Cassandra Clare Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Cassandra Clare Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Cassandra Clare, a właściwie Judith A. Rumelt jest amerykańską pisarką, autorką książek z gatunku young adult. Jej pseudonim literacki powstał w czasach, gdy tworzyła popularną fikcję fanowską opartą na Harrym Potterze zatytułowaną “Trylogia Draco”. Równolegle pracowała wtedy nad swoją pierwszą powieścią “Miasto kości”. Książka ukazała się w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku i bardzo szybko zyskała międzynarodowe uznanie i popularność, zwłaszcza wśród młodzieży. “Miasto kości” stało się pierwszym tomem serii “Dary Anioła”, na którą składają się także “Miasto popiołów”, “Miasto szkła”, “Miasto upadłych aniołów”, “Miasto zagubionych dusz” oraz “Miasto niebiańskiego ognia”. W tym świecie stworzonym przez Cassandrę Clare pisarka umieściła także inne dzieła, takie jak trylogie “Diabelskie maszyny”, “Mroczne intrygi” czy “Ostatnie godziny”.

Od Judith A. Rumelt do Cassandry Clare

Judith A. Rumelt, późniejsza Cassandra Clare, urodziła się 27 lipca 1973 roku w Teheranie. Większość swojego dzieciństwa spędziła podróżując wraz z rodziną po całym świecie. Liceum ukończyła w Los Angeles, gdzie stworzyła między innymi pierwszą fikcję fanowską - opartą na opowiadaniu Jane Austen opowieść “Piękna Cassandra”. Gdy skończyła college, Clare pracowała w różnych czasopismach rozrywkowych, równocześnie pracując nad swoją pierwszą powieścią, “Miasto kości” oraz tworząc popularny fanfic “Trylogia Draco”. Cassandra Clare jest także autorką opartej na “Władcy Pierścieni” fikcji “Bardzo sekretne dzienniki” (“The Very Secret Diaries”). Po opublikowaniu “Miasta kości” wcześniejsze dzieła fanowskie zostały przez Clare usunięte z internetu. Obecnie pisarka mieszka wraz z mężem i kotami w Amherst w stanie Massachusetts i w pełni poświęca się tworzeniu dzieł literackich. Prywatnie przyjaźni się z autorką Holly Black, z którą współpracowała przy kilku książkach.

Cykl “Diabelskie maszyny”

Jedną z trylogii rozgrywających się w świecie serii “Dary Anioła” Cassandry Clare są “Diabelskie maszyny”. Wydane nakładem wydawnictwa MAG powieści ukazały się w latach 2010-2013. W pierwszym tomie, “Mechaniczny anioł”, poznajemy Tessę Gray, szestnastolatkę, która właśnie przepłynęła ocean, by odnaleźć brata i wylądowała w Anglii za czasów panowania królowej Wiktorii. W Podziemnym Świecie Londynu, gdzie spotkać można czarowników, wampiry i wiele innych niecodziennych istot, na Tessę czeka jednak straszliwa niespodzianka. Dziewczyna zostaje porwana przez Mroczne Siostry, członkinie tajnej organizacji Klub Pandemonium. To tam Tessa dowiaduje się, że sama jest Podziemną i posiada rzadki dar - może zmieniać się w inną osobę. Kierujący Klubem Mistrz nie zawaha się, by za wszelką cenę wykorzystać jej moc do swoich celów… W drugiej części serii “Diabelskie maszyny” Cassandry Clare, zatytułowanej “Mechaniczny książe”, spotykamy Tessę w bezpiecznym schronieniu pod skrzydłami Nocnych Łowców, wojowników, którzy utrzymują chaotyczny świat we względnym ładzie. Jednak jej spokój zostaje szybko zakłócony - zawiązany zostaje spisek, by odsunąć od kierowania Instytutem Londyńskim jego obecną protektorkę, Charlotte Branwell. Gdyby tak się stało, Tessa natychmiast znalazłaby się na ulicy jako łatwy łup dla wciąż poszukującego ją Mistrza. Z pomocą Willa oraz Jema, Tessa odkrywa przyczyny wojny między Mistrzem i Nocnymi Łowcami - by zgłębić przeszłość, wyruszają do Yorkshire, gdzie znajduje się skrywająca wiele okropnych tajemnic rezydencja… W zamykającym serię tomie, “Mechaniczna księżniczka”, pętla wokół Instytutu Londyńskiego zaciska się coraz bardziej. Piekielne maszyny, czyli armia bezlitosnych automatów ma zostać wysłana przez Mortmaina, by zniszczyć Nocnych Łowców. Jedyne, czego brakuje mu do wykonania tego planu to Tessa Gray, którą w końcu udaje mu się porwać. Jem i Will, obydwaj roszczący sobie prawo do serca dziewczyny, robią wszystko, by ją uratować. Wszystkie tomy serii “Diabelskie maszyny” Cassandry Clare znajdziecie na Woblink.

Seria “Magisterium”

Cassandra Clare współpracowała z Holly Black przy kilku powieściach - w tym czterech składających się na serię “Magisterium”. Poznajcie Calluma Hunta, dwunastolatka, któremu ojciec od zawsze powtarzał, by nie ufał magom, bo czary nie mogą prowadzić do niczego dobrego. Gdy w Callu zaczyna jednak budzić się moc, będzie musiał stanąć przed obowiązkowym egzaminem dla wszystkich młodych czarodziejów - tytułową Próbą Żelaza. Chłopak postanawia jednak, że zrobi wszystko, by nie zostać przyjętym do szkoły magii, Magisterium… Dalsze losy Calluma poznajemy w czterech wydanych dotychczas w Polsce częściach tworzących cykl “Magisterium” - książkach “Próba żelaza”, “Miedziana rękawica”, “Brązowy klucz” i “Srebrna maska”. W języku polskim nie ukazała się jak dotychczas piąta część, “Złota wieża”. Wszystkie pozostałe czekają na Was na Woblink.

Książki Cassandry Clare w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele powieści napisanych przez Cassandrę Clare - oprócz poszczególnych tomów serii “Dary Anioła”, “Diabelskie maszyny” czy “Magisterium” także takie serie jak “Mroczne intrygi” (“Pani Noc”, “Władca Cieni” oraz “Królowa Mroku i Powietrza”) czy powieści z cyklu “Ostatnie godziny” (“Łańcuch ze złota”, “Łańcuch z żelaza”). Dostępne są one jako książki papierowe lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.