Majówkowy Maraton Czytelniczy

Eric-Emmanuel Schmitt Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Zapasy z życiem, Książka | Eric-Emmanuel Schmitt

    Jun jest zbuntowanym nastolatkiem żyjącym na ulicach Tokio, z dala od rodziny, o której nie chce rozmawiać. Jego życie zmienia się, gdy spotyka mistrza sumo, który zdaje się nie zauważać jego drobnej postury i ciągle powtarza, że „widzi w nim grubego gościa”. Upór mistrza sprawia, że Jun odwiedza szkołę sumoków, w której zapoznaje się z tajemniczymi praktykami sztuk walki. Dzięki nim odkryje w sobie siłę oraz zyska wiarę we własne możliwości. I może nawet sam zostanie mistrze...

Eric-Emmanuel Schmitt Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Eric-Emmanuel Schmitt to pisarz, dramaturg i eseista, jeden z najpopularniejszych współczesnych francuskich literatów. Jego powieści zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków, a sztuki wystawiono w więcej niż czterdziestu krajach. Z wykształcenia Schmitt jest filozofem, pracował jako wykładowca na uniwersytecie zanim całkowicie poświęcił się pisaniu. Na świecie Eric-Emmanuel Schmitt znany jest przede wszystkim jako twórca teatralny, ale i w beletrystyce osiągnął niemałe sukcesy, chociażby jego powieść „Oskar i pani Róża” stała się lekturą szkolną. Obecnie pisarz mieszka w Belgii, gdzie uzyskał także obywatelstwo.

Twórczość Erica-Emmanuela Schmitta

Eric-Emmanuel Schmitt urodził się 28 marca 1960 roku w Sainte-Foy-lès-Lyon we Francji. Schmitt jest absolwentem École normale supérieure, prestiżowej francuskiej uczelni humanistycznej. Zdobył tam certyfikat nauczycielski, a także obronił doktorat z filozofii (na podstawie rozprawy „Diderot i filozofia uwodzenia”). Pierwszym sukcesem Schmitta na arenie twórczej była sztuka „La Nuit de Valognes” (w wersji angielskiej „Don Juan on Trial”), która została wystawiona w 1991 roku w Comédie des Champs-Elysées w Paryżu. Kolejny dramat, „Le Visiteur”, powstał w roku 1993 i otrzymał trzy Moliery, francuskie nagrody teatralne, w kategoriach najlepszego aktora, odkrycia teatralnego oraz przedstawienia. „Le Visiteur” został przetłumaczony na wiele języków i wystawiony na deskach teatrów na całym świecie. Powstała także jego wersja muzyczna przygotowana przez Théâtre Impérial de Compiègne i wystawiana w Operze Londyńskiej.

Po tych dwóch dużych teatralnych sukcesach Eric-Emmanuel Schmitt porzucił swoją karierę wykładowcy filozofii na Uniwersytecie Sabaudzkim i całkowicie poświęcił się pisaniu. Niedługo potem powstały „Variations énigmatiques”, które są uznawane za najpopularniejsze dzieło Schmitta. W ciągu dekady pisarzowi udało się zostać jednym z najchętniej czytanych i najpopularniejszych twórców francuskich na świecie. Schmitt przetłumaczył także na język francuski „Wesele Figara”. W 2001 roku otrzymał nagrodę Grand Prix du Théâtre de l’Académie Française, a w roku 2010 Nagrodę Goncourtów (francuską nagrodę literacką) w kategorii opowiadań za swój zbiór „Trucicielka”.

„Oskar i pani Róża” Erica-Emmanuela Schmitta

Jednym z najpopularniejszych dzieł spoza dziedziny teatru autorstwa Erica-Emmanuela Schmitta jest jego powieść „Oskar i pani Róża”. Opowiada ona historię dziesięcioletniego Oskara, który bardzo chory leży w szpitalu i nie wierzy w żadne wesołe historie. Na jego drodze niespodziewanie staje tajemnicza pani Róża, która potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji, a do tego kiedyś była zapaśniczką… W życiu Oskara w dwanaście dni wydarzy się więcej niż przez całe jego dotychczasowe życie. Książka „Oskar i pani Róża” stała się światowym bestsellerem, który czytelnicy pokochali za historię pełną wrażliwości i mądrości, nieuciekania od skomplikowanych emocji, a przy tym wypełnioną przekonaniem, że warto cieszyć się każdą jedną chwilą życia. „Oskara i panią Różę” Erica-Emmanuela Schmitta znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz audiobooka.

Inne książki Erica-Emmanuela Schmitta w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie szeroki wybór dzieł autorstwa Erica-Emmanuela Schmitta. Jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki czekają na Was nie tylko „Oskar i pani Róża”, ale także „Księga o niewidzialnym”, „Dziennik utraconej miłości”, „Noc ognia”, „Kobieta w lustrze”, „Zemsta i przebaczenie”, „Sekta egoistów”, „Małe zbrodnie małżeńskie”, „Odette i inne historie miłosne” czy „Człowiek, który widział więcej”. Dzieła te w większości ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).