Majówkowy Maraton Czytelniczy

Diana Palmer Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Serce jak głaz, Ebook | Diana Palmer

    Ren Colter należy do najbogatszych osób w okolicy, ale nie afiszuje się z majątkiem. Zamknięty w sobie i zdystansowany, leczy rany po nieudanym związku. Kiedy pod wpływem impulsu proponuje pomoc nękanej przez stalkera Meredith, w kolejnej sekundzie jużżałuje tej decyzji. Ta drobna, śliczna blondynka budzi w nim instynkt opiekuńczy, a przecież po tym, jak porzuciła go narzeczona, Ren postanowił zamienić serce w kamień. Jakby zapomniał, że uczucia rządzą się swoimi prawami i cz...

    Promocja
    okładka Ukryte uczucia, Książka | Diana Palmer

    Jason przez całe lata opiekował się swoją przybraną siostrą. Z czasem uświadamia sobie, że widzi w Gracie ukochaną kobietę. Zamkniętą w sobie, skrytą i trzymającą mężczyzn na dystans. Gracie czuje, że Jason jest dla niej kimś wyjątkowym. Jedynym mężczyzną, którego pragnie, lecz nie potrafi się do tego przyznać nawet przed sobą. Nagle w ten pełen sekretów i ukrytych uczuć świat wdziera się brutalna rzeczywistość: przestępcy porywają Gracie i szantażują Jasona. Niedoszli k...

Diana Palmer Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Diana Palmer to bestsellerowa amerykańska pisarka, znana jako “mistrzyni romansu”. Ma na swoim koncie już ponad 150 publikacji w tym gatunku. Diana Palmer to pseudonim - właściwie autorka nazywa się Susan Spaeth Kyle i pod tym nazwiskiem publikowała przede wszystkim książki z gatunku science fiction. Tworzyła także jako Diana Blayne oraz Katy Currie. Pierwszą powieść romantyczną napisała w roku 1979 - było to “Now or never” (w Polsce znane jako “Gorąca krew”). Obecnie używa praktycznie tylko jednego, najpopularniejszego pseudonimu - Diana Palmer. Tworzy romanse historyczne oraz współczesne dla trzech nowojorskich wydawnictw, Mira Books, Silhouette Books oraz Fawcett Books. W Polsce jej książki wydaje Wydawnictwo HarperCollins.

Palmer prywatnie

Susan S. Kyle urodziła się 11 grudnia 1946 roku w Cuthbert w stanie Georgia. Jest najstarszą z córek pielęgniarki i dziennikarki Maggie Eloise Cliatt oraz profesora na jednej ze szkół wyższych, Williama Olina Spaeth. Wraz z młodszą siostrą, Dannis, dorastały w Chamblee (Georgia). Tam późniejsza autorka bestsellerów ukończyła w 1964 roku Chamblee High School. W grudniu 1972 roku wyszła za mąż za Jamesa Edwarda Kyle i ma z nim syna, Blayne’a. Namówiona przez męża po latach, w wieku 45 lat, powróciła do nauki, by uzupełnić swoje wykształcenie i ostatecznie ukończyła archeologię, historię oraz filologię hiszpańską. Sam James Kyle porzucił karierę urzędnika, wrócił na studia, skończył informatykę i założył firmę informatyczną. Z kolei w 1988 roku znów zmienił zawód i został sportowcem, zbierając przez lata wiele nagród z lokalnych, krajowych oraz międzynarodowych zawodów w strzelaniu do rzutków. Diana Palmer uwielbia ogrodnictwo, czytać publikacje dotyczące archeologii i antropologii, a także słuchać muzyki. Pasjonują ją także iguany oraz astronomia. Oprócz tego jest członkinią wielu towarzystw i stowarzyszeń, także dobroczynnych, w tym między innymi Native American Rights Fund, American Museum of Natural History, National Cattlemen’s Association, Archeological Institute of America, Planetary Society, Georgia Sheriff’s Association czy Georgia Conservacy.

Palmer literacko

“Now or never” było debiutancką powieścią Diany Palmer. Po sukcesie tej powieści jeszcze w tym samym roku wydane zostały dwie kolejne pozycje - “If Winter Comes” (“Z nadejściem zimy”) i “At Winter’s End”. Wśród jej najpopularniejszych romansów trzeba wymienić takie tytuły jak: “Nora”, “Do dwóch razy sztuka”, “Ocalić Isabel”, “Kochać we dwoje”, “Splątane serca” czy “Magnolia”. Z kolei “Dziewczyna jak diament” doczekała się swojej adaptacji filmowej w roku 1998. Wszystkie wydane w Polsce książki Diany Palmer znajdziecie na Woblinku w wygodnej formie ebooków.

Jednym z bestsellerowych romansów historycznych Diany Palmer jest “Pewnego razu w Arizonie”. To historia osadzona w początkach XX wieku. Po przeprowadzce do tego amerykańskiego stanu, Trilby wydaje się być ciągle niezadowolona. Nie może przyzwyczaić się do pustynnego otoczenia, wciąż tęskni do Luizjany, w której wszystko wydawało się jej lepsze niż tu. Wspomina zapach kwiatów, nie mogąc znieść wszechobecnego kurzu. Nawet mężczyźni byli tam lepsi - prawdziwi dżentelmeni, a nie tacy którzy tylko piją i klną. W Luizjanie był także Richard, o którym Trilby za nic nie może zapomnieć. Tu, w Arizonie, jest tylko Thorn, co prawda najbogatszy ranczer w okolicy, ale co z niego za gbur i prostak! Skoro wszystko jest z nim nie w porządku, czemu Trilby nie może przestać o nim myśleć?

Najnowsza książka Diany Palmer

Najnowszą książką Diany Palmer, która ukazała się w języku polskim jest “Wyzwolona”. Opowiada ona historię Clancey Lang, niezależnej i silnej kobiety. Jest ona ostoją dla swojego młodszego brata, którym zajmowała się jeszcze jako nastolatka i dla którego w zasadzie była główną opiekunką. Te doświadczenia sprawiły, że obiecała sobie nigdy w życiu nie być od kogoś zależną - a już na pewno nie od mężczyzny. Trudno jej jednak ukrywać przed samą sobą, że interesuje ją jej niezwykle przystojny przełożony w pracy, Colter Banks, który wydaje się jej nie zauważać. Prawda jest jednak taka, że Colter widzi swoją asystentkę Clancey, i to widzi ją bardzo dobrze. Z jednej strony kobieta go drażni, z drugiej jednak coraz bardziej fascynuje. Czy wiecznie niedostępna Lang pozwoli się w końcu zdobyć?

Diana Palmer otrzymała za swoje dzieła wiele nagród. Jest m.in. siedmiokrotną laureatką nagrody Waldenbooks National Sales, czterokrotną zwyciężczynią B. Dalton National Sales Award, dwukrotną BookRack National Sales Award, Lifetime Achievement Award, Affaire de Coeur czy RWA.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.