Majówkowy Maraton Czytelniczy

Cameron Stauth Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Cameron Stauth Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Cameron Stauth jest amerykańskim pisarzem i dziennikarzem, najbardziej znanym ze swoich powieści opartych na prawdziwych historiach, oraz z książek medycznych. Stauth jest autorem 26 książek, ponad 100 artykułów oraz scenariuszy do dwóch filmów. Był redaktorem naczelnym trzech magazynów oraz felietonistą piszącym o branży rozrywkowej.

Życiorys Stautha

Urodzony w Monmouth w Illinois, Cameron Stauth ukończył tamtejsze University of Illinois College of Media. Był studentem-radiowcem w stacji WRAM, a potem także dziennikarzem dla Monmouth Review Atlas oraz Galesburg Register Mail. Zaraz po studiach pracował jako specjalista ds. PR na Wydziale Informacji Sportowej Uniwersytetu w Illinois oraz jako główny reporter Rockford Morning Star, gdzie zaczynał jako niezależny dziennikarz. W latach 80. Stauth został współzałożycielem firmy produkującej suplementy Quantum, a także organizacji non-profit Cancer Prevention Society. W latach 80. i 90. Cameron Stauth publikował artykuły między innymi w “The New York Times Magazine”, “Esquire”, “People”, “Good Housekeeping”, “Avenue”, “Inside Sports”, “American Health”, “The Saturday Evening Post”, czy “Golf Digest”.

Książki medyczne Camerona Stautha

“The New Approach to Cancer” (Nowe podejście do raka), książka autorstwa Camerona Stautha wydana w 1981 roku, była jedną z pierwszych pozycji, które opisywały terapie integracyjne dla pacjentów chorych na nowotwory. Jako pierwsza przedstawiała także kompleksowy program zmiany stylu życia, wspomagający profilaktykę raka. Niektóre pomysły w niej zawarte zostały uznane za kontrowersyjne. Podobny odzew miały kolejne dwie książki współautorstwa Stautha - “Brain Longevity” (Długowieczność mózgu) oraz “Healing the New Childhood Epidemics” (Leczenie nowych epidemii dziecięcych). Ta pierwsza opisywała program leczenia Alzheimera w czasach, gdy chorobę tą uznawano za nieuleczalną. Z kolei ta druga wskazywała na połączenie między autyzmem a różnymi problemami zdrowia fizycznego, w tym zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi czy neurologicznymi, których leczenie miało wpłynąć także na autyzm, a nawet w niektórych wypadkach znacząco polepszyć stan osoby na niego chorej. Oprócz tego Stauth jest także współautorem pozycji dotyczących naturalnych terapii biomedycznych (“The Pain Cure”), kwestii kontroli psychicznej nad własną chorobą (“Meditation as Medicine”), czy książki dotyczącej nauki o szczęściu (“What Happy People Know”).

“Jak czytać ludzi” - książka autorstwa Stautha

W Polsce ukazała się jak dotychczas jedna książka autorstwa Camerona Stautha, niedotycząca kwestii medycznych - napisana wraz z Robinem DreekeJak czytać ludzi - radzi agent FBI”. Dreeke, były szef Wywiadu Analizy Behawioralnej FBI, opowiada w niej na podstawie własnych doświadczeń o technikach przewidywania ludzkich poczynań, oraz znaczeniu spostrzegawczości. Ten były agent FBI opracował system pozwalający zidentyfikować i przewidzieć czyjeś zachowania. Stosując logikę, strategię, sceptycyzm oraz uważność, wskazuje sposoby na odczytywanie intencji, motywacji i dążeń, a w związku z tym także przyszłych posunięć danej osoby. Analizując czyny, mowę ciała, język, reputację czy czyjeś zdolności, Dreeke, z pomocą Stautha, pokazuje, jak skutecznie działać w otoczeniu innych ludzi.

Potrzebujesz poradników dotyczących własnego rozwoju lub sposobów na skuteczną współpracę z innymi? Znajdziesz je na Woblinku! Właśnie tutaj cała ich lista dostępna jest zarówno w formie książek papierowych, jak i ebooków oraz audiobooków.

Źródło zdjęcia: https://us.macmillan.com/author/cameronstauth/

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.