Majówkowy Maraton Czytelniczy

Heather Morris Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Heather Morris Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Heather Morris pochodzi z niewielkiej miejscowości w Nowej Zelandii. W 1996 roku rozpoczęła kurs scenariopisarstwa na Australian College of Journalism. Jest autorką bestsellerowej powieści „Tatuażysta z Auschwitz”, która powstała dzięki przyjaźni pisarki z Lale Sokołowem. Napisała też kontynuację tej książki pt. „Podróż Cilki”.

Przyjaźń z Lale Sokołowem

W 2003 roku Heather Morris poznała Lale Sokołowa, byłego więźnia obozu koncentracyjnego w Auschwitz, do którego mężczyzna trafił w 1942 roku. Udało mu się uciec z obozu kilka dni przed wyzwoleniem go przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 roku. Sokołow został oddelegowany do tatuowania numerów na rękach nowo przybyłych więźniów. Jedną z tatuowanych przez niego kobiet była Gisela „Gita” Furman, która po wojnie została jego żoną. Sokołow aż do jej śmierci nikomu nie opowiadał o tym, czym zajmował się w obozie, z obawy, że zostanie oskarżony o współpracę z nazistami. Jego historii wysłuchała Heather Morris, a następnie na jej podstawie napisała swoją powieść „Tatuażysta z Auschwitz”.

W 2021 roku światło ujrzała kolejna książka Morris związana z postacią tatuażysty z Auschwitz. To „Opowieść o nadziei”, w której autorka pisze o tym, jak poznała Lalego Sokołowa oraz kiedy zaufali sobie na tyle, aby mężczyzna opowiedział jej o swojej przeszłości i zwierzył się z tego, o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej. W „Opowieści o nadziei” Heather Morris opowiada również o swojej historii, pełnej miłości relacji z dziadkami, ucieczce z domu i skomplikowanych kontaktach z matką.

Podróż Cilki - bestsellerowa książka Heather Morris

W 2020 roku ukazała się „Podróż Cilki” – kontynuacja bestsellera „Tatuażysta z Auschwitz”. Tym razem Heather Morris opowiada historię dziewiętnastoletniej Cilki Klein. Po blisko trzech latach zniewolenia Cilka z entuzjazmem witała wkraczających do obozu żołnierzy Armii Czerwonej. Podobnie jak reszta ocalałych więźniów liczyła na koniec koszmaru. Niestety komunistyczna władza oskarżyła dziewczynę o współpracę z nazistami i skazała ją na piętnastoletni pobyt w łagrze na Syberii. „Podróż Cilki” to historia losów młodziutkiej dziewczyny, którą Lale Sokołow nazywał jedną z najdzielniejszych osób, jakie spotkał. Tytułowa bohaterka pojawia się w „Tatuażyście z Auschwitz” jako postać epizodyczna. Sokołow w rozmowie z Heather Morris poprosił pisarkę, by ta opisała losy Cilki.

„Trzy siostry” – zakończenie trylogii rozpoczętej „Tatuażystą z Auschwitz

„Trzy siostry” to najnowsza książka Heather Morris, a także zakończenie bestsellerowej trylogii zapoczątkowanej „Tatuażystą z Auschwitz”. W dzieciństwie Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem bez względu na okoliczności. Lata później, podczas wojny, naziści wywożą nastoletnią Livi do Auschwitz. Cibi wyrusza za nią – chce ją ochronić lub umrzeć razem z nią. Wkrótce dołącza do nich Magda. Siostry składają sobie obietnicę, że przeżyją koszmar obozu. Tak rozpoczyna się ich walka o przetrwanie. Po opuszczeniu bram Auschwitz będą musiały przetrwać marsz śmierci, by trafić do ojczyzny pod rządami komunistów. Chcąc rozpocząć wszystko od nowa wyruszają w podróż do Izraela.

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Heather Morris dostępne są w księgarni internetowej Woblink!

Co znajdziesz w kategorii: Kuchnia , Diety i Fitness

„Kuchnia / Diety / Fitness” to kategoria obfitująca w najróżniejsze książki będące często zbiorami przepisów kulinarnych. Książki te zazwyczaj są ułożone wokół wybranego tematu przewodniego, najpopularniejsze z nich to kuchnie narodowe i regionalne, sposoby żywienia wykluczające produkty pochodzenia zwierzęcego, uwzględniające nietolerancje i alergie pokarmowe czy opisy i przykłady konkretnych diet. Książki mogą również być skoncentrowane na jednym, ściśle określonym typie dania, jak sałatka czy zupa. Pozycje kulinarne najczęściej są wzbogacone o liczne zdjęcia opisywanych potraw. Mogą być nie tylko źródłem przepisów, ale również wiedzy o danym kraju, jego kulturze i zwyczajach w nim panujących. W kategorii tej znajdują się również pozycje poruszające zagadnienia fitnessu, czyli niezwykle popularnego rodzaju gimnastyki rekreacyjnej, która wpływa na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W kategorii „Kuchnia / Diety / Fitness” znajdują się książki z przepisami skupionymi na coraz popularniejszej diecie wegańskiej i wegetariańskiej, jak na przykład „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek. Ponadto można tu znaleźć pozycje wypełnione recepturami z kulinarnych podróży („Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina” Layne Mosler) czy skupione na kuchni polskiej w jej tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu. Swoje miejsce znalazły tutaj również książki łączące tematy kulinarne ze zdrowotnymi i pokazujące, w jaki sposób odpowiednią dietą można zmniejszać konkretne dolegliwości („Zatrzymaj Hashimoto”, „Zdrowa tarczyca”). Ta kategoria obejmuje także książki poświęcone diecie stosowanej w okresie wzmożonych treningów („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącej nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.