Edyta Świętek Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Edyta Świętek Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Edyta Świętek to polska autorka powieści społeczno-obyczajowych, w których mocno zarysowane są wątki kryminalne. Urodziła się 18 grudnia 1974 roku w Krakowie, gdzie dorastała. Ukończyła Liceum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 2 w Krakowie, a następnie zarządzanie firmą na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Już po maturze przeniosła się do podkrakowskiego Podłęża, gdzie mieszka do dziś. Zadebiutowała powieścią “Zerwane więzi”, w której zwróciła uwagę czytelników szczegółowo zbudowanymi portretami swoich postaci, zwłaszcza ich rysem psychologicznym. Większość jej powieści rozgrywa się we współczesnych realiach w Krakowie lub jego okolicach. Świętek interesuje się historią Nowej Huty, a także modą i obyczajami XIX wieku. Wśród obszarów jej specjalizacji znajduje się także zarządzanie zasobami ludzkimi. Autorka czerpie inspiracje do swoich historii z codzienności - ludzi, których mija na ulicach, spotyka w tramwajach, rozmów zasłyszanych przypadkiem podczas spaceru. W wolnych chwilach czyta, słucha muzyki oraz ogląda filmy dokumentalne.

Powieści Świętek poza cyklem

Jedną z najbardziej znanych powieści Edyty Świętek jest wydane w 2015 roku przed Wydawnictwo Replika “Cappuccino z cynamonem”. Opowiada ono historię pozornie niewyróżniającego się niczym małżeństwa Patrycji i Sebastiana. Para wspólnie wychowuje dwunastoletnią córkę i mierzy się z przeciętnymi problemami dnia codziennego. Wszystko staje na głowie, gdy pewnego dnia Sebastian ogłasza, że postanawia odejść. W głowie Patrycji kłębią się pytania - dlaczego? Czy to ten słynny “kryzys wieku średniego”, o którym ciągle rozmawiają koleżanki z biura Patrycji? Czy ta decyzja ma jeszcze inną przyczynę …? Kobieta staje w obliczu pytań, których nie spodziewała się już sobie zadawać. Czy w wieku 36 lat można się znowu szczerze zakochać i ułożyć życie na nowo? W trudnych chwilach, zarówno przed, jak i po rozwodzie Patrycję wspiera jej przyjaciółka Elwira. Wraz z innymi koleżankami ma ona własny pomysł na rozwiązanie problemów Patrycji. Oprócz “Cappuccino z cynamonem” wśród niezwiązanych z żadnym cyklem powieści autorstwa Edyty Świętek wymienić można także: “Noc Perseidów”, “Miód na serce”, “Dom lalek”, a także wydaną w 2021 roku książkę “Na krawędzi nocy”, dostępne na Woblinku w formie ebooków oraz książek papierowych.

Serie książkowe Edyty Świętek

Edyta Świętek jest znana także ze swoich cykli powieściowych. Pierwszym z nich jest “Spacer Aleją Róż”, społeczno-obyczajowa historia rodzinna rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Mocno osadzona w realiach historycznych, przedstawia fikcyjną rodzinę Szymczaków. Perypetie bohaterów rozpoczynają się w roku 1949, w książce “Cień burzowych chmur”, a kończą w roku 1989, w książce “Powiew ciepłego wiatru”. Czterdzieści lat burzliwej historii społecznej i politycznej Polski po II wojnie światowej stanowi realia, w których próbują odnaleźć się pokolenia rodziny Szymczaków. Wykreowani przez Świętek bohaterowie spotykają osoby znane z kart historii i mierzą z kolejnymi napotkanymi wyzwaniami. Na serię “Spacer Aleją Róż” składa się pięć książek: “Cień burzowych chmur”, “Łąki kwitnące purpurą”, “Drzewa szumiące nadzieją”, “Szarość miejskich mgieł” oraz “Powiew ciepłego wiatru”.

Z kolei seria “Grzechy młodości” opowiada historię rodziny Trzeciaków. Ta literacka podróż rozpoczyna się w Bydgoszczy w latach 70. i prowadzi w kolejnych tomach coraz bliżej ku współczesności. Codzienne radości i smutki bohaterów przeplatają się z wydarzeniami historycznymi i realiami życia w Polsce pod koniec XX wieku. Na cykl “Grzechy młodości” także składa się pięć tomów: “Rzeka kłamstw”, “Echa niewierności”, “Cień zbrodni”, “Szczyty chciwości” oraz wydane w 2020 roku “Pokłosie przekleństwa”. Wszystkie książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Replika i dostępne są na Woblinku zarówno w formie książki papierowej, jak i ebooka.

Najnowszą serię pióra Edyty Świętek stanowi dwutomowe jak dotychczas “Alter ego”. Opowiada ona historię Niny, która posiada nadludzkie moce, pozwalające zmusić innych, by byli jej ulegli. O ich istnieniu dowiedziała się od babci, gdy była nastolatką. Jako dorosła kobieta pamięta o jej przestrodze, by nigdy nie nadużywać swoich mocy, bo może to sprawić, że nigdy w życiu nie zazna prawdziwej miłości ani przyjaźni. Ninę od zawsze nawiedzają w snach dwie postaci - Anioł oraz Mroczny. Trudno się dziwić jej zaskoczeniu, gdy pewnego dnia spotyka tego pierwszego w autobusie … Historia kobiety podjęta jest w dwóch książkach, “Na krawędzi nocy” oraz “W blasku dnia”.

Co znajdziesz w kategorii: Książki podróżnicze i Przewodniki

Książki z kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” dotyczą wszystkiego, co wiąże się z podróżowaniem. Znajdą się tu pozycje przedstawiające porady dla podróżników, opisujące wędrówki do miejsc zarówno bardzo odległych, jak i nieco bliższych, ze wskazówkami dla początkujących oraz doświadczonych podróżników, przedstawiające podróże śladami literackich bohaterów lub znanych pisarzy. Są tu publikacje opisujące zarówno kraje, ludzi, jak i kultury takich miejsc jak Iran, Wielka Brytania, Czechy, Australia, RPA, Kaukaz, Japonia czy Chiny. Coś dla siebie znajdą tu podróżnicy, którzy już zdecydowali, gdzie chcą pojechać i poszukują konkretnych porad oraz wskazówek na temat danego miejsca, osoby, które dopiero szukają inspiracji do odkrywania świata, a także ci, którzy szukają najlepszego sposobu na podróżowanie bez wychodzenia z domu. W kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się między innymi publikacje podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego, dziennikarza i podróżnika, który wędrował po blisko 60 krajach („Gringo wśród dzikich plemion”, „Wyspa na prerii”, „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”), oraz Martyny Wojciechowskiej, która przez 10 lat sprawowała funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler” („Przesunąć horyzont”, seria „Zwierzaki świata”). Możemy tu znaleźć również takie pozycje jak „Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok” Patryka Świątka, „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” Piotra Milewskiego, „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” Karola Lewandowskiego, „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka. Czytelnicy zainteresowani bliższymi podróżami odnajdą tutaj książki „Kraków. Historie, anegdoty, plotki” Zbigniewa Leśnickiego, „Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu” Macieja Molczyka i Jagienki Świetlik-Prus, „Historie warte poznania” Filipa Czekały czy „Viva Warszawa” Steffena Möllera.