Nadchodzi zima! Długie, zimowe wieczory oraz czas oczekiwania na Boże Narodzenie umili dzieciom ta niezwykła książeczka z zadaniami, pełna kolorowanek i zagadek.
Rysując, kolorując, odnajdując różnice między obrazkami oraz rozwiązując proste zadania maluchy kreatywnie spędzą czas i przygotują się na nadejście Świętego Mikołaja.
Fantastycznie zilustrowane przez Nikolę Kucharską zbiory faktów dla dzieci w wieku 8-9 lat.
Pasjonująca podróż przez różne dziedziny wiedzy, takie jak m.in. ZIEMIA, ROŚLINY I ZWIERZĘTA; KOSMOS, PODRÓŻNICY, ODKRYCIA I WYNALAZKI. Informacje i sposób ich prezentacji zostały dostosowane do wieku odbiorców.
Fantastycznie zilustrowane przez Nikolę Kucharską zbiory faktów dla dzieci w wieku 6-7 lat.
Pasjonująca podróż przez różne dziedziny wiedzy, takie jak m.in. ZIEMIA, ROŚLINY I ZWIERZĘTA; KOSMOS, PODRÓŻNICY, ODKRYCIA I WYNALAZKI. Informacje i sposób ich prezentacji zostały dostosowane do wieku odbiorców.
Seria „Okruszek poznaje...” została nagrodzona za walory edukacyjne tytułem Super Produkt 2010 magazynu „Mam dziecko”.
Czy już mnie znasz?
Mam na imię Okruszek.
Choć jestem jeszcze malutkim misiem, chcę poznać cały świat!
Dziś poznaję małe zwierzątka!
Kolorowe ilustracje przedstawiające zabawne, plastelinowe kształty oraz sympatyczny bohater zachęcają dzieci do poznania pysznych i zdrowych warzyw.
Wszystkim miłośnikom zabawek edukacyjnych proponujemy książeczki kartonowe, których bohaterami są "mali odkrywcy". Sara, Michael, Maggie, Sonia i Eddie wprowadzą 2-3-latki w świat Minilandii, gdzie dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy, a przede wszystkim jest wesoło i można wiele się dowiedzieć. Na koniec każdej książeczki dzieci mogą odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących treści książki i sprawdzających poziom rozumienia tekstu.
„Tęczowe kolorowanki z nalepkami” w zabawny i barwny sposób wprowadzają przedszkolaki w początkową edukację i przygotują do nauki w szkole. W zeszycie „Koloruj tak samo” dzieci dopasują 48 kolorowych nalepek do odpowiednich kształtów i pokolorują 24 obrazki zgodnie ze wzorem. Naucz dziecko nazywać oraz kojarzyć rzeczy i zwierzęta. Zadania w książeczce pogrupowano zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Pomóż dziecku w znajdowaniu i dopasowywaniu nalepek z obrazkami kojarzą...
W książce „Zimowe zadania do kolorowania“ dzieci znajdą 400 zadań do wykonania na długie zimowe wieczory. Książka zawiera kolorowanki, łamigłówki, labirynty, wykreślanki, szlaczki i inne ciekawe zadania, które mają wiele edukacyjnych walorów. Książka uczy logicznego myślenia i kształtuje spostrzegawczość najmłodszych czytelników.
Hipcio i przyjaciele to jeden z czterech tytułów w serii książeczek z układankami i kolorowankami. Dzięki historyjce dziecko zetknie się z nazwami podstawowych kolorów, będzie porównywało wielkości i cechy oraz pozna nieskomplikowane przygody bohatera. Układanka złożona z 4 elementów zapewni ćwiczenia usprawniające spostrzeganie i precyzję ruchów. Kolorowanka wyzwoli twórczą inwencję oraz wzmocni układ ręka-oko.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.