Majówkowy Maraton Czytelniczy

Colleen Hoover Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Verity. Coraz większy mrok [2022], Książka | Colleen Hoover

    Pierwszy thriller psychologiczny autorki, która porwała miliony czytelników Verity Crawford, sławna autorka thrillerów, zostaje sparaliżowana wskutek tragicznego wypadku. Jej mąż zatrudnia pisarkę Lowen Ashleigh, by dokończyła bestsellerową serię książek chorej żony. Podczas przygotowań do pracy w posiadłości Crawfordów Lowen w stosie notatek znajduje niepublikowany dotąd materiał. Tekst, który miał na zawsze pozostać tajemnicą, okazuje się wstrząsającą spowiedzią Verity. Od...

    Promocja
    okładka Pułapka uczuć, Książka | Colleen Hoover

    Colleen Hoover jest autorką pięciu bestsellerowych powieści z listy „New York Timesa”, na której m.in. znalazły się W potrzasku i Punkt zwrotny, opowiadających losy Layken Cohen i Willa Coopera. Obecnie wraz z mężem i trójką synów mieszka w Teksasie. Uwielbia muzykę The Avett Brothers i dietetyczną colę. Layken skończyła niedawno osiemnaście lat. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają zostawić za ...

Colleen Hoover Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Colleen Hoover jest amerykańską autorką romansów, której powieści wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca na listach bestsellerów “New York Timesa”. Urodziła się w Sulphur Springs w Teksasie. Była pracownikiem socjalnym, jednak porzuciła tę pracę na rzecz pisania. Do tej pory opublikowała trzy serie książek („Slammed”, „Hopeless”, „Maybe”) oraz wiele powieści jednotomowych, w tym „Ugly Love”, „Confess”, „It Ends With Us” bądź „Layla”.

Debiut literacki Colleen Hoover – Seria „Slammed”

Colleen Hoover zadebiutowała w 2011 roku książką “Slammed” (W potrzasku), wydaną metodą self-publishingu, która okazała się być jej przepustką do popularności. Seria “Slammed” opowiada o losach Layken, która niedługo po ukończeniu osiemnastego roku życia traci ojca. Wraz z ukochaną matką i młodszym bratem postanawiają zostawić przeszłość w Teksasie za sobą i rozpoczynają nowe życie w Michigan. Każde z nich wyrusza na północ z wielkimi obawami, jednak również z nadzieją na lepsze życie. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem zwiastuje drastyczne zmiany w rodzinnych relacjach, a to dopiero początek emocjonalnej oraz zabawnej historii rodziny Cohen i Cooperów. Colleen Hoover w serii “Slammed” porusza trudne tematy związane z utratą bliskich. Pisze o nowych początkach, które bywają niezwykle ciężkie. „Slammed” to również historia zakazanej miłości oraz opowieść o trudnych relacjach międzyludzkich, które wpływają znacząco na otaczającą nową rzeczywistość.

Pierwszy tom serii zdobył tytuł bestsellera “New York Timesa” już w roku wydania. Udawało się go również zdobywać kolejnym częściom cyklu. W skład serii Slammed wchodzą: „Slammed”, „Point of Retreat” oraz „This Girl”.

Wielki sukces - Seria „Hopeless”

Pierwszy tom serii został opublikowany za granicą na początku 2013 roku i już pod koniec stycznia zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów “New York Timesa”. Co więcej, utrzymał się tam przez trzy tygodnie! W skład serii Hopeless wchodzą książki „Hopeless”, „Losing Hope” oraz nowela „Szukając Kopciuszka”.

„Hopeless” opowiada o relacji siedemnastoletniej Sky oraz chłopaka o nienajlepszej reputacji - Deana Holdena. Dziewczyna w jego obecności odczuwa strach oraz fascynację. Budzą się w niej wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Próbuje zachować wobec niego dystans, ponieważ wie, że Holden oznacza tylko jedno: kłopoty. On natomiast pragnie wiedzieć o niej wszystko.Wraz kolejnymi stronami, okazuje się, że początkowo niewinna historia relacji dwóch osób może przerodzić się w opowieść o poznawaniu siebie samego. W kolejnym tomie, „Losing Hope”, czytelnik poznaje wszystkie wydarzenia z perspektywy Holdena, co pozwala nam zobaczyć obie strony opowieści.

Seria „Maybe”

Colleen Hoover w serii „Maybe” opowiada o przezwyciężaniu własnych niepewności, otwieraniu się na innych oraz o potrzebie posiadania empatii względem drugiego człowieka. W jej skład wchodzą dwie książki: „Maybe Someday” oraz „Maybe Now. Maybe Not”. Pierwszy tom został wydany za granicą w 2013 roku i błyskawicznie znalazł się na liście bestsellerów. „Maybe Now” to kontynuacja historii, która została opublikowana przez autorkę w formie opowiadania na platformie Wattpad. W polskim wydaniu nowela „Maybe Not” oraz jej kontynuacja „Maybe Now” zostały wydane przez wydawnictwo Otwarte w jednej książce pod tytułem “Maybe Now. Maybe Not”.

W „Maybe Someday” historię poznajemy z perspektywy Sydney, która ma poukładane życie - studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Ridge’a. Chłopak gra na gitarze tak, że jest w stanie poruszyć każdego, ale jego utworom brakuje pewnego ważnego elementu, a mianowicie tekstów. Ridge w swojej twórczości muzycznej skupia się jedynie na muzyce, a dla Sydney to właśnie teksty są najważniejsze. Gdy poznają się bliżej, na jaw wychodzą sekrety i tajemnice, którymi nie chcieli dzielić się ze światem. „Maybe Someday” to historia o złamanych sercach. O bohaterach rozdartych między „może kiedyś”, a „właśnie teraz”. Colleen Hoover skupia się tu na emocjach, które ukrywają się między słowami, a także na muzyce, którą można odczuć całym swoim ciałem.

Nagrody za książki Colleen Hoover

Colleen Hoover była kilkakrotnie nominowana do nagrody Goodreads Choice Awards. Otrzymała ją za książkę „Confess”(2015) oraz „It Ends With US”(2016). Zdobyła również nagrodę UtopYA ConAwards (2014) za książkę „Maybe Someday”. Pisarka była wielokrotnie nominowana i nagradzana w plebiscycie organizowanym przez portal Lubimy Czytać.

Czytelnicy pokochali Colleen Hoover za jej zdolność do kreowania bohaterów z krwi i kości, którzy tak jak każdy człowiek borykają się ze swoimi problemami. Autorka posiada niezwykle lekki oraz romantyczny styl pisania, mimo że na kartach powieści porusza niejednokrotnie ciężkie tematy. Emocjonalni bohaterowie oraz niespodziewane zwroty akcji to coś, co sprawiło, że powieści Hoover to nie tylko książki dla młodzieży, ale również interesująca literatura kobieca na miarę XXI wieku. Książki autorstwa Colleen Hoover w formie ebooka oraz papierowej znajdziecie na Woblinku.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).