Majówkowy Maraton Czytelniczy

Hermetz Liliana Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Hermetz Liliana Ebooki

Liliana Hermetz to polska teatrolożka, kulturoznawczyni oraz pisarka. Studiowała język i literaturę francuską na Uniwersytecie w Strasburgu oraz ukończyła Laboratorium Nowym Praktyk Teatralnych Uniwersytetu SWPS i Nowego Teatru. Podejmowała takie prace jak animatorka kultury, tłumaczka, dziennikarka czy dyrektorka. W 2015 roku została pierwszą laureatką Nagrody Conrada – za debiutancką książkę „Alicyjka”. Na rynku wydawniczym ukazały się jeszcze dwie inne książki autorki: „Costello. Przebudzenie” oraz „Rozrzucone”. Liliana Hermetz jest finalistką Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania Wrocław 2015 i stypendystką Literarisches Colloquium Berlin. Swoje życie prywatne dzieli między Łódź oraz Warszawę, gdzie mieszka razem z mężem, córką i kotem.

„Alicyjka” – nagrodzony debiut Liliany Hermetz

Liliana Hermetz zadebiutowała w 2014 roku książką „Alicyjka” wydaną nakładem Wydawnictwa Nisza. To opowieść o relacji matki i córki podana w zaskakującej, zwracającej uwagę postaci będącej efektem połączenia różnych form i gatunków literackich. Autorka porusza trudny temat, jakim jest relacja między matką i córką – pisze o zawiedzionych oczekiwaniach, poczuciu niesprawiedliwości, skomplikowanej przeszłości, wymaganiach itp. Za tę książkę Hermetz została wybrana pierwszą laureatką Nagrody Conrada.

Nagroda Conrada jest wyróżnieniem mającym za zadanie zarówno wspieranie młodych pisarzy, jak i zachęcanie wydawców do publikowania literackich debiutów. Dotychczasowym laureatkami nagrody, oprócz Hermetz, są Żanna Słoniowska za „Dom z witrażem” (Znak Literanova 2016), Anna Cieplak za „Ma być czysto” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2017), Weronika Gogola za „Po trochu” (Wydawnictwo Książkowe Klimaty 2018), Olga Hund za „Psy ras drobnych” (Korporacja Ha!art 2019) oraz Dorota Kotas za „Pustostany” (Niebieska Studnia 2020).

„Costello. Przebudzenie”

Kolejną książką autorki jest „Costello. Przebudzenie”. Tytuł ten ukazała się w 2017 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. Tym razem Hermetz sięga po postać wykreowaną przez J.M. Coetzeego, Elizabeth Costello. Bohaterka jest znaną pisarką, która w trakcie serii spotkań autorskich nagle i niespodziewanie dla samej siebie odkrywa, że bardziej niż filozoficzne zagadnienia porusza ją własna cielesność. W pełnej zmysłowości prozie kierowana przez autorkę Elizabeth zaczyna odkrywać własne ciało i seksualność, nie tylko własną.

„Rozrzucone”

„Rozrzucone” to najnowsza, długo wyczekiwana powieść autorki. Została wydana w maju 2021 roku przez Wydawnictwo Literackie. Fabuła książki rozgrywa się na terenie trzech krajów w XX i XXI wieku. Autorka przygotowała dla czytelników rodzinną historię, w której tak samo ważne jak tajemnice jest rozpracowywanie polskich kompleksów. Maria w skutek wojennej zawieruchy znalazła się w Alzacji. Razem z mężem Francuzem prowadzi restaurację i chce zapomnieć o przeszłości. Przez cały PRL przyjeżdża do Polski w odwiedziny do ciotek – pomimo problemów i komplikacji chce utrzymać relacje z rodziną. Zarówno Maria, jak i inne bohaterki noszą w sobie tajemnice…

Książki Liliany Hermetz na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Liliany Hermetz pt. „Rozrzucone” w formie ebooka i papierowej oraz „Costello. Przebudzenie” w formie papierowej.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.