Majówkowy Maraton Czytelniczy

Eric-Emmanuel Schmitt Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Eric-Emmanuel Schmitt Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Eric-Emmanuel Schmitt to pisarz, dramaturg i eseista, jeden z najpopularniejszych współczesnych francuskich literatów. Jego powieści zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków, a sztuki wystawiono w więcej niż czterdziestu krajach. Z wykształcenia Schmitt jest filozofem, pracował jako wykładowca na uniwersytecie zanim całkowicie poświęcił się pisaniu. Na świecie Eric-Emmanuel Schmitt znany jest przede wszystkim jako twórca teatralny, ale i w beletrystyce osiągnął niemałe sukcesy, chociażby jego powieść „Oskar i pani Róża” stała się lekturą szkolną. Obecnie pisarz mieszka w Belgii, gdzie uzyskał także obywatelstwo.

Twórczość Erica-Emmanuela Schmitta

Eric-Emmanuel Schmitt urodził się 28 marca 1960 roku w Sainte-Foy-lès-Lyon we Francji. Schmitt jest absolwentem École normale supérieure, prestiżowej francuskiej uczelni humanistycznej. Zdobył tam certyfikat nauczycielski, a także obronił doktorat z filozofii (na podstawie rozprawy „Diderot i filozofia uwodzenia”). Pierwszym sukcesem Schmitta na arenie twórczej była sztuka „La Nuit de Valognes” (w wersji angielskiej „Don Juan on Trial”), która została wystawiona w 1991 roku w Comédie des Champs-Elysées w Paryżu. Kolejny dramat, „Le Visiteur”, powstał w roku 1993 i otrzymał trzy Moliery, francuskie nagrody teatralne, w kategoriach najlepszego aktora, odkrycia teatralnego oraz przedstawienia. „Le Visiteur” został przetłumaczony na wiele języków i wystawiony na deskach teatrów na całym świecie. Powstała także jego wersja muzyczna przygotowana przez Théâtre Impérial de Compiègne i wystawiana w Operze Londyńskiej.

Po tych dwóch dużych teatralnych sukcesach Eric-Emmanuel Schmitt porzucił swoją karierę wykładowcy filozofii na Uniwersytecie Sabaudzkim i całkowicie poświęcił się pisaniu. Niedługo potem powstały „Variations énigmatiques”, które są uznawane za najpopularniejsze dzieło Schmitta. W ciągu dekady pisarzowi udało się zostać jednym z najchętniej czytanych i najpopularniejszych twórców francuskich na świecie. Schmitt przetłumaczył także na język francuski „Wesele Figara”. W 2001 roku otrzymał nagrodę Grand Prix du Théâtre de l’Académie Française, a w roku 2010 Nagrodę Goncourtów (francuską nagrodę literacką) w kategorii opowiadań za swój zbiór „Trucicielka”.

„Oskar i pani Róża” Erica-Emmanuela Schmitta

Jednym z najpopularniejszych dzieł spoza dziedziny teatru autorstwa Erica-Emmanuela Schmitta jest jego powieść „Oskar i pani Róża”. Opowiada ona historię dziesięcioletniego Oskara, który bardzo chory leży w szpitalu i nie wierzy w żadne wesołe historie. Na jego drodze niespodziewanie staje tajemnicza pani Róża, która potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji, a do tego kiedyś była zapaśniczką… W życiu Oskara w dwanaście dni wydarzy się więcej niż przez całe jego dotychczasowe życie. Książka „Oskar i pani Róża” stała się światowym bestsellerem, który czytelnicy pokochali za historię pełną wrażliwości i mądrości, nieuciekania od skomplikowanych emocji, a przy tym wypełnioną przekonaniem, że warto cieszyć się każdą jedną chwilą życia. „Oskara i panią Różę” Erica-Emmanuela Schmitta znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz audiobooka.

Inne książki Erica-Emmanuela Schmitta w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie szeroki wybór dzieł autorstwa Erica-Emmanuela Schmitta. Jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki czekają na Was nie tylko „Oskar i pani Róża”, ale także „Księga o niewidzialnym”, „Dziennik utraconej miłości”, „Noc ognia”, „Kobieta w lustrze”, „Zemsta i przebaczenie”, „Sekta egoistów”, „Małe zbrodnie małżeńskie”, „Odette i inne historie miłosne” czy „Człowiek, który widział więcej”. Dzieła te w większości ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak.

Co znajdziesz w kategorii: Marketing, Zarządzanie, Finanse

W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” znajdują się pozycje z zakresu działalności gospodarczej i wszystkiego, co z nią związane – książki o przedsiębiorczości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, marketingu, e-marketingu, handlu, organizacji procesów polegających na wytwarzaniu dóbr i usług, ekonomii, kierowaniu biznesem. Znaleźć tu również można pozycje poświęcone osiąganiu celów, finansom, strategiom oraz psychologii i kulturze w biznesie. Literatura biznesowa umożliwia poznanie, a także lepsze rozumienie skomplikowanych mechanizmów rządzących rynkiem i gospodarką. Pomoże również odświeżyć wiedzę dotyczącą tworzenia modeli organizacyjnych czy pracy z klientem. Najnowsze książki biznesowe dają możliwość unikania przestarzałego i zawodnego modelu kierowania zespołem – pozwalają na zastosowanie najkorzystniejszych dla obu stron zabiegów. Pozycje z tej kategorii pomogą również odświeżyć analityczne myślenie, a przez to przyczynią się do powstania wielu nowych, świeżych pomysłów. W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” w serwisie Woblink.com znajdują się pozycje poświęcone marketingowi („Content. Elementarna cząstka marketingu” Rebecci Lieb i Jaimy Szymański), ekonomii („Ekonomia. Instrukcja obsługi” Ha-Joona Changa) czy też przedsiębiorczości („Mit przedsiębiorczości” Michaela E. Gerbera). Wiele z oferowanych przez platformę Woblink.com pozycji to poradniki poświęcone tworzeniu zaangażowanej, a przez to bardziej efektywnej w swoich działaniach grupy pracowników („Sensotwórczość. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i organizacji” Joanny Heidtman i Piotra Piaseckiego, „Nie narzekaj! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy” Jona Gordona), poradniki o tym, jak być dobrym negocjatorem („Jak wygrać każde negocjacje. Nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem” Roberta Mayera) czy też książki na temat strategii zarządzania czasem i technik zwiększania produktywności („Esencjalista” Grega McKeowna).