Janusz Poniewierski Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kwiatki św. Jana Pawła II, Książka | Janusz Poniewierski

    Święty Jan Paweł II z bliska Ta minibiografia - lekka, miejscami humorystyczna - pokazuje św. Jana Pawła II, jakiego kochaliśmy: dowcipnego, mądrego i bliskiego ludziom. Z zamieszczonych w niej anegdot wyłania się obraz Wielkiego Papieża, a jednocześnie człowieka bardzo skromnego. Wciąż za Nim tęsknimy. Karol Wojtyła dyscyplinował księży w szczególny sposób. Kiedyś wezwał do siebie młodego prezbitera, który poważnie narozrabiał. Rozmawiali w cztery oczy: kardynał nie owijał...

    Promocja
    okładka Pontyfikat, Książka | Janusz Poniewierski

    Nowe, poszerzone wydanie najlepszej polskiej monografii pontyfikatu Jana Pawła II! 25 lat życia i działalności Jana Pawła II w jednym tomie. Książka bardzo kompetentna, a równocześnie przystępna, z jednej strony będąca kroniką najważniejszych faktów, a z drugiej - podsuwająca tropy, wedle których należy „odczytywać” ten niezwykły pontyfikat.  Janusz Poniewierski jest redaktorem miesięcznika „Znak”, autorem m.in. Kwiatków Jana Pawła II.

    Promocja
    okładka Na początku był Chrystus, Książka | Marcin Hintz Bp, Jerzy Pańkowski bp, Grzegorz Ryś; rozmawiają Jakub Drath bp, Janusz Poniewierski

    Trzech biskupów różnych wyznań – pierwsza taka rozmowa w historii! Luteranin, prawosławny i rzymski katolik w szczerym dialogu o polskim chrześcijaństwie wczoraj i dziś. Na takie spotkanie długo czekaliśmy. Jubileusz 1050-lecia chrześcijaństwa na ziemiach polskich jest świętem wszystkich ochrzczonych, nie tylko katolików. Choć chrześcijanie są podzieleni, Chrystus jest jeden. Bp Grzegorz Ryś zaprasza więc swoich braci w biskupstwie, by wspólnie zastanowić się nad łączącymi ...

    Promocja
    okładka Gesty Jana Pawła II, Książka | Janusz Poniewierski

    Zbiór tekstów publikowanych w „Tygodniku Powszechnym”, w których Janusz Poniewierski analizuje tym razem nie słowa, ale gesty i zachowania Jana Pawła II. Uwiecznione na tysiącach zdjęć, są świadectwem Jego świętości i znakiem Bożej obecności równie wymownym jak to, co mówił i pisał. Liczne zdjęcia zamieszczone w książce pomogą zapamiętać zarówno gesty wszystkim dobrze znane, jak i te rzadziej przypominane.

    Promocja
    okładka Pontyfikat 1978-2005, Książka | Janusz Poniewierski

    Nowe, pełne wydanie znakomitej monografii pontyfikatu Jana Pawła II. Całość papieskiego nauczania i działalności - opisana rok po roku. Autor połączył wyjątkową wrażliwość na szczegół - w tym zwłaszcza na symboliczne gesty Papieża - z umiejętnością syntetyzowania najważniejszych wątków Jego przesłania dla świata.  Książka zawiera szczegółowe kalendarium, spis wszystkich papieskich pielgrzymek i najważniejszych dokumentów oraz listę osób beatyfikowanych i kanonizowanych w tra...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.