Jeden baranek… drugi baranek… trzeci baranek… To tylko wstęp do twych zasypianek. Gdy wraz ze stadkiem zasnąć nie możesz, Krasnala bajka ci w tym pomoże. Po dniu pełnym wrażeń nadchodzi czas wyciszenia, który powoli przenosi dzieci do magicznej krainy snów. Książka „Dobranoc… krasnoludki na noc” jest gwarancją ciepłego, bezpiecznego snu. Pięknie zilustrowane zasypianki, opowiadane przez różne krasnale, wprowadzają dzieci w odpowiedni nastrój, aby maluchy, wtulone w ciepłą ko...
Ta świetna, pięknie ilustrowana książka przedstawia 10 postaci wybitnych Polaków, których dokonania powinny znać wszystkie polskie dzieci. Skąd się wziął przydomek Bolesława Chrobrego? Czym zasłynął Mikołaj Kopernik? Czy Fryderyk Szopen był cudownym dzieckiem? Kim był Jerzy Kukuczka? Jakie były pasje Karola Wojtyły? To tylko kilka z pytań, na które odpowiedzi znajdziemy w tym intrygującym zbiorku. Publikacja, oprócz krótkich opowiadań o bohaterach, prezentuje wiele faktów z ...
„Baśnie polskie” to zbiór przepięknych, barwnych opowieści, w których fantazja przenika się z rzeczywistością. Opowiedziane w poetycki sposób baśnie o królach, smokach, zbójach czy skarbach polskiej ziemi zabiorą Czytelnika w podróż po dziejach naszego kraju i przybliżą mu niektóre jego regiony. To lekcja historii i kultury polskiej, wymarzona lektura dla miłośników literatury regionalno-etnograficznej. Te wspaniałe historie, opisujące tereny od gór po nasze morze, okraszone...
Ta książeczka z naklejkami zaprasza dzieci w fascynującą podróż, podczas której poznają różne rodzaje flag, ich wygląd, charakterystyczne cechy i znaczenie, przeczytają mnóstwo ciekawostek i dowiedzą się, jak należy używać flag, a przy okazji będą świetnie się bawić, umieszczając kolorowe naklejki w specjalnie zaprojektowanych polach. To porcja niezbędnej wiedzy, a także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.