Bony podarunkowe na Święta

Ewa Chojnowska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Hortensje, Książka | Ewa Chojnowska

    Popularność hortensji wśród miłośników roślin wzrasta z roku na rok. Ta monografia o hortensjach niezwykle wyczerpująco opisuje 10 gatunków i niezliczoną liczbę odmian nadających się do sadzenia w naszych ogrodach, parkach i miastach. W książce szczegółowo przedstawiono tajemnice uprawy hortensji, w tym zasady cięcia czy sposoby zmiany kolorystyki kwiatów. Jest tu także niezbędny dla każdego hobbysty kalendarz prac. Wszystkie opisy odmian oraz informacje ogólne wzbogacone są ...

    Promocja
    okładka Azalie różaneczniki wrzosy i inne wrzosowate Katalog roślin i poradnik, Książka | Mariusz Chojnowski, Ewa Chojnowska

    Katalog ozdobnych roślin wrzosowatych oraz poradnik w jednym. Czy wiesz: * jakie garunki wrzosowatych wybrać do swojego ogrodu, na taras lub balkon? * jakie piękne odmiany są dostępne na rynku? * jakich warunków potrzebują rośliny wrzosowate? Wyjątkowe walory dekoracyjne i efektowne kwiaty roślin wrzosowatych sprawiają, że są one wyjątkową ozdobą ogrodu. Wiele nowych, cennych odmian stwarza możliwość wielu zastosowań. W książce znajdziesz wybór najpiękniejszych odmian. Do...

    Promocja
    okładka Ogród kwiatowy Zakładanie i pielęgnacja, Książka | Ewa Chojnowska, Mariusz Chojnowski

    Skorzystaj z porad i wprowadź kolor do ogrodu Dlaczego warto założyć ogród kwiatowy? Powodów jest wiele: zachwyca pięknymi barwami prawie przez cały sezon, nie jest trudny w założeniu i pielęgnacji, a dodatkowo co roku możemy go zmieniać, tworząc nowe, oryginalne kompozycje kolorystyczne. Poradnik „Ogród kwiatowy” jest niezastąpionym źródłem wiedzy o roślinach kwitnących. Dowiesz się z niego: – jak dobierać gatunki, by w ogrodzie zawsze coś kwitło, – jak planować rabaty, – ja...

    Promocja
    okładka Iglaki w ogrodzie, Książka | Ewa Chojnowska

    Do sadzenia iglaków nie trzeba zachęcać. Są piękne, zimozielone i modne. Czy wiesz jakie iglaki wybrać? Poznaj najnowsze gatunki i odmiany Zobacz absolutne nowości Wybór ułatwia pierwsza prezentacja 250 gatunków najbardziej popularnych odmian. W dobrym wyborze pomogą dokładne zdjęcia i praktyczne opisy gatunków.

    Promocja
    okładka Jak pielęgnować ogród, Książka | Ewa Chojnowska, Mariusz Chojnowski

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.