Rozwiąż krzyżówkę, a dowiesz się, jakimi słowami modlimy się do Boga, pokonaj labirynt, by odnaleźć Pana Jezusa, który zgubił się w drodze z Jerozolimy, przestaw litery w rozsypankach wyrazowych, aby poznać imiona tych, którzy szli za Jezusem. Wśród kolorowych ilustracji znajdziesz mnóstwo ciekawych zagadek, rebusów i innych łamigłówek, które rozwijają spostrzegawczość, uczą logicznego myślenia i poszerzają wiedzę, a wszystkie dotyczą życia i nauczania Pana Jezusa! Teraz na p...
Gdy grupa ciekawskich dzieciaków wybierze się w podróż ze swoją szaloną nauczycielką, może zdarzyć się wszystko! Ale tym razem nawet nie domyślasz się, jakie przygody i niespodzianki czekają małych podróżników! Bo to nie jest zwykła podróż autokarem czy pociągiem, do muzeum czy lasu. O, nie! To wyprawa w NIEZNANE! Ruszamy do świata sprzed tysięcy lat! Bądź ostrożny i czujny! Otoczą cię dzikie zwierzęta i przekonasz się, jak groźna może być zwykła woda. Zobaczysz też ludzi, kt...
Kolejne spotkanie z przesympatyczną rodziną państwa Nutów. Małgosia i Paweł, których możesz znać z Kalendarza adwentowego i Kalendarza wielkopostnego, znowu zadają dużo pytań. Tym razem interesują ich sakramenty – Małgosia właśnie przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej, a Pawełek trochę jej tego zazdrości. Sakramenty to dla wielu z nas po prostu ważna część rzeczywistości, dla dzieci jednak – wielka tajemnica . Opowiadając im o skarbach wiary ukrytych w sakramentach, s...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.