Majówkowy Maraton Czytelniczy

Jan Piński Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Służby Specjalne, Ebook | Jan Piński, Leszek Pietrzak, Antoni Wręga

    „My jesteśmy tajne służby. Służby specjalne to jest np. Zakład Oczyszczania Miasta” – powiedział mi kiedyś jeden z oficerów wywiadu. W Polsce przyjęło się jednak nazywać tajne służby, specjalnymi. Jakby ich nie nazywać jest to temat budzący ogromne emocje, bardzo rzadko rzetelnie w mediach opisywany.        Książka „Służby specjalne” ma w założeniu przybliżyć czytelnikom tą trudną materię. To zbiór esejów i artykułów dotyczących problematyki z dziedziny służb specjalnych. Nie...

    Promocja
    okładka Zakazany Pieniądz, Ebook | Jan Piński, Aleksander Piński

    "To książka, którą powinien przeczytać absolutnie każdy. Bo absolutnie każdy z nas, jeśli tylko przydarzy mu się chwila nieuwagi, może zostać legalnie obrabowany przez cwaniaków z banków i stada wspierających ich specjalistów od perfidnych sztuczek. "Zakazany pieniądz" to znakomity podręcznik przetrwania we współczesnej bankowej dżungli."Rafał A. ZiemkiewiczZ tej książki dowiesz się m.in dlaczego banki chcą, abyś miał kartę kredytową, a także dlaczego nie należy powierzać pie...

Jan Piński Ebooki

Jan Piński jest polskim dziennikarzem i publicystą, a także szachistą. Od 2012 do listopada 2015 roku był redaktorem naczelnym miesięczników „Uważam Rze” oraz „Uwarzam Rze Historia”. Później przez dwa lata był także redaktorem naczelnym „Gazety Finansowej”. Jest współautorem takich książek jak „Służby specjalne” czy „Zakazany pieniądz”.

Jan Piński – kariera

Jan Piński urodził się 20 marca 1979 roku w Warszawie. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach pracował w tygodniku „Wprost” (2001-2009), gdzie specjalizował się w tematyce ekonomicznej oraz dziennikarstwie śledczym. Piński był między innymi autorem serii tekstów o aferze Orlenu czy polskim rynku farmaceutycznym. W lutym 2009 roku został powołany na stanowisko szefa „Wiadomości” w TVP1. Przez pięć miesięcy był także dyrektorem Agencji Informacji TVP. Później Jan Piński został redaktorem naczelnym tygodnika „Wręcz Przeciwnie”, a następnie szefem działu Wiadomości portalu „Nowy Ekran”. W latach 2012-2015 był redaktorem naczelnym czasopisma „Uważam Rze”, a później tygodnika „Gazeta Finansowa”.

Jan Piński jest także szachistą, zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów do lat 20, wystąpił w finale indywidualnych mistrzostw Polski, a w 1999 roku Międzynarodowa Federacja Szachowa przyznała mu tytuł mistrza międzynarodowego. Piński pełni funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Panorama Szachowa”.

„Zakazany pieniądz” Pińskiego

Jan Piński jest autorem wielu książek związanych z dziennikarstwem śledczym dotyczącym przede wszystkim polskich służb specjalnych. W „Zakazanym pieniądzu”, napisanym wspólnie z Aleksandrem Pińskim, zajmuje się jednak innym obszarem, a dokładniej bankowością i ekonomią. Pińscy opisują w nich mechanizmy, które identyfikują jako okradanie obywateli przez państwo i/lub banki, skutkujące brakiem emerytury z ZUS, zysków z funduszy inwestycyjnych oraz podstępom związanym z posiadaniem karty kredytowej. Aleksander Piński i Jan Piński opisują tu obłudę polityków i ich zgodę na dalsze pogłębianie niewydolności systemu emerytalnego w Polsce. Tłumaczą mechanizmy działania największych patologii polskiej gospodarki. „Zakazany pieniądz” Jana Pińskiego wydany przez Wydawnictwo Penelopa znajdziecie na Woblink jako ebooka lub książkę papierową.

Książki Jana Pińskiego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie takie książki Jana Pińskiego jak „Zakazany pieniądz”, „Służby Specjalne” czy „Zakazana historia”. Te i inne tytuły analizujące współczesną polską rzeczywistość znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.