Frederick Forsyth Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    PromocjaNowość
    okładka The day of the jackal, Audiobook | Frederick Forsyth

    Bezwzględny i nieprzeciętnie inteligentny zabójca kontra najlepszy francuski gliniarz, któremu biurokracja wiąże ręce. „Dzień Szakala” ebook najsłynniejszy thriller XX wieku, który zainspirował twórców kina po obu stronach Atlantyku. W angielsko-francuskiej ekranizacji wystąpił Edward Fox i Michael Lonsdale. Amerykanie nakręcili remake z udziałem Bruce’a Willisa i Richarda Gere’a.Wiosna 1963 roku. Po kolejnym nieudanym zamachu na prezydenta Francji Charles'a de Gaulle'a szef ...

    Promocja
    okładka Czarna lista, Audiobook | Frederick Forsyth

    Doskonały polityczny thriller – genialne balansowanie na pograniczu rzeczywistości i fikcji. Kolejny audiobook mistrza gatunku zrealizowany prze wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz, znakomicie czytany przez Jana Peszka. Ciemna strona polityki to mocna strona Forsytha. Po raz kolejny Forsyth po mistrzowsku łączy fikcję z prawdziwymi wydarzeniami i geopolitycznym konkretem oraz z fikcją literacką. „Czarna lista” to sensacyjna akcja, zawrotne tempo narracji, nakręcająca się ...

    Promocja
    okładka FOX, Audiobook | Frederick Forsyth

    Większość rodzajów broni działa dokładnie w taki sposób, jak tego oczekujesz. Większość rodzajów broni możesz kontrolować… A jeśli najgroźniejszą bronią na świecie jest chłopak o niewyobrażalnie błyskotliwym umyśle, który potrafi przechytrzyć wykwalifikowane służby bezpieczeństwa, przejąć kontrolę nad uzbrojeniem i sprawić, by przeciwko mocarstwom obróciła się ich własna broń? Adriana Westona budzi w nocy telefon z kancelarii premiera. Wieści są szokujące: Pentagon, NSA i C...

Frederick Forsyth Audiobooki

Frederick Forsyth to niezwykle popularny brytyjski pisarz thrillerów i powieści sensacyjnych. Uznawany jest za twórcę thrillera polityczno-spiskowego. Łączny nakład książek autora wynosi ponad 100 milionów egzemplarzy. Najważniejsze książki w jego dorobku literackim to „Dzień Szakala”, „Akta Odessy” i „Czwarty protokół”.

Praca dziennikarska i wywiadowcza

Forsyth przyszedł na świat w 1938 roku w majętnej mieszczańskiej rodzinie. Rozpoczął studia na Uniwersytecie Granady, jednak szybko je przerwał i poświęcił się swojej pasji – lotnictwu. Jako siedemnastolatek uzyskał licencję pilota wojskowego. Później rozpoczął karierę dziennikarską. Najpierw został reporterem w lokalnej gazecie w Norfolk, a w 1961 roku rozpoczął pracę w agencji prasowej Reuters. Pracował między innymi w Berlinie i Paryżu. Zebrane tam informacje wykorzystał przy pracy nad swoimi książkami „Akta Odessy” i „Dzień Szakala”. W 1965 roku zaczął pracę dla BBC, gdzie został asystentem korespondenta wojennego. W 1967 roku pojechał do Afryki, kiedy trwał tam konflikt między Nigerią a Biafrą. Po zakończeniu współpracy z BBC pojechał do Biafry jako wolny strzelec.

Przebywając w Biafrze został agentem brytyjskiego wywiadu MI-6. Pracował także dla wywiadu w Rodezji Południowej. Ostatnim zadaniem Forsytha jako agenta było śledzenie dalszych losów południowoafrykańskiej broni atomowej.

Książki Fredericka Forsytha

Frederick Forsyth debiutował w 1969 roku reportażem „Słowo białego człowieka” o wojnie w Biafrze. Jego pierwsza powieść ukazała się dwa lata później. Był to „Dzień Szakala” opowiadający o zamachu na prezydenta Francji Charles’a de Gaulle’a. Książka szybko okazała się międzynarodowym bestsellerem i rozpoczęła okres popularności Forsytha. Za „Dzień Szakala” autor otrzymał nagrodę Edgar Award. Kolejne książki pisarza to „Akta Odessy”, „Psy wojny”, „Czysta robota”. „Diabelska alternatywa”, „Emeka”, „Czwarty protokół”, „Negocjator”, „Fałszerz”, „Pięść Boga”, „Ikona”, „Upiór Manhattanu”, „Weteran”, „Afgańczyk”, „Kobra”, „Czarna lista” i „List”.

Frederick Forsyth w swoich książkach posługuje się stylem dziennikarskim, dzięki czemu czytelnik często ma wrażenie, że czyta reporterską relację. Wiele opisywanych przez autora wydarzeń zdarzyło się naprawdę, a sposoby przemytu broni, prania pieniędzy czy organizowania zamachów pisarz opisuje z ogromnym realizmem i w najdrobniejszych szczegółach.

Frederick Forsyth i PRL

W okresie PRL-u w Polsce wydano wyłącznie trzy książki Fredericka Forsytha – „Dzień Szakala”, zbiór „Czysta robota” i okrojone „Psy wojny”. Reszta powieści autora nie mogła zostać wydana ze względu na negatywny obraz Związku Radzieckiego i pozytywne opinie o Izraelu zawarte w książkach. Większość jego tytułów ukazała się w Polsce dopiero po 1989 roku.

Ekranizacje

Powieści Fredericka Forsytha były chętnie adaptowane. Na wielki ekran trafiły filmy oparte o „Dzień Szakala”, „Akta Odessy”, „Psy wojny”, „Czwarty protokół”, „Ikonę” czy „Mściciela”. W „Czwartym protokole” jedną z głównych ról zagrał Pierce Brosnan, czyli przyszły agent 007. Książki Fredericka Forsytha znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com – także jako ebooki oraz audiobooki.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.