Majówkowy Maraton Czytelniczy

Barbara Włodarczyk Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Barbara Włodarczyk Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Barbara Włodarczyk jest polską dziennikarką telewizyjną, a także autorką książek opisujących współczesną Rosję. Po ukończeniu studiów dziennikarskich Włodarczyk pracowała od 1985 roku w Telewizji Polskiej w redakcji publicystyki międzynarodowej. Od początku swojej działalności zajmuje się kwestiami związanymi z krajami byłego Związku Radzieckiego. W latach 2004-2009 Barbara Włodarczyk była korespondentką TVP w Moskwie. Na początku XXI wieku tworzyła także autorski cykl reportaży zatytułowany “Szerokie Tory”. Od 2013 roku jest autorką programu “Sąsiedzi” (TVP Info), a od 2019 prowadzi “Magazyn Ekspresu Reporterów” (najpierw TVP2, później TVP1).

Barbara Włodarczyk - “Nie ma jednej Rosji”

Pierwszym zbiorem reportaży Barbary Włodarczyk, który ukazał się w formie książkowej, było dzieło “Nie ma jednej Rosji”. Po raz pierwszy ukazało się w 2013 roku, a kolejna wersja została opublikowana w 2022 nakładem Wydawnictwa Literackiego. W swoich tekstach Włodarczyk pokazuje nie tylko Moskwę i związany z jej statusem stolicy styl życia. W “Nie ma jednej Rosji” znajdziemy nastolatki w czasie szkoleń w szkole kadetek, spotkamy dziewczynę porwaną w Dagestanie, a także milionera, który przeżył nagłe nawrócenie duchowe. Pozornie przeciętni mieszkańcy Rosji ukazują swoim życiem przemiany, jakie były udziałem tego kraju w ostatnich dwudziestu latach.

“Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin” Barbary Włodarczyk

Innym książkowym reportażem autorstwa Barbary Włodarczyk była “Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin. Reportaże z Rosji”. Tym razem dziennikarka próbuje dowiedzieć się, co tak naprawdę Rosjanie myślą o swoim prezydencie? Żeby to zrobić, Włodarczyk rusza zarówno na daleką Syberię, jak i wkracza na salony oligarchów. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu dobrze wie, z kim powinna rozmawiać i o co pytać, by poznać myśli, uczucia i sposób życia współczesnych Rosjan, a nade wszystko ich opinie o Władimirze Putinie i współczesnej Rosji. Sprzedawca figurek, kołchozowy kierowca czy szefowa fundacji pozwalają zobaczyć znacznie wyraźniej to, czego często brak w przekazach medialnych opowiadających o ich kraju.

Książki Barbary Włodarczyk w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was wszystkie wydane przez Wydawnictwo Literackie książki autorstwa Barbary Włodarczyk. Te i inne reportaże, także opowiadające o współczesnej Rosji, znajdziecie tutaj w formie ebooków, audiobooków lub książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.