Majówkowy Maraton Czytelniczy

Dorota Gąsiorowska Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Dorota Gąsiorowska Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Dorota Gąsiorowska to polska pisarka, autorka poczytnych i bardzo ciepło przyjmowanych powieści obyczajowych. Z wykształcenia jest specjalistką ds. marketingu. Zanim w pełni poświęciła się pisaniu, pracowała w rodzinnej firmie. Długo mieszkała w Krakowie, jednak postanowiła przenieść się za miasto, aby uciec od tłumów i hałasu. Książki Doroty Gąsiorowskiej cieszą się popularnością zwłaszcza wśród czytelniczek ceniących sobie dobrze napisane, pełne magii wyjątkowe historie.

Debiutancka książka Doroty Gąsiorowskiej

Mimo że Dorota Gąsiorowska pisała od dziecka, to zadebiutowała dopiero po swoich czterdziestych urodzinach, kiedy w końcu zdecydowała się na wysłanie swojej powieści do wydawcy. Była nią „Obietnica Łucji” wydana w 2015 roku nakładem krakowskiego wydawnictwa Znak. To poruszająca opowieść o Łucji, która uciekając przed zgiełkiem wielkiego miasta, trafia do Różanego Gaju, małego i pełnego uroku miasteczka. Szybko okaże się, że Łucja będzie musiała zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami.

Już od pierwszej powieści Gąsiorowska skradła serca czytelników, którzy polubili ją za pełne ciepła i pozytywnych emocji historie. Od tego czasu pisarka zdobywa coraz większą popularność, stając się jedną z czołowych polskich autorek powieści obyczajowych.

Bestsellerowe powieści obyczajowe Doroty Gąsiorowskiej

Po debiutanckiej książce Dorota Gąsiorowska wydała dziesięć kolejnych powieści i nie zamierza na tym poprzestać. Niedługo po publikacji „Obietnicy Łucji” czytelnicy mogli poznać kolejne losy bohaterki w kontynuacji debiutu pt. „Marzenie Łucji”. Autorka opowiada dalszą historię kobiety, która nie bała się marzyć i musiała nauczyć się walczyć o własne życie. Kolejnymi książkami pisarki są „Primabalerina”, „Antykwariat spełnionych marzeń”, „Melodia zapomnianych miłości”, „Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami”, „Karminowe serce”, „Szept syberyjskiego wiatru” oraz „Niedokończona baśń”. Na rynku wydawniczym ukazał się także zbiór opowiadań „Lato w Pensjonacie pod Bukami”, w którym znalazło się opowiadanie Gąsiorowskiej, ale także teksty Magdaleny Witkiewicz, Agnieszki Krawczyk czy Marzeny Rogalskiej.

Dni Mocy

Dni Mocy to najnowsza seria Doroty Gąsiorowskiej. Każdy kolejny tom będzie opowiadał o szczególnym czasie w kalendarzu słowiańskim. Serię otwiera wydany 16 czerwca 2020 roku „Pamiętnik szeptuchy”. To opowieść o Nataszy, która pewnego dnia otrzymuje od siwowłosej zielarki tajemniczy, stary pamiętnik. Dziewczyna dostrzega, że od czasu zagadkowego spotkania w leśnej chacie w jej życiu pojawia się coraz więcej pytań i coraz mniej odpowiedzi. Nataszy wydaje się, że szeptucha może znać ją lepiej niż ktokolwiek inny. W dodatku zbliża się święto przesilenia, a w tym czasie wszystko może się zdarzyć.

Jeśli cenicie sobie dobrze napisane, wzruszające i pełne magii powieści obyczajowe, zachęcamy do sięgnięcia po książki Doroty Gąsiorowskiej. Znajdziecie je w księgarni internetowej Woblink.com w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).