Majówkowy Maraton Czytelniczy

Dan Simmons Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    Promocja
    okładka Trupia otucha, Książka | Dan Simmons

    Promocja
    okładka Terror, Książka | Dan Simmons

    Terror odtwarza przebieg tragicznej w skutkach wyprawy badawczej z maja 1845 roku. Dwa statki – HMS Erebus i HMS Terror – pod dowództwem doświadczonego żeglarza, sir Johna Franklina, wyruszyły ku północnym wybrzeżom Kanady, celem poszukiwania Przejścia Północno-Zachodniego. To ciąg przesmyków pomiędzy wyspami Archipelagu Arktycznego, gdzie od kilkuset już lat, kosztem wielu istnień ludzkich, szukano możliwości opłynięcia Ameryki Północnej, chcąc zaoszczędzić na odległości prz...

    Promocja
    okładka Olimp, Książka | Dan Simmons

    Już od miesięcy toczy się wojna między bogami i ludźmi wspieranymi przez morawce. Ofiarą pada Parys, zabity przez Apolla w pojedynku. Hera podstępem usypia Zeusa, by nie mógł wpływać na bieg wydarzeń - wojna trojańska musi wrócić na dawne tory. Ale na horyzoncie pojawia się nowy konflikt - bogowie wszczynają wojnę między sobą, a na Ziemi w przyszłości postludzie toczą walkę ze zbuntowanymi voynixami. Sytuacja staje się krytyczna, gdy ludzie tracą sprzymierzeńca - morawce......

    Promocja
    okładka Abominacja, Książka | Dan Simmons

    Ekscytująca, mrożąca krew w żyłach opowieść autora bestsellerowego „Terroru”, Dana Simmonsa, zabiera czytelników na niebezpieczną wyprawę w najwyższe rejony Ziemi – Himalaje. W 1924 roku zmagania grupy angielskich wspinaczy, których celem było zdobycie najwyższej góry świata, zostają przerwane, gdy podczas ataku na szczyt ginie dwóch wspinaczy, George Mallory i Sandy Irving. Rok później trzech wspinaczy – brytyjski poeta i weteran Wielkiej Wojny, francuski przewodnik z Chamo...

Dan Simmons Książki

Dan Simmons jest amerykańskim pisarzem fantasy oraz science fiction, laureatem wielu wyróżnień oraz nagród literackich, w tym Nagrody Hugo oraz Nagrody Locusa (za powieść “Hyperion”). Debiutanckie opowiadanie Simmonsa, “Pod prąd Styksu”, ukazało się na łamach “Twilight Zone Magazine” w 1982 roku, a więc jak na urodzonego w 1948 roku pisarza stosunkowo późno. Nie była to jednak dla Simmonsa żadna przeszkoda. Pierwsza powieść jego autorstwa ukazała się w roku 1985, a była to “Pieśń bogini Kali”, która została wyróżniona World Fantasy Award. Dan Simmons przez wiele lat pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej. Odkąd poświęcił się całkowicie pisaniu, stworzone przez niego dzieła ukazały się w niemalże trzydziestu krajach. To, co wyróżnia Dana Simmonsa spośród innych współczesnych twórców to fakt, że nie zamyka się on w ramach jednego gatunku literackiego. Chociaż popularność i uznanie zdobył jako pisarz science fiction, z łatwością tworzy także historie fantasy, horrory, kryminały czy powieści historyczne.

Dan Simmons - cykl “Hyperion”

Pierwsza powieść autorstwa Dana Simmonsa, która ujrzała światło dzienne w połowie lat 80. XX wieku, stała się równocześnie początkiem serii pod tym samym tytułem - a w zasadzie dwóch dylogii, “Hyperion” i “Zagłada Hyperiona” oraz “Endymion” i “Triumf Endymiona”. W otwierającym cykl tomie na planecie Hyperion, w obliczu nieuniknionej międzygalaktycznej wojny, przybywa siedmioro pielgrzymów. Są to Kapłan (Lenar Hoyt), Żołnierz (Fedmahn Kassad), Uczony (Sol Weintraub), Poeta (Martin Silenus), Kapitan (Het Masteen), Detektyw (Brawne Lamia) oraz bezimienny Konsul. Ich zadaniem jest dotrzeć do mitycznych grobowców i znaleźć czekającą w nich przerażającą istotę. Tylko ona może bowiem znać sposób, który pomoże zapobiec zagładzie. Każdy z bohaterów może przedstawić jej swoją prośbę, ale wysłuchana zostanie tylko jedna z nich - reszta zginie. Powieść Dana Simmonsa składa się z sześciu opowieści - Kapłana (“O człowieku, który szukał Boga”), Żołnierza (“O wojennych kochankach”), Poety (“Pieśń Hyperiona”), Uczonego (“Gorzki jest smak wód rzeki Lete”), Detektywa (“Długie pożegnanie”) oraz Konsula (“Wspominając Siri”). Jedynym milczącym bohaterem pozostaje Kapitan. Składające się na serię o Hyperionie książki autorstwa Dana Simmonsa czekają na Was na Woblinku.

“Dzieci nocy” Dana Simmonsa

“Dzieci nocy” to jedna z opowieści grozy w dorobku Dana Simmonsa, poruszająca przy tym temat wampirów. Oto wprowadzone w roku 1966 przez Nicolae Ceauşescu drakońskie przepisy kontroli urodzin sprawiły, że do ogromnych magazynów mających udawać sierocińce trafiło ponad 600 tysięcy dzieci. Niewyjmowane z łóżeczek lub specjalnych klatek, nietrzymane na rękach, nieznające miłości, lecz tylko zastrzyki “wzmacniające” z krwią dorosłych osób, którą kupowano w Bukareszcie i innych większych miastach w całej Rumunii. Dawcami byli przede wszystkim narkomani zarażeni wirusem HIV, prostytutki oraz inni mieszkańcy ulicy, którzy przekazywali dzieciom w darze między innymi wirus wywołujący zapalenie wątroby typu B. Niedługo po obaleniu rumuńskiej dyktatury amerykańska hematolog, Kate Neuman, przyjeżdża do stolicy, by ratować życie sierot w ramach wolontariatu. Nie ma podstawowych leków ani nowoczesnej aparatury, ale robi tak wiele, jak tylko może. Jeden z chłopców, cierpiący na chorobę autoimmunologiczną, wykazuje dziwne cechy - po transfuzji krwi natychmiast wraca do zdrowia. Kate wierzy, że jego układ odpornościowy może pozwolić na odkrycie leków na AIDS czy nowotwory, chce więc adoptować malucha i zabrać do Stanów Zjednoczonych. Tyle że nie ona jedna ma plany względem Joshui - skupiła się na nim także pradawna rodzina Vlada Ţepeşa znanego światu jako Vlad Dracula. Jego agenci wykradają dziecko z domu w Kolorado, a Kate wraz z Mikiem O’Rourke, zaprzyjaźnionym duchownym, wraca do Rumunii, by je odnaleźć. Tu spotykają jednak swoje największe koszmary… “Dzieci nocy” Dana Simmonsa znajdziecie na Woblink już teraz!

Książki Dana Simmonsa w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czeka na Was wiele tytułów autorstwa Dana Simmonsa, zarówno tych z gatunku fantasy, jak i science fiction czy horrorów. Wśród nich, oprócz cyklu o Hyperionie czy “Dzieci nocy”, znajdziecie takie dzieła jak “Zimowe nawiedzenie”, “Terror”, “Drood”, “Pieśń bogini Kali” czy “Letnia noc”. Dostępne są one jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.