Majówkowy Maraton Czytelniczy

Gabor Mate Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Gabor Mate Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Gabor Maté to kanadyjski lekarz węgierskiego pochodzenia, specjalista w badaniu oraz leczeniu uzależnień. Jest on znany ze swojego charakterystycznego podejścia do zaburzeń ADHD oraz silnej wiary w związek pomiędzy zdrowiem na poziomie cielesnym i umysłowym. Maté to także popularny mówca oraz prowadzący seminaria, wykłady i szkolenia przede wszystkim z zakresu zdrowotnej równowagi ciała i umysłu. Kanadyjczyk jest także stałym felietonistą czasopism „Vancouver Sun” oraz „The Globe and Mail”. Przez wiele lat był lekarzem rodzinnym w ramach prywatnej praktyki, a potem został zatrudniony w szpitalnym oddziale opieki paliatywnej. Później Gabor Maté rozpoczął pracę w przychodni we wschodnim Vancouver, która opiekuje się osobami uzależnionymi od narkotyków. Napisał książki, z których niektóre uzyskały status międzynarodowych bestsellerów i zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym polski. Są to „Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów”, „Ciało a stres. Jak uniknąć fizycznych kosztów ukrytego stresu” oraz „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”.

Gabor Maté – „Bliskie spotkania z uzależnieniem” w księgarni internetowej Woblink

W 2021 roku na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się książka autorstwa Gabora Maté, zatytułowana „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”. Kanadyjczyk skupia się w niej na przenikającej współczesne społeczeństwa epidemii uzależnień. Opowiada dramatyczne historie swoich pacjentów, by ukazać „świat głodnych duchów” i spróbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jesteśmy tak podatni na uzależnienia oraz jak wyrwać się z tego zgubnego łańcucha zachowań. Maté przedstawia stan badań nad uzależnieniami, rozwojem mózgu oraz osobowości, skłaniając się ku tezie, że uzależnienia to nie choroba genetyczna czy porażka moralna, ale pewien przypadek, w ramach którego rozwój człowieka przebiega nieprawidłowo. „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”, podobnie jak inne książki Gabora Maté, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.