Evžen Boček Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Evžen Boček Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Evžen Boček to popularny czeski pisarz, autor bestsellerowych powieści humorystycznych. Jest absolwentem Uniwersytetu Masaryka w Brnie. W wieku dwudziestu sześciu lat został kasztelanem na zamku w Miloticach na Morawach Południowych i pełni tę funkcję do dzisiaj. Mieszka na zamku razem z żoną oraz córką, bardzo rzadko opuszcza jego teren. Jego głównym zadaniem jest ochrona zabytku. Evžen Boček jest znany przede wszystkim z cyklu „Arystokratka”, który ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Stara Szkoła.

Evžen Boček i jego debiut

Evžen Boček debiutował w 2000 roku powieścią „Dziennik kasztelana”. Książka została wydana pod pseudonimem Jan Bittner. Wiktor opuszcza Pragę, aby zostać kasztelanem zamku położonego na Morawach. Chce odbudować swoją wewnętrzną równowagę i zakończyć małżeński kryzys. Niestety życie na zamku nie będzie tak spokojne, jak wydawało się Wiktorowi. Niewyjaśnione odgłosy i tajemnicze wydarzenia przejmują kontrolę nad życiem całej rodziny bohatera. Czy Wiktorowi uda się rozwiązać tajemnicę posiadłości?

Seria „Arystokratka”

Evžen Boček jest znany przede wszystkim z bestsellerowej serii „Arystokratka”. Pierwszy tom ‒ „Ostatnia arystokratka” ‒ został wydany w 2012 roku, a w Polsce ukazał się trzy lata później. Rodzina Kostków, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, dowiaduje się, że są jedynymi spadkobiercami starego czeskiego rodu i odziedziczyli zamek w Kostce. Postanawiają wyjechać z USA i przenieść się do Czech, rozpoczynając nowe życie. Jednak ich oczekiwania wobec życia jako arystokracja na zamku szybko zderzą się z rzeczywistością. Kolejnymi tomami cyklu są „Arystokratka w ukropie”, „Arystokratka na koniu” oraz „Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka”. Cała seria utrzymana jest w konwencji lekkiej komedii pełnej charakterystycznego czeskiego humoru. Co ciekawe, piosenki jednego z bohaterów serii, Pana Spocka, to prawdziwe utwory, jakie za młodu Boček pisał dla swojego zespołu rockowego.

Powieść „Ostatnia arystokratka” została uhonorowana nagrodą Miloslava Švandrlíka za najzabawniejszą książkę roku.

Pełne humoru powieści Evžena Bočeka w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Sprawdźcie już teraz!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.