Jeśli jesteś córką – lepiej zrozumiesz matkę, jeśli jesteś matką – inaczej spojrzysz na córkę. Jeśli jesteś mężczyzną – poznaj obie! Powieść opowiedziana z dwóch perspektyw: matki i córki, ukazuje kobiece dylematy w rzeczywistości XXI wieku. Opowiedziana na dwa głosy – dwóch różnych pokoleń. Pokazuje współczesne zmagania ambitnej i wykształconej singielki, która - choć spełniona zawodowo – nie może ułożyć sobie życia osobistego. Historia ukazuje zmieniającą się współczesną ob...
Pełna zaskakujących wydarzeń powieść ukazuje stany świadomości inteligentnego dorobkiewicza, który uciekł z prowincji, znalazł się na szczycie, a potem został z niego boleśnie strącony. Inteligentny i przystojny może wtopić się w luksusowe życie na XIV piętrze apartamentowca, ale czy ucieczka od korzeni jest w ogóle możliwa? Książka o dorastaniu do bycia mężczyzną w świecie w którym wyznacznikiem szczęścia stały się materialne substytuty szczęścia, pieniądz i stanowisko. Cho...
Seria "Pokolenie końca świata" to przejmujący portret pokolenia, wchodzącego w dorosłość u progu nowego tysiąclecia. Świat nadal trwa, a jego obrazem są ludzie opisani w misternie skonstruowanych historiach, będących słodko gorzką esencją życia w nowym tysiącleciu. Bohaterowie - mieszkańcy Warszawy, uzależnieni od sukcesu i komfortu. Złaknieni bliskości - rozpaczliwie przed nią uciekają, uwikłani w sieć nieprawdopodobnych wydarzeń – stają na krawędzi, przekraczają granice i ...
Opowieść o ludziach, których życie zdominowała pogoń za karierą. Co musi nastąpić, aby przebudzili się z uczuciowego odrętwienia? Alicja - sławna piosenkarka, po zakończonym romansie czuje pustkę. Kiedy spotyka Andrzeja - młodzieńczą miłość, jej życie się zmienia. Nie wie jednak, że jego żoną jest ambitna redaktorka tabloidu, dla której życie gwiazd nie ma sekretów. W tle gorące kulisy show biznesu i kolegiów redakcyjnego tabloidu.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.