Majówkowy Maraton Czytelniczy

Gabor Mate Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Gabor Mate Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Gabor Maté to kanadyjski lekarz węgierskiego pochodzenia, specjalista w badaniu oraz leczeniu uzależnień. Jest on znany ze swojego charakterystycznego podejścia do zaburzeń ADHD oraz silnej wiary w związek pomiędzy zdrowiem na poziomie cielesnym i umysłowym. Maté to także popularny mówca oraz prowadzący seminaria, wykłady i szkolenia przede wszystkim z zakresu zdrowotnej równowagi ciała i umysłu. Kanadyjczyk jest także stałym felietonistą czasopism „Vancouver Sun” oraz „The Globe and Mail”. Przez wiele lat był lekarzem rodzinnym w ramach prywatnej praktyki, a potem został zatrudniony w szpitalnym oddziale opieki paliatywnej. Później Gabor Maté rozpoczął pracę w przychodni we wschodnim Vancouver, która opiekuje się osobami uzależnionymi od narkotyków. Napisał książki, z których niektóre uzyskały status międzynarodowych bestsellerów i zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym polski. Są to „Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów”, „Ciało a stres. Jak uniknąć fizycznych kosztów ukrytego stresu” oraz „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”.

Gabor Maté – „Bliskie spotkania z uzależnieniem” w księgarni internetowej Woblink

W 2021 roku na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się książka autorstwa Gabora Maté, zatytułowana „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”. Kanadyjczyk skupia się w niej na przenikającej współczesne społeczeństwa epidemii uzależnień. Opowiada dramatyczne historie swoich pacjentów, by ukazać „świat głodnych duchów” i spróbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jesteśmy tak podatni na uzależnienia oraz jak wyrwać się z tego zgubnego łańcucha zachowań. Maté przedstawia stan badań nad uzależnieniami, rozwojem mózgu oraz osobowości, skłaniając się ku tezie, że uzależnienia to nie choroba genetyczna czy porażka moralna, ale pewien przypadek, w ramach którego rozwój człowieka przebiega nieprawidłowo. „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”, podobnie jak inne książki Gabora Maté, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.