Wiedźmy sieją spustoszenie, a niebezpieczeństwo czai się za każdym drzewem… Wish znajduje Księgę zaklęć i uczy się panować nad swoją magiczną mocą. Czasami jej to nawet wychodzi. Tymczasem wiedźmia plama na dłoni Xara niebezpiecznie się powiększa. A to oznacza tylko jedno – Xar ma coraz mniej czasu, żeby pozbyć się złej magii. Razem wyruszają po magiczne składniki do zaklęcia, które pozwoli im ostatecznie unicestwić Wiedźmy. Ale Xara i Wish dzieli najwyższy mur, jaki można...
Kiedyś istniała magia, która wypełniała ciemne lasy. Dopóki nie przybyli Wojownicy… Xar to Czarodziej, który nie ma czarodziejskiej mocy i zrobi wszystko, aby ją zdobyć. Wish, córka królowej Wojowników, brzydzi się magią i kiedy odkrywa, że przedmioty zaczynają magicznie ożywać w jej rękach, robi wszystko, aby to ukryć. Od dziecka wpajano im, żeby nienawidzić siebie nawzajem. Czarodzieje i Wojownicy byli tak bardzo zajęci walką między sobą, że nie zauważyli powrotu Pradawn...
W świecie, gdzie plemię Wojowników tępi magię i Czarodziejów, przeznaczenie wrzuca na siebie parę... niezdarnych bohaterów. Niepozorna, ale bardzo nieposłuszna księżniczka Nadziejka odkrywa, że zwykłe przedmioty magicznie ożywają w jej rękach. Nastoletni Xar, w którym jeszcze nie obudziła się magia, zrobi wszystko, żeby zasłużyć na miano Czarodzieja. Z jaką tajemną siłą i rodzinnymi sekretami przyjdzie się zmierzyć Nadziejce? Na co zdobędzie się Xar, żeby sięgnąć po magię...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.