ci nasza wesoła książeczka! Znajdziesz w niej mnóstwo zabawnych wierszyków o Zuzi i jej rodzinie. Są tam starszy brat Zuzi Tomek, mama Katarzyna, tata Jacek, stryjek Leon, ciocia Zosia, wujek Ryszard i ich córeczka Dorotka, a także babcie Gosia i Celina oraz dziadkowie Stasiek i Jurek. Poznaj zwariowaną rodzinkę Zuzi!
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.