Majówkowy Maraton Czytelniczy

Ewa Nowak Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ewa Nowak Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Ewa Nowak to polska publicystka, pisarka, autorka opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Jej książki skupiają się na problemach w domu i w szkole, dobrych i złych chwilach czy relacjach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi. Nowak często skupia się w swojej twórczości na takich wartościach jak uczciwość, szczerość, przyjaźń czy szacunek. Wśród znanych tytułów jej autorstwa są takie jak „Wszystko, tylko nie mięta” czy „Na ratunek karuzeli”.

Kariera Ewy Nowak

Ewa Nowak urodziła się 21 grudnia 1966 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie ukończyła wydział rewalidacji na kierunku pedagogiki terapeutycznej. Po studiach Nowak pracowała jako nauczycielka oraz psycholożka-terapeutka. Pisarsko zadebiutowała w 1997 roku w czasopiśmie „Filipinka”. Współpracowała także z „Cogito”, „Victorem Gimnazjalistą”, „Victorem Juniorem”, „Trzynastką” czy „Sensem”. Debiut książkowy Ewy Nowak ukazał się w 2002 roku nakładem Wydawnictwa Pracownia Słów. Była to powieść „Wszystko, tylko nie mięta”.

Twórczość Ewy Nowak

W swoich książkach Ewa Nowak podejmuje uniwersalne tematy, takie jak trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, trudności w odróżnianiu dobra i zła, problemy psychiczne czy niejednoznaczne sytuacje rodzinne. Za książkę „Pajączek na rowerze” Nowak otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. „Bardzo biała wrona” podejmuje z kolei temat przemocy psychicznej w związku młodych ludzi. Książka ta otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (która jest Polską Sekcją Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych – IBBY).

Książki Ewy Nowak w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie liczne książki dla dzieci i młodzieży napisane przez Ewę Nowak. Czekają tu na Was „Ratownicy świata. Janek i tata”, „Rok z kocicą Izabelą”, „Kot, który zgubił dom”, „Kto uratował jedno życia… Historia Ireny Sendlerowej”, „Droga do Nobla”, „Yellow bahama w prążki”, „Kiedyś na pewno”, „Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc” czy „Sekretnik”. Wszystkie te oraz inne tytuły dla najmłodszych i trochę młodszych czytelników dostępne są w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.